wibako

Manitu blokada mostu?

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Manitu blokada mostu?

Postprzez Joozek » 11 Lis 2011 21:37

Marka i model maszyny: Manitou 17 40 mt sl
Rok produkcji: 2005

Witam, nie wiem,czy dobry dział =). Kiedyś pisałem posta, że mam upr. na kop.-ład. ale bez praktyki i nie mogę zn. praktyki... Minęło trochę czasu i załapałem sie na Manitou, jeszcze trochę (chyba) egzotyczny sprzet na naszych budowach. Robi się tym całkiem nieźle, tylko widoczność kiepska przez ramie. Mam pytanie ilu procentowe są blokady w mostach w Manitou i czy centralny dyfer jest otwarty?

Joozek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Maj 2011 19:21
  • Miejscowość: Bukowno

Maszyna: Manitou MT 1740 SL


Reklama

simmet

Manitu blokada mostu?

Postprzez mechanior » 14 Lis 2011 16:20

nie ma centralnego dyfra, a blokady są automatyczne cierne bez określenia udziału momentu przenoszonego
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Manitu blokada mostu?

Postprzez Joozek » 24 Lis 2011 22:49

Hmm, nie wiedziałem, że są blokady lsd bez określenia stopnia blokowania? i rozdział napędu na sztywno, jak tu napęd jest stały, nierozłączalny i bez środkowego dyfra?? no cóż, może się i tak da? :?: :faja:

Joozek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Maj 2011 19:21
  • Miejscowość: Bukowno

Maszyna: Manitou MT 1740 SL


Manitu blokada mostu?

Postprzez mechanior » 25 Lis 2011 01:53

to są bezwzględnie najtańsze i najskuteczniejsze rozwiązania, a maszyna nie służy do ścigania się na winklach i driftu więc działa to w miarę skutecznie, sądząc po podpisie masz doświadczenia tylnonapędowe - pewnie z bawarskiej stajenki
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Manitu blokada mostu?

Postprzez Joozek » 25 Lis 2011 20:05

A mam doświadczenia tylnonapędowe,ale nie ,,bawarskie" :) ,a na Mercedesie i Oplu Omedze :D .Ale nie jestem dresiarzem,po prostu jeśli chodzi o samochody to wolę tylny napęd,a i pobawiłbym się profesionalnie w drifting,co do maszyn to wiadomo tylko 4x4 i do działania tych blokad też nie mam zastrzerzeń :D

Niestety maszyna drugi raz sięzepsuła i 2 raz praktycznie to samo: kaseta prowadząca przewody w środku ramienia wyrwała się z tylnego mocowania (przeszła przez śruby) i pochlastała przewody, przewody zewnętrzne wygieły się jak banany (metalowe). Prawdopodobnie wcześniej ta listwa była uszkodzona, skrzywiona i odbija się to do teraz. Oby szybko serwis to naprawił, bo szkoda następnego zlecenia... :?

Joozek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Maj 2011 19:21
  • Miejscowość: Bukowno

Maszyna: Manitou MT 1740 SL


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej