wibako

wiertnica pionowa hydrauliczna słabnie

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

wiertnica pionowa hydrauliczna słabnie

Postprzez waldus » 24 Lis 2013 14:16

Marka i model maszyny: h25si
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: -

Witam

Posiadam wiertnicę hydrauliczną i mam problem podczas pracy z hydrauliką, mianowicie gdy maszyna wierci pod większym obciążeniem szybko grzeje się olej hydrauliczny (włącza się wentylator od chłodnicy oleju) oraz maszyna słabnie (objawem jest wyrazny spadek mocy przy obrotach wiertarki pod obciążeniem)

Dopiero odczekanie chwili przywraca siłę wiertarki do normy, pozostałe ruchy maszyny pozostają bez zmian (wiertarka zasilana jest osobną sekcją pompy)
hydraulika zasilana osobnym silnikiem który jest przewymiarowany trochę by maszyna większość czasu pracowała na jałowych obrotach, maksymalnie używam w szczycie do 80% mocy silnika przez czas max 10 minut i 20 minut przerwy.
W czym mogę szukać przyczyny?

Druga kwestia to przez pierwsze 2 lata wiercenie na obrotach jałowych było normą, z czasem maszyna słabsza się zrobiła i trzeba delikatnie podnosić obroty, filtr oleju hydraulicznego był czyszczony w/g instrukcji i kontrolka w tej chwili nie wskazuje konieczności wymiany/czyszczenia.

Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam

waldus
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 07 Sie 2010 21:11
  • Miejscowość: [pl]bdg

Reklama

simmet

Re: wiertnica pionowa hydrauliczna słabnie

Postprzez KK72 » 25 Lis 2013 02:05

Witam.
Pod wpływem temperatury następuje utrata szczelności w układzie hydraulicznym, a co za tym idzie spadek odpowiednich wartości ciśnienia i wydajności.
Myślę że w tym wypadku należy zacząć od sprawdzenia wydajności i ciśnienia pompy zasilającej układ przy wzroście temperatury,następnie blok zaworowy i silnik hydrauliczny.
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 156
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej