wibako

Czy musze mieć uprawnienia na koparko-ładowarkę ??

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Postprzez zabekexpress » 15 Kwi 2008 17:21

Staton jesteś chińczykiem...oczywiście że koparko ładowarka to pojazd wolnobierzny
Lubię to co robie- robie to co lubię

nie jestem dobrym operatorem...tylko dlatego że jestem bardzo dobrym

FIAT-HITACH NEW HOLLAND...porobisz nimi
zrozumiesz czemu tak je lubię

Awatar użytkownika
zabekexpress
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 22 Mar 2008 11:05
  • Miejscowość: Błonie

Reklama

simmet

Postprzez Staton » 15 Kwi 2008 18:18

Zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego
Art. 2.
Użyte w ustawie określenia oznaczają:
pkt. 34. pojazd wolnobieżny - pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;

jeśli uważasz że koparkoładowarki nie przekraczają 25 km/h i jeszcze konstrukcja im tą prędkość ogranicza to czym Waść jeździsz?
Jak mamy dyskutować rzeczowo, trzymajmy się przepisów. Obszerne wyjaśnienie tematu zamieściłem na stronie którą również czytałeś.
Czy nadal twierdzisz że w myśl przepisów ruchu drogowego koparkoładowarka to pojazd wolnobieżny?
A gdzie masz napisane że koparkoładowarka to pojazd wolnobieżny? Chyba że wyjątkowo zarejestrowałeś swoją maszynkę, ale w takim razie ktoś zrąbał sprawę kwalifikując jako pojazd wolnobieżny.
proponuję dyskusję popatrą przepisami nie własnym "widzimisię".
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy wolnobieżnych koparkoładowarek.

Obszerne wyjaśnienie tematu również na stronie:
http://kopaczka.pl/viewtopic.php?p=17732#17732

Staton
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 14:55
  • Miejscowość: Włocławek

Postprzez zabekexpress » 15 Kwi 2008 19:07

prawo sobie... a życie sobie... jak by ktoś pytał moje maszyny są wolnobieżne i tyle. A to z jaką prędkością się poruszają to jest zupełnie inna sprawa. ja z kolej pozdrawiam wszystkich których maszyny nie są wolnobieżne... sugerował bym zrobienie kategorii rajdowej skoro to taki (szybki) sprzęt... :lol: :lol: :lol: :wall:
Lubię to co robie- robie to co lubię

nie jestem dobrym operatorem...tylko dlatego że jestem bardzo dobrym

FIAT-HITACH NEW HOLLAND...porobisz nimi
zrozumiesz czemu tak je lubię

Awatar użytkownika
zabekexpress
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 22 Mar 2008 11:05
  • Miejscowość: Błonie

Postprzez Staton » 15 Kwi 2008 19:44

No i mamy przykład typowego "widzimisię". W takim razie po co wogóle uprawnienia na cokolwiek? Po co prawojazdy, dyplomy lekarza, wykształceni nauczyciele. Niech każdy robi co chce i "jakby się kto pytał....... i tyle". Uchowaj mnie Boże żeby jakiś debil bez prawa jazdy wiózł moje dziecko na wycieczkę tylko dlatego że to jego sprawa czy ma czy nie ma prawa jazdy i jeszcze do tego jeździł autobusem po górach nie mając hamulca górskiego. Taki przypadek chyba niedawno przerabialiśmy. Tam też kierowca miał swój pogląd na to którędy pojedzie.
I.... nie róbmy z gliniarzy głupoli. Podejrzewam że dokładnie wiedzą że jest luka w przepisach i ne robią nacisków. Przynajmniej ci z którymi rozmawiałem zdawali sobie z tego doskonale sprawę.
Ja też jestem za tym aby na te maszynki było "B" ale wszystko zależy od interpretacji prawa. I od tego jak w przyszłości prokurator potraktuje jakiegoś operatota który jako pierwszy będzie miał pecha stanąć przed sądem za spowodowanie wypadku i będzie miał "B" prawo jazdy. Obyś nie był nim TY. Jeśli puszczą że "B" jest ok to będzie super.
A tak na marginesie...... po co uprawnienia operatora..... ich tez mieć nie trzeba.
Młodym Człowiekiem jeszcze jesteś i działasz w sposób któremu starasz się przeczyć pisząc że "młody nie oznacza niedoświadczony". Ale w twoim wypadku oznacza że niedouczony, przynajmniej przez życie. I jeszcze bez szacunku dla rzeczowych argumentów.

Staton
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 14:55
  • Miejscowość: Włocławek

Postprzez Hipo » 15 Kwi 2008 19:51

Staton, prowadzisz pustą dyskusję, Ty masz rację, kolega zabekexpress też ma rację a wszystko dlatego że nasz kodeks drogowy jest dziurawy jak sito, rzeczy o których piszecie nie są wogóle sprecyzowane i wszystko sprowadza się do interpretacji tych przepisów ogólnych.

Tyle że kazdy interpretuje tak jak mu wygodnie.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez zabekexpress » 15 Kwi 2008 19:52

wszystko się zgadza... tylko maszynami nie robi się na papierze argumentami tylko raczej praktycznie... i jak zatrzyma mnie policjant to nie będę się z nim w pogadanki wdawał i przytaczał kolejne ustawy z kodeksu drogowego tylko pokarze takie dokumenty jakie posiadam to znaczy prawo jazdy i uprawnienia... i musi mu to wystarczyć a jak nie to mu to zwyczajnie wmówię...
Lubię to co robie- robie to co lubię

nie jestem dobrym operatorem...tylko dlatego że jestem bardzo dobrym

FIAT-HITACH NEW HOLLAND...porobisz nimi
zrozumiesz czemu tak je lubię

Awatar użytkownika
zabekexpress
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 22 Mar 2008 11:05
  • Miejscowość: Błonie

Postprzez Staton » 15 Kwi 2008 20:01

Jak będzie mądry to mu nie wmówisz.
A po co uprawnienia...... nie w każdym przypadku są potrzebne. Ale.... nie będę tego wyjaśniał bo mnie Hipo znów przystopuje, a sprawa jest zawiła.
Pozdrawiam

Staton
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 14:55
  • Miejscowość: Włocławek

Postprzez dzidzius » 03 Maj 2008 20:37

Witam wszystkich na forum jestem tutaj nowy i chcialbym zasmakowac tego chleba co wy. Do sedna mam sposobnosc zrobic uprawnienia na koparke w Irlandii kurs trwa dzien wiec bardzo szybko ale nie wiem czy te uprawnienia beda respektowane w polsce? :?:

dzidzius
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Kwi 2008 23:02
  • Miejscowość: krakow

Postprzez Andrexxxx » 03 Maj 2008 23:46

Tak tamte uprawnienia są chonorowane w polsce gorzej jest na odwrót tam na nasze kwity patrzą tak jak by z niedowieżaniem jak by polak to tuman nie miał pojęcia ale jak pokażesz co umiesz wtedy im kopary opadają :lol: :lol: :lol:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

praca

Postprzez gorowskim » 23 Cze 2008 13:20

Witam chłopaki. Chciałbym zapytać czy nie wie któryś gdzie można znaleźć w Krakowie robote na kop-ład i ile mniej więcej płacą świeżemu z uprawnieniami. Prosze o odpowiedź. Z góry dzięki.

gorowskim
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 00:13
  • Miejscowość: Skarżysko

Postprzez Dz0rdasz » 27 Cze 2008 13:20

Dał by który lepiej na Pw jakąś metę gdzie kupić papiery , bo na kursy czasu brak :lol:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez Andrexxxx » 04 Lip 2008 17:40

Toć na kurs chodzić nie musisz wystarczy że zapłacisz za cały kurs i egzamin i podchodzisz do egzaminu a czy zdasz czy nie to kto wie.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez Staton » 04 Lip 2008 21:38

Papiery operatora..... owszem da się kupić. Problem jest inny...... istnieje centralna baza danych wszystkich którzy ukończyli kurs i zdali, bądź nie zdali egzaminu państwowego. W razie jakiegoś wypadku i weryfikacji uprawnień można miec wtedy niezłe problemy.
Proponowałbym jednak kurs i egzamin na koniec kursu. A w jakiej formie będzie kurs i czy się wogóle odbędzie to już inna sprawa. Ja uważam że jak już zapłacić to pochodzić..... zawsze coś można skorzystać.
Pozdrawiam wszystkich.

Staton
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 14:55
  • Miejscowość: Włocławek

Postprzez dawidg2 » 04 Lip 2008 21:57

tak tylko na kurs trzeba chodzic miesiac przynajmniej ja tak chodziłem

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Dz0rdasz » 05 Lip 2008 00:16

Wy mnie nie rozumiecie :lol: Nie kupić blankiet, na co mnie to. Normalne legal rejestrowane papiery. Po co kurs jak są tacy wśród was co grzebią kilka lat i nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu. A zresztą ...........

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez OCIEC » 26 Wrz 2008 21:38

Panowie na kurs trzeba się zapisać na zime tylko z wyprzedzeniem bo każdy ma dużo czasu wtedy, mój trwał 3 tygodnie, a uprawnienia wolałem mieć zanim zaczełem kopać zresztą taki był też wymóg leasingodawcy. Co do kategorii prawka to słyszałem że trafiają się upierdliwi niebiescy co wymagają "C" i niektórzy wynajmują kierowców, ale za jazde bez odp. kategorii dostaniecie w najgorszym wypadku 200pln, naprawde przepisy swoje a życie swoje w tej kwestii :crazy:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
OCIEC
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 25 Sie 2008 23:34
  • Miejscowość: WROCŁAW

Maszyna: JCB 3CX


Postprzez Klawek » 27 Wrz 2008 19:17

Może i niebiescy niedouczeni są ale na kop - ład lu koparka wystarczy tylko B lub T
Dlaczego - pojazd wolnobieżny, który nie wymaga nawet rejestracji jak kombajn, ale potrzebne są uprawnienia
Jeżeli któryś glina się uprze na C - sąd grodzki i sprawa wygrana na 100% (moich dwóch ludzi to już przerabiało) :wink:

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez Bartek » 27 Wrz 2008 20:03

Szkoda na mandaty no i szkoda kasy na te wszystkie sprawy w sądzie... Totalna bzdura i nie wiedza Misiaków porowadzi do takich sytuacji
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez dawidg2 » 28 Wrz 2008 00:51

tak jak jazda z właczonym "kogutem", ogólnie jak sie jedzie to sie go nieuzywa tylko jak sie pracuje na drodze to wtedy sie go włancza tak bynajmniej mnie na kursie uczyli, i jak mówili to niektórzy policjanci tez nie wiedza o tym

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Bartek » 28 Wrz 2008 11:27

Policjani mimo tego że mają w samochodzie KRD to wiedza ich dotycząca przepisów jest mała... Oni tylko znają jeden wierszyk.... "Nakładam na Pana mandat karny...."
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej