wibako

Pęknięty odstojnik

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Pęknięty odstojnik

Postprzez krystian52 » 12 Sie 2007 22:51

Jakiś czas temu miałem dosyć dziwną przygodę z moim sheaffem... Otóż na budowie masyzna wraz zgasła i za nic się nie da odpalić kręciłem rozrusznikem prze dobre 5 min.

Następnego dnia z synem oraz kompletem wszytskich narzędzi udałem sie aby znaleźć przyczynę, i ku ogólnemu zdziwieniu po otwarciu całej maszyny ( czyli poluzowaniu 2 śrub )
miałem dostęp do wszystkich wnętrzności...

Na sam początek sprawdzony został filtr pierwotny czyli pierwszy filterek na który składa się taki duży odstojnik. Idąc dalej przewodem paliwowym doszliśmy do drugiego filterka w którym to szkalny odstaojnik poprostu rozpadł się na 3 części co spowodowało wypalenie całęgo paliwa z pompy wtryskowej i w ten sposób unieruchomienie maszyny.

I teraz moje pyt:

jak myślicie co mogło być przyczyną tego że ten odstojnik się rozpadł, podkreślam tylko że jakiekolwiek uszkodzenie przez czynnik zewnętrzny odpada ze względu na umiejscowienie filtra.

Krystian

krystian52
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 02 Lip 2007 18:43
  • Miejscowość: opole

Reklama

simmet

Postprzez motodarek » 15 Sie 2007 21:26

Przyczyna to naprężenia wewnętrzne materiału spowodowane zbyt mocnym dokręceniem i temperaturą albo duchy.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej