wibako

Brak jazdy

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Brak jazdy

Postprzez wobek11 » 19 Paź 2012 20:29

Witam
Jestem nowym użytkownikiem.
Proszę o poradę.
Mam problem z hydrauliką, a dokładnie z jazdą > Wszystkie ruchy robocze są, oprócz jazdy. Jest tylko szybka jazda do tyłu. Czasem pojawiają się wszystkie kierunki jazdy w obu prędkościach, a gdy przełączam z wolnej na szybką znowu na jakiś czas wszystko ginie. Gdy stan zmienia się ze złego na dobry, bądź odwrotnie słychać zachwianie pracy silnika lub pompy. Mam wrażenie jakby coś w rozdzielaczu się przeregulowywało, (coś jakby się zawieszało i odwieszało?). Jestem elektrykiem i nie mogę zrozumieć tych schematów hydraulicznych. Dziwi mnie tylko, że szybka jazda do tyłu jest w porządku, wolna jazda do tyłu też jest, ale jakaś za wolna, za to do przodu na wolnej prędkości jazdy ciągną tylko przednie koła tylne nie i przewód hamulcowy jest miękki, a na szybkiej jeździe też ciągną tylko przednie koła, ale wolniej niż na wolnej jeździe. Przewody doprowadzające olej do silników stają dęba i słychać jakby coś w środku wyło (przelew?) Proszę o podpowiedź co sprawdzić i jeśli to będzie hydraulika to również jak mam to zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

wobek11
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Paź 2012 20:08

Maszyna: TEREX TB85


Reklama

simmet

Brak jazdy

Postprzez mechanior » 20 Paź 2012 00:46

odszukaj cewki odpowiedzialne za przełączanie kierunku i prędkości
sprawdź czy przebiegi napięć się zgadzają (przód-tył, szybko-wolno) w sensie czy to co jest włączone zgadza się z tym co działa...
jeśli nie to szukaj w sterowniku (ECM)
jeśli napięcia się zgadzają to trzeba szukać w pompie jazdy i z tego co napisałeś pewnie tutaj tkwi problem...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Brak jazdy

Postprzez wobek11 » 20 Paź 2012 15:29

Dzięki za odpowiedź.
Elektrozawory załączają się zgodnie z zadanym kierunkiem. Przewody doprowadzające olej do silnika hydraulicznego (silniki od jazdy zwyżki) po zadaniu kierunku mocno się naprężają, co oznacza że pompa daje ciśnienie w układ, ale jakby któryś zawór był zablokowany i nie ma obiegu oleju. Proszę o sugestie, gdzie tkwi błąd. Dlaczego zawsze giną ruchy po zadaniu jazdy szybkiej do przodu? Wszystkie inne ruchy działają bez zarzutu. Pozdrawiam

wobek11
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Paź 2012 20:08

Maszyna: TEREX TB85


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej