wibako

Wiertnica z za granicy

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Wiertnica z za granicy

Postprzez wiciu6 » 03 Lis 2013 14:02

Marka i model maszyny: CL
Rok produkcji: 1996

Witam
Chce kupic a raczej mam juz dogadaną maszynę wiertniczą na gąsienicach (nie na chodzie). Chcę ją kupić we Wloszech i przywieść do Polski.
Na razie jestem osobą prywatną i nie będę z niej korzystał dopiero w przyszłym roku, planuję otworzyć działalność i zająć się wierceniami.
Mam pytanie jak to wygląda z opłatami przy imporcie takiej maszyny do Polski? Muszę płacić VAT dodatkowo czy inne opłaty celne. W kontrakcie pisze ze maszyna nie jest tematem do placenia VATu zgodnie z art 41 ust o Vat. Osoba od której chce to kupić pisze mi, że musze wypelnić Intrastat jak maszyna do mnie przyjedzie.
Nie jestem w stanie w tym roku otworzyć firmy i muszę to wziąść na siebie a później przenieść na miano firmy.

Proszę o jakąś opinie.
Tomek

wiciu6
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 Lis 2013 13:55

Reklama

simmet

Wiertnica z za granicy

Postprzez mechanior » 08 Lis 2013 02:01

wiciu6 napisał(a):Nie jestem w stanie w tym roku otworzyć firmy i muszę to wziąć na siebie a później przenieść na miano firmy.

Zakładając firmę jako osoba fizyczna czyli tylko na siebie lub jako spółka cywilna, dalej jesteś właścicielem swojej maszyny i nie musisz nic nigdzie przenosić, wystarczy wpisać maszynę w rejestr środków trwałych by móc odliczać koszty związane z paliwem i jej naprawami
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej