wibako

Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Postprzez Florek1987 » 19 Wrz 2013 20:12

Witam, chciałbym abyście podzielili się technikami wałowania walcami ogumionymi po masie bitumicznej, ja osobiście wałuję walcem guma-stal Hamm HD110, jeżdżę jako drugi walec za walcem stalowym, na gumy leję emulsję emulgol rozcieńczoną z woda, jak wygląda to u was? widziałem ostatnio filmik gdzie walce takie jak moje jeżdżą pierwsze ja gdy próbuję wałować pierwszy mam problemy z wyrywaniem masy na gumach może jest jakiś sposób? Jak tak to piszcie, piszcie również jak wałujecie walcem w pełni ogumionym? Czym polewacie gumy? U nas nie ma takiego walca więc chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda. Góry dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 21 Wrz 2013 11:12, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Używaj polskich znaków.

Florek1987
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 06 Paź 2012 07:41

Maszyna: HAMM HD 110


Reklama

simmet

Re: Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Postprzez Klawek » 22 Wrz 2013 00:06

Masz troszkę za ciężki walec do jeżdzenia tuż za rościełaczem.
Waga walca to ponad 10T.

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Re: Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Postprzez Florek1987 » 22 Wrz 2013 11:13

Witam. Dzięki za odp., czyli rozumiem że małe walce guma stal mogą jeździć jako pierwsze?? U nas jeżdżą Hammy hd 110 stalowe jako pierwsze.

Florek1987
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 06 Paź 2012 07:41

Maszyna: HAMM HD 110


Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Postprzez skrzatster » 06 Paź 2013 11:34

kolego ogólnie z tego co mnie uczyli walce gumowe zawsze powinny jeździć jako pierwsze ponieważ lepiej zagęszczają mase. Co do wyrywania masy prze gumę to z powodu tego że guma jest jeszcze nie nagrzana. U nas dobrze zlewaliśmy koła ropą ponieważ właściciel oszczędzał i nie kupował emulsji także do butelki 2l z dziurką wlewaliśmy ropy i po kołach ; ) I dzięki temu masa na początku się nie przyklejała a potem wio i do przodu : )

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Re: Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Postprzez Florek1987 » 07 Paź 2013 20:19

Cześć dzięki za cenne info, wiem o tym że gdy guma się zagrzeje to się nie klei, ale ja mam niestety walec gumowo stalowy więc jakby nie było rolka polewana wodą chłodzi mi gumę ,więc nie za bardzo wyobrażam sobie jazdę jako pierwszy, u nas w firmie pierwsze wałują stalówki następnie gumowo stalowe, całej gumy nie posiadamy, Pozdrawiam i czekam na dalsze rady :D
Ostatnio edytowany przez peckiel, 08 Paź 2013 17:38, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków.

Florek1987
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 06 Paź 2012 07:41

Maszyna: HAMM HD 110


Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Postprzez skrzatster » 08 Paź 2013 14:27

Kolego po prostu guma zawsze do przodu i zlej dobrze ropą z każdej strony a później poproś kogoś żeby przez pierwsze 3-4 przejazdy szedł przed tobą i polewał miejsca w których odparuje ropa a potem wio do przodu ; ) Technika sprawdzona bo też na stal-gumie jeździłem : )

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Postprzez walcmistrz » 19 Gru 2015 18:53

ropa to nie jest za dobry pomysł w tym miejscach gdzie na swieza mase polejesz to masa wyleci i bedzie dziura nie wolno lac ropy na mase ( kto tego uczył ????????? )))) masa przetłuszcza sie od ropy i rozklada i traci swoje własciwosci - zapytaj na wytwórni.

Wiec moim zdaniem lepszym sposobem bedzie puszczenie wiekszej ilosci wody mgiełka niech unosi sie cały czas i bedzie dobrze.

najlepszy sposob to woda w niektorych walcach sa zarowe ogrzewacze kol gumowych lub cieple powietrze z silnika jest skierowane na opony aby je dogrzac przy pierwszych przejazdach.

walcmistrz
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 19 Gru 2015 18:08

Maszyna: Bomag BW-151
BOMAG BW-90
BOMAG-BW-100
HAMM 4011D

Firma: bezrobotny czasowo


Techniki Wałowania walcami ogumionymi

Postprzez grzegorz200 » 21 Gru 2015 19:29

kolego ..do tej pory to pewnie ten asfalt juz zfrezowali i nowy połozyli..
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej