wibako

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez miriamek » 24 Lip 2012 21:52

Marka i model maszyny: fassi f20.21
Rok produkcji: 2004

Witam serdecznie,
na wstepie pragne sie przywitac, poniewaz jestem tutaj nowy :)
A wiec - witajcie :)
Nie wiem czy wybralem odpowiedni dzial do tego typu tematu, jezeli jest bledny prosze moderatora forum o przeniesienie do odpowiedniego :)

Posiadam hds fassi f20.21 z 2004r.

Mam nastepujacy problem ze swoim hdsem.

Przed nagrzaniem oleju na niskich obrotach - tj okolo 800 - hds sie rozklada - sklada - obroty robocze ustawiono nam na 1500.
Po nagrzaniu oleju - tj po przy pracy ok 2-3 minut hds przestaje podnosic - tj. tak jakby tracil cisnienie- jest duzo slabszy.
Po zmiejszeniu obrotow w ogole sie nie sklada ani nie rozklada - a z rozlozeniem i skladaniem na zimnym nigdy nie bylo i nie ma problemu problemu.
Sprawdzilismy pompe - grzala sie i podczas pracy spadalo cisnienie - wymienilismy na nowa - dalej jest to samo - nie podnosi oraz pozniej przy zmiejszeniu obrotow nie rozklada/sklada sie.
Dodam tylko, ze nowa pompa strasznie halasuje i jak na moje ucho - dosyc dziwnie pracuje-ale tak podobno ma byc.
Kolejna rzecza jaka kazano nam zrobic i mialo to wszystko zaczac hulac byly silowniki - zregenerowalismy silowniki - dalej jest to samo - po nagrzaniu nie podnosi, a przy zmiejszeniu obrotow z 1500 na 800 nie rozklada/sklada sie.
Tym razem powiedziano nam iz to musi byc rozdzielacz - prosze o wasze opinie.

Pompe jaka mamy u siebie to podobno pompa tloczkowa.( tak nam powiedziano )

Prosze o jakies porady, moze to nie koniecznie rozdzielacz ?
Na co zwrocic uwage ? Moze jakies testy wykonac?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

miriamek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2012 21:41

Reklama

simmet

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez dawidg2 » 24 Lip 2012 22:23

Możesz sprawdzić ciśnienie za pompą, a schodzi z obrotów silnik jak siłowniki znajdą się w skrajnych położeniach i się chwilę przytrzymie na przelewie? może któryś zawór się nie domyka w rozdzielaczu? chłodnice oleju masz w układzie?

I dlaczego masz aż 1500obr? Ja mam dwa auta z hds i 800 nie przekraczamy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez miriamek » 24 Lip 2012 22:35

dawidg2 napisał(a):Możesz sprawdzić ciśnienie za pompą, a schodzi z obrotów silnik jak siłowniki znajdą się w skrajnych położeniach i się chwilę przytrzymie na przelewie? może któryś zawór się nie domyka w rozdzielaczu? chłodnice oleju masz w układzie?

I dlaczego masz aż 1500obr? Ja mam dwa auta z hds i 800 nie przekraczamy.


Cisnienie sprawdzano nam poprzez ten zawor na rodzielaczu - nie mam zielonego pojecia jak sprawdzic inaczej.
Mamy rowniez wydruk z komputera od nich - jezeli bedzie to pomocne - to opisze jak to wyglada.
Jezeli ramie hds pracuje ( a jest cos podwieszone pod hak ) - zawsze spadaja nieznacznie obroty - tak mi sie wydaje ( jutro dokladnie potestuje ).
Jezeli o chlodnice oleju chodzi - to szczerze powiedziawszy wydaje mi sie ze nie ma tam czegos takiego - przynajmniej nie widzialem w ukladzie zadnej chlodnicy.

800 obrotow to w moim aucie obroty jalowe - mniej sie nie da - a po wymianie pompy w serwisie powiedzieli ze mamy pracowac na 1500 obrotow, i wtedy ma podnosic - nie mniej i to ze sie po nagrzaniu nie sklada/rozklada na 800 obrotach to tez ma tak byc...

Jeszcze kiedys jak juz wiedzielismy ze pompa bedzie do wymiany, to na starej oryginalnej pompie jak sprawdzalismy to obroty mozna bylo krecic do 3000 - szybciej chodzil i mocniejszy byl. ( mamy takie pokretlo przy kierownicy- u nas nie zwieksza sobie sam obrotow ).
Jeszcze jedno do tych obrotow - wlasnie tez sie zastanawiam, bo znajomy ma bramowce - i on tez bez obrotow ( tj. okolo 800 ) kontenery zaladowane podnosi.

Pozdrawiam.

miriamek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2012 21:41

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez dawidg2 » 24 Lip 2012 22:52

Wszystko zależy jakie jest przełożenie na przystawce, ja w jednym aucie pracuje na dolnej skrzyni a w drugim już na górnej i z połówką (samochody Volvo). Zurawie to do drewna mam.

sprawdź w skrajnych położeniach na przelewie czy syczy itd, a fakt na rozdzielaczu jest port i tam można mierzyć.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez miriamek » 24 Lip 2012 22:55

dawidg2 napisał(a):Wszystko zależy jakie jest przełożenie na przystawce, ja w jednym aucie pracuje na dolnej skrzyni a w drugim już na górnej i z połówką (samochody Volvo). Zurawie to do drewna mam.

sprawdź w skrajnych położeniach na przelewie czy syczy itd, a fakt na rozdzielaczu jest port i tam można mierzyć.


To jest male auto - bo hds znajduje sie na dostawczaku.
W ktorym miejscu dokladnie znajduje sie ten przelew?

miriamek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2012 21:41

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez miriamek » 25 Lip 2012 12:33

Witam ponownie,
macie moze jeszcze jakies propozycje?

I kwestia ktora mnie najbardziej zastanawia - auto powinno pracowac bez obrotow- tj. na jalowych okolo 800?
Bo jak mam na tabliczce wykresowej od hdsu mam np 1t - to zeby podniesc ta 1t to u mnie trzeba dac mu tych 1500 obrotow - z moich obserwacji wynika, iz powinien podnosic na obrotach jalowych, co do reszty tematu to nadal aktualne.
W takim przypadku co moze byc jeszcze nie tak?

Zdaje sobie sprawe, iz zadaje dosc dziwne pytania, jednak na swoje usprawiedliwienie pragne dodac, iz jest to pierwsza tego typu maszyna w mojej firmie.

Dziekuje i pozdrawiam.

miriamek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2012 21:41

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez miriamek » 26 Lip 2012 00:15

Witam ponownie, po obserwacjach w dniu dzisiejszym, sprawa wyglada nastepujaco:
przy rozlozeniu ramienia maksymalnie i przytrzymaniu aby cisnac troche pompe obroty nieznacznie spadaja, wrecz powiedzialbym iz faluja - w granicach 50-100 obrotow (spadaja i za pol sekundy spowrotem ida do gory- i tak w kolko), zauwazylem ze olej sie bardzo grzeje - na tym kolanku tloczacym gdzie olej dochodzi od pompy do rozdzielacza (przy samym rozdzielaczu) temperatura jest znaczna - tj, jest gorace na tyle, aby przytrzymac 2-3 sekundy i juz trzeba puszczac bo parzy, z pompa jest podobnie a i rowniez przewody hydrauliczne tloczace sa gorace... w oleju dzisiaj znalazlem zanieczyszczenia - tak jakby ''gluty'' oraz malutenka piana - doslownie kilka babli - dodam ze olej juz byl wymieniany 2x w ciagu 3 miesiecy, filtry rowniez nam wymienili - wszystko bylo robione wraz z wymiana pompy.
Zauwazylem rowniez (nigdy nie zwracalem na to uwagi) iz przy rozdzielaczu jak cisniemy ktorakolwiek funkcje - cos gdzies syczy - ciezko mi powiedziec gdzie dokladnie, oraz jak rozkladamy bez obrotow, to jedno ramie rozklada sie szybciej, drugie wolniej, a kolejne jeszcze lekko drzy - drzenie oraz to, iz rozklada sie troszeczke wolniej na jednej funkcji a na drugiej szybciej zauwazylismy po wymianie pompy- natomiast jezeli damy mu 1500 obrotow - drzenie ustepuje, oraz ramiona hdsu rozkladaja sie z taka sama predkoscia.
Jak widac, problem nadal jest i nie znamy jego rozwiazania.

Pozdrawiam i czekam na instruujące podpowiedzi, oraz z góry dziekuje.

miriamek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2012 21:41

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez rysiekk82 » 05 Sie 2012 14:02

musisz sprawdzic stan pompy przedewszystkim wydajnosc

rysiekk82
Operator

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Re: Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez miriamek » 08 Sie 2012 16:05

rysiekk82 napisał(a):musisz sprawdzic stan pompy przedewszystkim wydajnosc


Pompa jest nowa - niestety niema tabliczki,
odczyt z komputera :
max cisnienie 260,2 bara
olej 62 l/min

Tak sie zastanawiam - bo podpowiedziano mi, iz moze to byc przelew, mozliwa jest sytuacja ze przelew nie trzyma i zamiast olej tloczyc w silowniki to wraca przelewem?


Dziekuje i pozdrawiam.

miriamek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2012 21:41

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez ToRo TS » 18 Sie 2012 22:40

Jeżeli olej nagrzewa się po 2-3min pracy, to albo pompa jest szrot (ale wymieniłeś) albo masz problem w rozdzielaczu.
Objawy wskazują na przyblokowaną którąś sekcję w rozdzielaczu i olej pchany jest cały czas na przelew, dlatego się grzeje.
Powinieneś móc normalnie pracować na jałowym biegu (te 800rpm) i pompy prawie nie powinno być słychać. Jeżeli pompa cały czas hałasuje, to znaczy, że cały czas jest obciążona. Za tym błędem idzie wszystko dalej.
Chyba że masz zdławione gdzieś po drodze od pompy do rozdzielacza...
Trudno jest tak na odległość diagnozować.

Pompę ci wymienili bez diagnostyki czy jest uszkodzona/zużyta? Tłoczkowe się naprawia...
Serwis, który u ciebie grzebie, pogoń... Bo pojęcia nie mają co robią, tylko na koszty cię naciągają...
Części i serwis New Holland, O&K, CASE, STEYR, Neuson, BOMAG, Ammann, Kramer
Oleje i smary Petronas (Ambra, Akcela, Urania, Arbor), oleje i smary Veco
http://www.torots.pl

Awatar użytkownika
ToRo TS
Operator

  • Posty: 288
  • Rejestracja: 28 Mar 2012 21:10
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 5

Re: Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez miriamek » 06 Wrz 2012 23:45

Witam serdecznie,
sprawa wyglada nastepujaco:
Pojechalismy do innego serwisu zrobili diagnostyke calego ukladu i oto co nam sie ukazalo:
Pompa przy 1000 obrotow silnika, przy obciazeniu 0 bar pompowala 27l/min, natomiast przy obciazeniu 190 bar (tyle mamy w ksiazce zurawia napisane o max cisnieniu roboczym ) pompa pompuje 1,2l/minute!!
Przy 1500 obrotow silnika, przy obciazeniu 0 bar mamy 37l/min, natomiast przy obciazeniu 190bar, pompa pompuje 9l/minute...

Wszystko bylo mierzone przed rozdzielaczem, a wiec to nie jest wina rozdzielacza.

Juz wiemy ze wadliwa jest pompa, po prostu zostalismy oszukani i zamontowany został szrot... Bo problemy sa od samego poczatku wymiany pompy, a nawet powiem wiecej - jest gorzej niz na starej pompie ktora tracila cisnienie i rownierz grzala olej (tak zdiagnozowali), ale hds byl DUZO mocniejszy poki sie nie nagrzal.

EDYCJA:

A co do glosnosci pracy pompy - halasuje jakby sie miala za chwile rozpasc i tak naprawde nie podnosi nic jak nie damy mu obrotow...

miriamek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 24 Lip 2012 21:41

Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez dawidg2 » 07 Wrz 2012 19:18

Nie podnosi bo nie pompuje pompa oleju. Zmień pompę na nową. a tamtą im oddaj i niech oddają kase.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Problem z hds - po nagrzaniu slabnie

Postprzez rysiekk82 » 21 Paź 2012 21:47

mowilem zebys zmierzyl wydajnosc pompy

rysiekk82
Operator

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej