wibako

Zagęszczarka wyciekł olej

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez renata720 » 01 Paź 2011 21:59

Witam po dniu pracy przy nowej zagęszczarce z rewersem 170 kg wyciekł olej (chyba z przekładni na dole koło płyty) i spadł pasek maszyna chodziła bez wibracji. Po założeniu paska działa ale pasek zaczyna się obracać i spadać co mogło być powodem takiej awarii?

renata720
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 19:12
  • Miejscowość: szczecin

Reklama

simmet

Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez rudesmen » 02 Paź 2011 12:59

Podaj markę i model. Jak zostanie naprawiona na gwarancji to napisz co ustalili serwisanci.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez renata720 » 02 Paź 2011 13:13

zagęszczarka TM 160 firmy truemax ok dam znac jutro jade z nia do serwisu
http://www.gotexbudowlane.pl/index.php? ... m160-170kg

renata720
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 19:12
  • Miejscowość: szczecin

Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez dawidg2 » 02 Paź 2011 13:59

Jakiej to jest produkcji? pytam bo jestem ciekawy,

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez wojtek11 » 02 Paź 2011 16:22

chińczyk

wojtek11


Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez renata720 » 03 Paź 2011 22:25

Witam serwisant stwierdził nadwyżkę oleju i dlatego wyciekł i za lużny pasek możliwe :?:

renata720
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 19:12
  • Miejscowość: szczecin

Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez dawidg2 » 04 Paź 2011 19:25

Powiedz im to jak przygotowali tą maszynę do pracy przed sprzedażą. Kupując zagęszczarkę tez patrzyłem jakąś nową tańszą ale jakoś niemiałem przekonania, nakońcu padł wybór na Bomaga. mam ją 4 lata i chodzi bez problemu, w tym roku poszła 1 raz na serwis i wszystko ok.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez renata720 » 04 Paź 2011 20:31

to nie wszystko dziś dzwoniłam czy moge odebrać maszyne powiedział że pasek jest zużyty i nie nadaje sie, dlatego spada, powiedział że musiał kapać olej na pasek i dlatego się tak stało :lol: a potem wyciekł olej, fajna bajka poczekamy co stwierdzi dalej bo nie sprawdzi maszyny dopóki nie założy nowego paska. Babie każdy kit można wcisnąć nie ? :lol:

renata720
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 19:12
  • Miejscowość: szczecin

Re: Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez bundy11 » 04 Paź 2011 21:30

Ja bym zwrócił maszyne i kupił nawet używke,bo te chińskie Gówno jednorazowe to tylko kłopoty.

bundy11


Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez mechanior » 10 Paź 2011 00:23

przecież kupiona była świadomie a nikt nie przyjmie używanego sprzętu do zwrotu nawet Castorama...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez renata720 » 10 Paź 2011 06:00

Odebrałam maszynę serwisant powiedział tak ;olej wyciekł bo była nadwyżka oleju a co do paska to się zużył było coś tam żle ustawione fabrycznie i dlatego tak się stało musieli wymienić na nowy . Co ciekawsze serwisant nie wie jakiej to produkcji pytałam sprzedawce twierdzi że rama chyba składana w Polsce (silnik honda ) a z książki nie wyczytam bo jej nie dostałam teraz ma załatwić kartę gwarancyjną duplikat bo serwisant nie ma gdzie wpisać wymiany paska sklep połączony ze serwisem to się tym nie przejmowałam że nie mam papierów na to ważne że mam fakturę z resztą niech się sami teraz motają . :D

renata720
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 19:12
  • Miejscowość: szczecin

Re: Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez luqasss » 10 Lis 2012 17:05

Być może dla potmnych się przyda.

Być może jest to zagęszczarka tej firmy: http://www.generatory.pl/sklep/kategori ... czarki,124 . W każdym razie firma ta składa właśnie chińczyki w PL. Ogólnie nie polecam w ogóle zagęszczarki tej firmy. Nasza MS330 nie widziała jeszcze roboty, a już zdążyła się z.... . Analiza z góry 100zł, 500zł wymiana łożysk w wibratorze. Takie podejście serwisu, bo było już po GW. Za 200zł zrobił mi to ktoś inny. Nie wspominając już o łożyskach za które zawołali 180zł (SKFy za 100 kupiłem)

Zagęszczarka może i zagęści 50cm, ale ile się przy tym trzeba namęczyć i pchać. Wlecze się jak ślimak do tego zamiast drgać sama płyta, drga całą konstrukcja. Porażka. Lepiej kupić coś używanego a renomowanej firmy niż składane chińczyki.

Przez awarie tog wynalazku mieliśmy przestój w robocie, co jest niedopuszczalne.

luqasss
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 22 Paź 2012 17:45

Maszyna: JCB 8030, CAT 432D, Avant 635

Firma: DG


Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez mechanior » 10 Lis 2012 23:23

jak nie widziała roboty to jak skończyła się gwarancja? w garażu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez renata720 » 11 Lis 2012 14:29

Robote widziała bardzo mało a po tym zaraz na serwis szła na gwarancji 3 razy wymieniany był pasek do tego jakis wał 2 razy naprawili biegi na gwarancji (bo tam sie cos blokowało) walczyłam z serwisem kilka razy, jak znowu padł wał i pasek to oddali ja nie naprawiona i powiedzieli ze nie moga naprawic na gwarancji tylko odpłatnie. Przestałam z nimi walczyć ile w koncu mozna sprzedałam maszyne taka jaka była i zakupiłam belle 20/50 120 kg mam nadzieje ze ona posłuży. Mam taka sama 100kg i jestem z niej zadowolona.

renata720
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 19:12
  • Miejscowość: szczecin

Zagęszczarka wyciekł olej

Postprzez mechanior » 11 Lis 2012 20:49

mam chiński agregat, 2 chińskie kompresory, chiński elektryczny klucz udarowy, wiertarkę, szlifierki, spawarkę, kilka podnośników
uważam że ich jakość warta jest ich ceny
porządny klucz udarowy kosztuje 1500 pln (mam taki z Makity), jego chiński odpowiednik 150...
moja Makita na pewno nie posłuży więcej niż 10 lat a chińczyka miałem prawie 3 zanim się rozsypał...
problemem nie jest pochodzenie i producent tylko podejście sprzedawcy i serwisu
handlować artykułami za 4 złote może każdy, ale jeśli ich naprawa jest droga (a jest przy naszych europejskich kosztach robocizny i części) to zaczyna się kombinowanie jak tu klienta wypierd...
a to nie wina jakości, tylko podejścia naszych kochanych polskich "biznesmenów"

kupiłem też 6 lat temu zestaw kluczy ręcznych, chińskich...
przy moim używaniu nie udało mi się ich zamordować poza normalnym zużyciem grzechotek
jedną nasadkę 14mm połamałem na głowicy VOLVO odkręcając ją i dokręcając 4 krotnie
więcej ich pogubiłem niż zepsułem
a kosztowały niecałe 500 pln
za porównywalny zestaw King Tony, Stahlwille, czy Facom musiałbym zapłacić około 5-6 razy tyle a nie widzę wyrazistej różnicy w jakości...

lodówkę też mam chińską - HAIER i jestem zafascynowany jakością wykonania, 10 lat służy bez żadnych problemów, wygląda dalej tak samo jak w chwili zakupu, grama rdzy itp... funkcjonuje idealnie, wielu moich znajomych pochowało dawno Mastercooki, Ardo i inne Amiki...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej