wibako

HDS ATLAS blokuje rozdzielacz przy podnoszeniu

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

HDS ATLAS blokuje rozdzielacz przy podnoszeniu

Postprzez Niwel » 04 Cze 2014 22:35

Marka i model maszyny: ATLAS 140.1
Rok produkcji: 1994

Witam. Mam problem z HDS-em. Ma on udźwig 6100 kg a nie mogę załadować nim koparki która waży 3300kg.
Jest tak że lekko poderwie koparkę z ziemi i zaraz blokuje mi sterowanie ( wszystkie sterowania blokuje oprócz obrotu ) i mogę tylko opuścić. Podnoszę oczywiście na najkrótszym wysięgu.
Czy można jakoś przeregulować zawory przeciążeniowe żeby działały później? Może można je całkowicie ominąć ?
Albo to jakaś inna przyczyna ?

Dodam że nie wiem od kiedy tak jest bo HDSem podnosiłem zazwyczaj lekkie rzeczy max 1000kg, więc pewnie jak już kupiłem to tak było. Podczas włączenia pompy słychać syczenie. Stan oleju jest niewiele poniżej oczka

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


Reklama

simmet

HDS ATLAS blokuje rozdzielacz przy podnoszeniu

Postprzez Coval » 05 Cze 2014 00:17

Niwel napisał(a):Czy można jakoś przeregulować zawory przeciążeniowe żeby działały później? Może można je całkowicie ominąć ?


Musisz mieć dane techniczne odnośnie hds. Zwiększenie ciśnienia powyżej dopuszczalnego progu może doprowadzić do uszkodzenia dźwigu. Podepnij manometr, zobacz ile pokazuje, a na ile jest zawór ustawiony ( Dane powinny być na tabliczce).
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


HDS ATLAS blokuje rozdzielacz przy podnoszeniu

Postprzez raudek » 05 Cze 2014 05:37

Witam.
Jeżeli ten problem mógł być już przy zakupie, to jak badanie Dozoru Technicznego. :)
Poważniej, nie pomyliłeś "wysięgu" z "wysięgnikiem"? Jak masz to zobacz wykres charakterystyki udźwigu dla wysięgu około 3m (mierzona w poziomie od osi obrotu do osi haka), może jasteś na granicy udźwigu i masz sterowanie tylko odciążające.
Pozdrawiam

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


HDS ATLAS blokuje rozdzielacz przy podnoszeniu

Postprzez Niwel » 05 Cze 2014 22:33

raudek napisał(a):Jeżeli ten problem mógł być już przy zakupie, to jak badanie Dozoru Technicznego

Dozór robiłem już dwa razy. Podniesliśmy palete kostki na pół godziny i mierzyliśmy ile opada. Siły udźwigu nie sprawdzaliśmy

raudek napisał(a):Poważniej, nie pomyliłeś "wysięgu" z "wysięgnikiem"?

Jestem świeżo po kursie więc rozróżniam pojęcia ;)

raudek napisał(a):może jasteś na granicy udźwigu

do granicy mam 2 metry

kowalki napisał(a):Podepnij manometr, zobacz ile pokazuje

W którym miejscu się go podłącza? Mam fabryczny Manometr ze złączem ale nigdzie mi to złącze nie pasuje

Dziś dokręciłem jakiś mały zaworek, poprawiło się bo dźwig koparkę podniósł ale nie wydaje mi się żeby to było rozwiązanie problemu. Gadałem dziś też z konserwatorem to powiedział że przeciążeniowy zawór musi się przycinać ale on HDSów nie naprawia niestety.

Niwel
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 23 Paź 2012 20:32
  • Miejscowość: świętokrzyskie

Maszyna: Waryński K408 Long

Firma: niwel24.pl


HDS ATLAS blokuje rozdzielacz przy podnoszeniu

Postprzez Coval » 05 Cze 2014 23:32

Jeżeli wyjścia nie ma, to kupujesz odpowiednią złaczkę z wyjściem na manometr i wpinasz się w linie zasilania.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


HDS ATLAS blokuje rozdzielacz przy podnoszeniu

Postprzez grzegorz200 » 09 Cze 2014 07:12

"Dziś dokręciłem jakiś mały zaworek,"..takie teksty zawsze mnie rozp.....stwarzasz zagrożenie i to powazne "kręcąc " czym popadnie..poczekaj aż odezwie się ktoś, kto ma pojęcie o takim sprzęcie..pomierz ciśnienia , aby mieć jakieś konkretne dane., a nie naprawiać od razu, bo "chyba" powinna więcej podnieść..
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


HDS ATLAS blokuje rozdzielacz przy podnoszeniu

Postprzez truckport » 01 Lip 2014 14:09

w atlasach jest zawór którym ustalasz ciśnienie i siłę udźwigu tylko trzeba to zrobić zgodnie z danymi HDS bo inaczej możesz zrobić sobie gagę a przy wypadku bedą trzepać wszystko i jeśli zobaczą zerwaną plombę bo na tym zaworze jest taka to zawsze będzie twoja wina a ten zaworek jest częstą przyczyną takich awarii

truckport
Fizol

Maszyna: volvo, liebherr,ammann, jcb,

Firma: truckport


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej