wibako

Wymian oleju i odpowietrzenie stopnia spręrzającego

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Wymian oleju i odpowietrzenie stopnia spręrzającego

Postprzez wdowson » 20 Lip 2013 10:05

Marka i model maszyny: kompresor Ingersoll Rand 7/71
Rok produkcji: 2007

Witam,
Posiadam kompresor Ingersoll Rand 7/71 i przymierzam się do wymiany oleju w stopniu sprężajacym o ile w silniku wiem jak to zrobić ale jeśli chodzi o stopień śrubowy to już nie bardzo. Wiem że musze spóścić olej z separatora wymienić filter i zalać olej do separatora po czym odpowietrzyć układ, i tu moja pośpa o pomoc w tej sprawie jeśli ktoś coś takiego robił albo ma o tym pojęcie gdzie należy i w jaki sposób to odpowietrzać albo ma jakść instrukcje albo schemat.
Z góry dziękuje

wdowson
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 09 Lip 2013 18:44

Maszyna: INGERSOLL RAND 7/71


Reklama

simmet

Re: Wymian oleju i odpowietrzenie stopnia spręrzającego

Postprzez Kamal » 09 Sie 2013 13:37

Tego się nie odpowietrza. :lol:
Spuszczasz olej odkręcając śruby spustowe (może być parę) z separatora sprężarki i chłodnicy. Ingersol czasem mocno oszczędza i nie daje śrub na wyżej wymienionych elementach. Jak nie ma to kręcisz rozrusznikiem 3-5s z przerwami zdejmując kabel z cewki gaszenia tak by nie odpaliła i po paru takich kręceniach zejdzie resztka oleju z układu. Dopiero wtedy wymieniasz filtr oleju wkręcasz korki i wlewasz olej na max W części elektrycznych zalewa się też wlot powietrza w spalinowych nie, chociaż to nie zaszkodzi. Trzeba to tylko robić umiejętnie małe porcje i obracasz ręcznie śrubą. Po odpaleniu i około minucie pracy wyłączasz maszynę czekasz około 5 minut aż olej się uspokoi i przestanie pienić wtedy uzupełniasz.
To cała filozofia wymiany oleju w stopniracasz ręcznie śrubu śrubowym.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej