wibako

Wozidło TA27 - problem ze skrzynią

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Wozidło TA27 - problem ze skrzynią

Postprzez gigi1232 » 19 Lis 2011 22:16

Witam

Panowie mam problem, podjąłem się naprawy wozidła jak w temacie.
W maszynie zanikają czasami wyższe biegi, zostaje najniższy bieg do przodu i do tyłu.
A na wyświetlaczu pojawiąją sie różne błędy ma ktoś listę tych błędów.
Proszę o pomoc.
Zaglądałem też do sterownika ale tam jest wszystko ok, tak mi się wydaje.
A i błedy które się pojawiają:
36
39
3A
57
58
69

gigi1232
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Lis 2011 21:56

Reklama

simmet

Re: Wozidło TA27 - problem ze skrzynią

Postprzez MTechnics » 20 Lis 2011 00:40

Witam

Podjąłeś się naprawy? jeżeli za nią będziesz brał kasę to za podpowiedzi też się podzielisz ? :lol:

Rozumiem że poza napisaniem posta coś już zdążyłeś sprawdzić, czy tylko te błędy odczytałeś.
Błędy błędami, sprawdziłeś instalację? Chociażby wizualnie, wtyki (te maszyny mają wiązki łączone na obudowie kabiny, takie okrągłe "wojskowe" złącza).
Z tego co wypatrzyłem w dokumentacji, jeżeli chodzi o błędy to nie są ze sobą do końca powiązane, więc sprawdziłbym instalację, ale nastawiłbym się na sprawdzenie magistrali CAN łączącą skrzynię biegów ze sterownikiem silnika. Sprawdź zasilania sterowników mierząc bezpośrednio przy sterownikach, w momencie występowania usterek.
Opisz dokładniej objawy, czy usterka jest cały czas po pojawieniu się, czy błędy są już po włączeniu zapłonu, czy po odpaleniu maszyny, czy pojawia się i znika np. na wybojach (instalacja..?)

Pozdrawiam
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


Re: Wozidło TA27 - problem ze skrzynią

Postprzez Atl » 29 Lis 2011 00:16

gigi1232 napisał(a):Witam

Panowie mam problem, podjąłem się naprawy wozidła jak w temacie.
W maszynie zanikają czasami wyższe biegi, zostaje najniższy bieg do przodu i do tyłu.
A na wyświetlaczu pojawiąją sie różne błędy ma ktoś listę tych błędów.
Proszę o pomoc.
Zaglądałem też do sterownika ale tam jest wszystko ok, tak mi się wydaje.
A i błedy które się pojawiają:
36
39
3A
57
58
69


36 i 39 czujniki obrotów
57 i 58 błędy CAN
69 też CAN ale efekt 57 i 58
3A czujnik na wyjściu zwarcie

Co znaczy zaglądałem do sterownika? :) Naprawy wydają się takie proste... Wystarczy zajrzeć.


MTechnics w tych wozidłach z magistralą CAN problem był jeszcze na linii produkcyjnej. Pracowałem z głównym mechanikiem z fabryki i doszliśmy do wniosku że błędy CAN będą nieodłączną ozdobą tej maszyny. Oczywiście gdyby gigi1232 napisał nam który to rocznik byłoby łatwiej. Zgodzę się z Tobą że podział byłby mile widziany ;)
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wozidło TA27 - problem ze skrzynią

Postprzez MTechnics » 29 Lis 2011 23:11

Witam

Kolego gigi my się tu produkujemy, a ty nawet nie raczysz napisać jak postępy.
Co prawda ja też tu tydzień nie zaglądałem, bo na świat przyszła moja druga córeczka :D !!! więc maszyny poszły w odstawkę :D .
Pisz co dalej z tym sprzętem a rocznik też by się przydał !!!

Pozdrawiam
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


Re: Wozidło TA27 - problem ze skrzynią

Postprzez gigi1232 » 09 Sty 2012 21:55

Witam

Sorry kolegedzy za brak odpowiedzi z mojej strony, nie miałem dostępu do kopaczki.
I dzięki Mtechnics, twoja podpowiedź z tymi wtyczkami była naprawdę trafiona, :lol: , w jednej wtyczce było aż zielono, wyczyściłem wszystko i probemy znikły, szczerze mówiąc byłem w szoku, a odnośnie zapłaty to Ci coś podeślę :) .

Wielkie dzięki koledzy.

gigi1232
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Lis 2011 21:56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej