wibako

brak mocy w jezdzie kramer 515... PROSZE O POMOC

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

brak mocy w jezdzie kramer 515... PROSZE O POMOC

Postprzez webster » 02 Mar 2008 19:29

kupilem koparke kramer 516... byla ona spalona.. a dokladnie silnik... niedawno odpalilem ja... silnik pieknie chodzi... ale ma slaba jazde... jak stalem w malym dolku to byl problem z wyjazdem co moze byc tego przyczyna?? i czy ona wogole ma naped na 4 kola??
poszukuje jakis stron z obsluga i naprawa tejze maszyny.. nie wiecie gdzie takie cos znajde??

z gory dziekuje za pomoc :D

webster
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 Mar 2008 10:00
  • Miejscowość: opole

Reklama

simmet

Postprzez bolagan » 25 Mar 2008 22:30

posiada blogade napedu na 4x4 i jest to pedal przy lewej nodze chamulca.
przyczyna slabej jazdy jest pompa jazdy lub skoniczylo sie sprzeglo na moscie przednim znajduje sie to wlasnie w moscie przednim gdzie prowadzi walek napedu na przud bo przedni most jest zalany olejem hl jezeli olej w moscie jest czarny to znaczy ze sprzeglo odsierodkowe jest spalone.

bolagan
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Mar 2008 22:25
  • Miejscowość: Wrocław

Postprzez tomso3 » 23 Sie 2009 08:50

Panowie mam prawie identyczny problem ale w ładowarce ZETTELMEYER 1001 jak maszyna jest zimna to pracuje wyśmienicie lecz po zagrzaniu sie oleju hydraulicznego słabnie tak ze ciężko nią pracować , a wracanie po pracy na bazę to istny koszmar ślimaki szybciej pełzną, jak powiedziałem o tym fakcie szefowi to tylko sie spytał do ilu sie grzeje olej i powiedział ze jest ok , jak dla mnie nie jest to ok

Awatar użytkownika
tomso3
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:45
  • Miejscowość: Kotlina Kłodzka

Postprzez dawidg2 » 23 Sie 2009 22:32

a do ilu się grzeje? bo u mnie w te upału 28-30st to nawet w jeżdzie do 60 dochodzi i właśnie jak dojdzie do 50 to wtedy puszcza termostat i zwalnia. Jak masz hydrostat a podejrzewam że masz to pompa i silnik do regeneracji albo jak stary olej to wymianka. Może właśnie go wymień i potem zobacz. U mnie to trochę pomogło ale za jakiś czas to samo miałem i teraz tak się męcze. może sprzedam tą ładowarkę moją i kupie coś teleskopowego na zmienniku

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez tomso3 » 25 Sie 2009 05:54

no taka norma 70-80 stopni

Awatar użytkownika
tomso3
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:45
  • Miejscowość: Kotlina Kłodzka

Postprzez tomzakrzewski » 25 Sie 2009 13:32

tomso3 napisał(a):Panowie mam prawie identyczny problem ale w ładowarce ZETTELMEYER 1001 jak maszyna jest zimna to pracuje wyśmienicie lecz po zagrzaniu sie oleju hydraulicznego słabnie tak ze ciężko nią pracować , a wracanie po pracy na bazę to istny koszmar ślimaki szybciej pełzną, jak powiedziałem o tym fakcie szefowi to tylko sie spytał do ilu sie grzeje olej i powiedział ze jest ok , jak dla mnie nie jest to ok


Przyczyną tego typu niesprawności jest zużyty układ napędu hydraulicznego
Niestety masz do naprawy pompe i prawdobnie silnik napędu jazdy.
Możemy to naprawić (20 lat doswiadczenia). Dalsza eksploatacja może grozić całkowitym zatarciem pompy i jej poważnym uszkodzeniem i jej naprawa może kosztować wtedy ponad 10000PLN!!! Jeżeli chcesz pomocy zadzwoń 504184958

tomzakrzewski
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Sie 2009 13:22
  • Miejscowość: Łódź

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej