wibako

Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez HPIMC » 14 Mar 2011 09:28

Witam

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów.

Czy kompresor śrubowy przewoźny (Ingersoll Rand, Compair, Atlas Copco, Kaeser) z przeznaczeniem do kreta, trzeba zarejestrować w wydziale komunikacji aby wozić go za samochodem?

HPIMC
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Mar 2011 09:24

Reklama

simmet

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć

Postprzez szeryf26 » 14 Mar 2011 17:39

HPIMC napisał(a):Witam

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów.

Czy kompresor śrubowy przewoźny (Ingersoll Rand, Compair, Atlas Copco, Kaeser) z przeznaczeniem do kreta, trzeba zarejestrować w wydziale komunikacji aby wozić go za samochodem?



Witam
Nie wiem dokładnie ale jak robiłem przy kompresorach to goście mieli zarejestrowane i coś mi sie wydaje że trzeba je zarejestrować żęby go wozić za samochodem

szeryf26
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 15 Kwi 2010 18:24
  • Miejscowość: brzozów

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć

Postprzez HPIMC » 14 Mar 2011 19:41

Jest teraz dużo kompresorów z Anglii - i jak to zarejestrować ? Jest FV zakupu w Anglii i FV sprzedaży w Polsce.

HPIMC
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Mar 2011 09:24

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez PIOTRHAJA » 20 Mar 2011 15:40

myślę że rejstracja podobnie jak przy przyczepie sam

Awatar użytkownika
PIOTRHAJA
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 14 Lut 2008 19:36
  • Miejscowość: centrum.prawie z miasta

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez HPIMC » 22 Mar 2011 08:38

A co na to - koledzy od przecisków ?

HPIMC
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Mar 2011 09:24

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez HPIMC » 23 Mar 2011 08:33

Witam

Kupiłem Atlas Copco XAS 66 zarejestrowany.

HPIMC
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Mar 2011 09:24

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez KRET-KOP » 31 Mar 2011 11:51

Tak Kolego, w świetle przepisów trzeba go zarejestrować. Wszystkie przyczepki ciagniete przez samochody muszą być zarejestrowane. To że jeździ po kraju duża liczba niezarejestrowanych wynika najczęściej z tego że zostały sprowadzone z zagranicy i nie ma jak takiej zarejestrowac jeżeli tam nie była rejestrowana. Można próbowac zarejestrowac to jako przyczepke "SAM", ale też nie wszędzie to przechodzi. Generalnie Policja aż tak bardzo się nie czepia tego, bo może sami do końca nie są pewni jak powinno być. Ale jak trafisz na takiego który się zna, a do tego bedzie upierdliwy to może być problem. Tym bardziej że od tego roku rozszerzone zostały uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego, trzeba uważać, bo oni napewno będą znali przepisy .....

KRET-KOP
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 25 Sie 2010 13:51
  • Miejscowość: Polska półn.

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez lukaszzbro » 09 Kwi 2011 18:08

A gdyby tak kompresor podciągnąć pod maszynę budowlaną??? to nie wymagał by rejestracji. Koparki się nie rejestruje bo to maszyna budowlana, a kompresor ??? to też maszyna budowlana. Pewnie dlatego się nie czepiają.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez Promag » 12 Kwi 2011 15:24

Dokładnie tak,kompresor można podciągnąć pod maszynę budowlaną i dlatego jeżeli nie masz go zarejestrowanego,to nikt się to nie czepia.
Regały magazynowe, wózki widłowe, wózki paletowe, meble metalowe, urządzenia dźwignicowe, przeładunkowe i do pakowania, to tylko część bogatej oferty handlowej PROMAG S.A.

Promag
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 07:34
  • Miejscowość: Polska

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez mechanior » 19 Kwi 2011 22:57

gdzie ty człowieku mieszkasz, bo w każdym większym mieście taki numer nie przechodzi, walą mandaty a jak pyskujesz to wzywają lawetę i pa, pa! po kompresorku...
kompresor czy mieszalnik holowany za samochodem nie może być traktowany jako wolnobieżna maszyna budowlana nie wymagająca rejestracji !!
zgodnie z ustawą: ma co najmniej jedną oś a nie posiada własnego napędu, nie potrafi się samodzielnie poruszać, wymaga holowania za innym pojazdem więc jest przyczepą, aby poruszać się po drogach publicznych wymaga homologacji lub zarejestrowania jako przyczepa SAM
o wiele prościej jest kupić przyczepę towarową np WIOLA czy inną w Praktikerze i wrzucić na nią kompresor po odpięciu kół, oczywiście trzeba dopilnować dopuszczalnych obciążeń i mas...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez zbyszek1984 » 03 Maj 2011 20:59

zawsze można dać jakiś silniczek napędzający ten kompresor (aby był wolnobierzny) i zawiesić na tyle kompresora trójkąt ostrzegawczy, że nawalił kompresor (i sam nie może jechać) a my go po prostu holujemy :D Polak potrafi znaleźć wszelkie obejścia :D

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez Jooras » 03 Maj 2011 23:07

ta obejścia do czasu... kompresor trzeba rejestrować takie są wymogi, przykładowo intop ma zarejestrowane kompresory mota nie ale mota wozi je na busach i gnają o wiele szybciej niż ciągnąc to za sobą

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez Pawel_B » 07 Lut 2013 10:02

Wszystko zależy od tego jaką masz na f-rze nazwę maszyny. Jeżeli "kompresor..." to nie zarejestrujesz (wydział komunikacji nie ma w swoim rejestrze takich pojazdów jak kompresor) - najlepiej w nazwie napisać "przyczepa specjalna z zamontowaną sprężarką" :D

Pawel_B
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 30 Gru 2011 14:13

Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez mechanior » 08 Lut 2013 01:16

przyczepa musi mieć homologację komunikacyjną, jeśli nie ma trzeba taką wyrobić na wojewódzkiej stacji diagnostycznej z uprawnieniami homologacyjnymi
kompresory nie mają homologacji komunikacyjnej od producenta
ale po jaka cholerę kupować kompresor z kołami jak wystarczy zakupić w Praktikerze lub CASTO przyczepę za 1200 pln i zwykły kompresor stacjonarny
robiliśmy tak z agregatami spawalniczymi...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez Kamal » 11 Lut 2013 23:27

Przyczepy w wykonaniu specjalnym takim jak motopompy strażackie, sprężarki powietrza i generatory prądotwórcze nie wymagają rejestracji. Oczywiście w razie W zachodzi problem, co i jak np. przyczepa się urwie i zrobią szkodę komunikacyjna i kto ma za to zapłacić. Firmy ubezpieczeniowe zaczynają się od tego umywać, ale w takim przypadku wystarczy przyczepkę ubezpieczyć, co kosztuje około 80zł rocznie. Zarejestrowanych jest też sporo nowych maszyn branych na kredyt, liesing, faktoring. To akurat ze wzglądu na ubezpieczenie auto casco wymagane jako zabezpieczenie szkody.
Podstawa (Dz.U. Nr 98, poz. 602) i pózniejsze nowelizacje.
Chociaż nie wiem czy 2 września 2011 roku coś się nie zmieniło w tej sprawie. Ale to dotyczy tylko nowych maszyn, bo jak wiadomo prawo nie dział wstecz.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez mechanior » 12 Lut 2013 01:25

Kamal napisał(a):Przyczepy w wykonaniu specjalnym takim jak motopompy strażackie, sprężarki powietrza i generatory prądotwórcze nie wymagają rejestracji.

wytłumacz to policjantowi
zwłaszcza jak nie masz przepisowego wyposażenia, co mówi ustawa o oświetleniu, DMC i konstrukcji podwozia ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez Kamal » 13 Maj 2013 13:17

mechanior napisał(a):wytłumacz to policjanowi
zwłaszcza jak nie masz przepisowego wyposażenia, co mówi ustawa o oświetleniu, DMC i konstrukcji podwozia ?



Ale o czym ty piszesz? Podałem akt prawny to regulujący, powiedziałem też o ubezpieczeniu. A wyposarzenie zgodne z kodeksem drogowym musisz mieć. Masy wybite na tablicze. Człowiek pyta o rejstracje sprężarki, a nie o budowę przyczepki do niej.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez mechanior » 13 Maj 2013 18:07

a kto chce budować przyczepę? bo ja nic takiego nie pisałem, moje odpowiedzi dotyczą celowości, możliwości rejestracji i ewentualnie obejścia problemów z nią związanych
jeśli sprężarka nie ma nabitych numerów na ramie przyczepki i nie ma homologacji to trudno ją zarejestrować, trzeba to robić na stacji homologacyjnej często przedstawiając dodatkowe dokumenty jak np projekt ramy z wyliczeniami obciążeń, nie jest to tani zabieg
Policja traktuje takie pojazdy jako PRZYCZEPY które muszą mieć rejestrację, rozmawiałem ostatnio ze znajomym ze stacji diagnostycznej, zdecydowanie łatwiej kupić jakąś przyczepę i wstawić na nią agregat niż zarejestrować samą jednostkę

oczywiście nikt nie zatrzyma wozu strażackiego podczas akcji by sprawdzić legalność ciągniętego sprzętu
nikt nie będzie się też czepiał jakiegoś agregatu ciągniętego za traktorem, ale spróbuj zapiąć coś bez tablic do osobówki lub ciężarówki...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez Pawel_B » 16 Maj 2013 12:15

Mechanior ma rację - za ciągnikiem wolnobieżnym możesz ciągnąć co chcesz, jeżeli kupujesz sprężarkę na podwoziu to MUSISZ mieć homologację, bez niej nie masz szans jej zarejestrować.

Pawel_B
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 30 Gru 2011 14:13

Kompresor przewoźny - trzeba/nie zarejestrowć?

Postprzez Kamal » 04 Lip 2016 20:47

A ja osobiście nie widzę miejsca dla spamerów na tym forum. I polecam ten artykuł.
http://akademia-internetu.pl/e-biznes/s ... -spamerom/
Jak by nie patrzeć to tylko wielkie G...... wymaga reklamy bo się nie sprzedaje.
Bo jak mawiają prawdziwą cnota........ ;)

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej