wibako

Zagęszczarka Bomag BPR 30/38 zamiana silnika

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Zagęszczarka Bomag BPR 30/38 zamiana silnika

Postprzez Petro » 02 Lut 2014 10:25

Witam czy ktoś zamieniał silniki ja mam w tej chwili Hatz E673 ,a chciałbym zamienić na Honda GX 160 od 2002 r bomag produkował te zagęszczarki z hatzem i honda ale ja mam starszy model mocowanie silnika to nie problem ale koło pasowe ,średnica wałka w hondzie bo jest pare grubości przełozenia tu diesel a tu benzyna w necie widziałem tak przerobione moze ktos wymieniał proszę o poradę.

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Reklama

simmet

Re: Zagęszczarka Bomag BPR 30/38 zamiana silnika

Postprzez Kamal » 02 Lut 2014 11:59

Za mały silnik chcesz wstawić minimum, jaki tam widzę to GX240 a polecałbym bym nawet GX270.
Silnik E673 ma 4,5KW(6hp) przy 3600obr/min a GX 160 zaledwie 4KW przy 4000obr/min zalecaną maxymalną prędkością obrotową dla niego jest 3600obr/min i wtedy ma tylko 3,5kW. Silnik GX 200 to 4,1KW(5,5hp)przy 3600obr/min, więc troskę mały natomiast GX240 ma 5,9KW(7,9hp) przy 3600obr/min i to będzie mniej więcej to. Pomijając kwestię momentu obrotowego, który dla jednostki wysokoprężnej jest większy. GX270 ma 6,7KW(9hp) przy 3600obr/min.
Ogólnie takie przeróbki robiłem dając troskę większy silnik i zostawiając przełożenie lub silnik o podobnej mocy i redukowałem troskę obroty kołem pasowym. Dając na dole przy samym wibratorze o 1cm większe. Osłony najczęściej pasowały i nie musiałem spawać nowych. Bo z górnym kołem na silniku wiąże się sprzęgło, które zostawiłem.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Online

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 30/38 zamiana silnika

Postprzez Petro » 03 Lut 2014 20:39

Witam dziękuje za ciekawe porównanie tylko ciekawi mnie ,że Bomag w nowszych modelach ten sam co mój stosował własnie Honda gx160 w benzynie i Hatza w dieslu i w moim hatzu wałek napędowy jest jak honda gx 160 a np. większa honda gx 270 ma już grubszą średnicę wałka a w sprzęgle nie bardzo jest mozliwosc roztoczenia ?

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 30/38 zamiana silnika

Postprzez Kamal » 07 Lut 2014 23:00

Kolego tak się zastanawiam czy ty potrafisz analizować dane? Przecież ci je przedstawiłem. Zadałeś sobie troskę trudu żeby nad mini pomysleć? Zadzwoniłeś do BOMAGA żeby ci przesłali dane maszyn? Bo widzisz ja to zrobiłem i tu wklejam ci obrazek z tej nowszej wersji Bomaga BPR30/38-3 i zobacz, jakie są tam silniki i jakiej mocy widzisz, że jednostka benzynowa ma moc o 1/3 większą o dieslowskiej, że względu na mniejszy moment obrotowy i jeszcze żeby jej ulżyć zmieniono znacznie przełożenie, co widać po mniejszej energii uderzenia i częstotliwości drgań w stosunku do silnika Hatz. Który ma największy monet obrotowy. A przełożenia są takie same jak w silnik Yanmara, który ma niszą moc od Hondy, ale dysponuje od nie większym momentem obrotowym. A ty w kółko swoje, bo ja widziałem w nowszej maszynie tak silnik w ogóle nie analizując masy maszyny budowy i sprawności wibratora, częstotliwości drgań i energii uderzania. Czyli w skrócie zapotrzebowaniu danej maszyny na moc i moment obrotowy. A Honda sprzedaję swoje silniki z bardzo różnymi wałkami wyjściowymi i do tego silnika jest dostępne 8 różnych końcówek do większych 12.Ciekaw czy kolega jest w stanie zdobyć od kogoś jakąkolwiek dokumentacje do czegokolwiek, bo mi to nie zajęło dużo czasu dwa telefony i parę email żeby dowiedzieć się to, co mi było potrzebna do twojej maszyny.
Image
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Online

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej