wibako

Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Postprzez w.fubar » 04 Maj 2015 22:24

Spoko. Dla mnie też to była nowość. Też nie pamiętam kiedy ostatni raz kopałem z zębami. Za dużo kolizji. Non stop pracuje w mieście, w ulicach.

Myślę, że ma taki specyficzny kształt, żeby móc wykorzystać maksymalnie zasięg rototilta przy obrocie i skosowaniu. Dolna część jest odsunięta dalej od sworzni w stosunku do normalnej 'rurowej' skarpówki, przez co trudniej przez nieuwagę przypakować w ramię (co i tak jest dosyć łatwe, kiedy akurat obserwuje się inny odcinek). No i jest idealnie wyprofilowania do głaskania powierzchni na koniec.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Reklama

simmet

Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Postprzez Pisak312 » 05 Maj 2015 19:23

Ja mam łyżkę robiona na zamówienie skarbowe uchylne jest zrobiona trochę na kształt oryginału liebherra a reszta to metoda prób i błędów pracuje mi się nią bardzo dobrze o ile robie przy wykonczeniowce problem zaczyna się np przy załadunku gdy auta stoją daleko bo deczko za mało się zamyka ale to nie problem problem zaczyna się gdy ja odwroce i mam łyżkę odsiebierna tak jak wyczytałem wyżej brak mocy żeby coś nabrać i wcale nie jest to tak super jak by się wydawało tylko ze u mnie musze odpisać łyżkę żeby ją odwrócić ale kiedyś testowałem liebherra 312 gdzie obrót był hydrauliczny dodatkowo skosowany i łyżka była założona taka zwykła skarpowa z "pysznicy " chyba to katastrofa nie robił bym tym nic ale za to w drugiej była łyżka jak na zdjęciu kolegi m.fubar to już co innego ;)

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Postprzez Pisak312 » 05 Maj 2015 19:27

A i najważniejsze i w jednym i drugim rototilt były firmy smp i zmienione były rękojeści guzików było więcej

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Postprzez szczepan84 » 07 Maj 2015 20:57

Udało mi się dostac wymiary i kształt skarpówki kolega już działa żeby materiał powycinać zostanie obmyśleć wychył i tak myślę o tym obrocie czy robić taki jak podesłałem link na siłowniku

szczepan84
Młodszy operator

  • Posty: 172
  • Rejestracja: 31 Sty 2015 06:15

Maszyna: liebherr 902r

Firma: MBM Usługi


Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Postprzez w.fubar » 07 Maj 2015 21:18

Na mój łeb - daj sobie spokój z obrotem. Rowy spokojnie oblecisz skosowaniem. Rototilt się przydaje przy pracach monterskich, podawanie do wykopu lub nietypowych między kolizjami. Na zachodzie jest tak popularny, bo roboczogodzina człowieka w cholerę kosztuje i większość ma wstręt to pracy fizycznej. Tak więc to, co w Polsce robiłem w 5-osobowej brygadzie, tu wykonuje koparką z rototiltem i jednym/dwoma ludźmi, którzy pracując w firmie od 15 lat każdego dnia zachowują się, jakby odkrywali szpadel na nowo.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Postprzez szczepan84 » 07 Maj 2015 22:05

Moze i masz racje sam kiedyś robiłęm w irlandi to powiedzieli mi że szpadel jest poto żeby się na nim oprzeć a koparka by pracować
Zrobie ukosowanie myśle że po niedzieli będe miał gotowe rysunki i kolega wytnie blachy zabiorę się do spawania niedłuo

szczepan84
Młodszy operator

  • Posty: 172
  • Rejestracja: 31 Sty 2015 06:15

Maszyna: liebherr 902r

Firma: MBM Usługi


Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Postprzez wojtas4327 » 03 Paź 2015 22:56

Temat trochę odgrzany, ale może coś wniesie. Czy wie ktoś jak zbudowany jest obrót łyżki w Tatrze z UDS-em? Widziałem ten wynalazek dzisiaj przejazdem ale nie miałem jak się przyjrzeć. Może by takie "cuś" zaadaptować? Pewnie sporo ich stoi po szrotach.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Budowa skarpówki, obrotowa i uchylna?

Postprzez szczepan84 » 04 Paź 2015 19:19

No można to było by kupić w cenie złomu może ktoś się wypowie coś na ten temat
moze to była by alternatywa dla roto tilt

szczepan84
Młodszy operator

  • Posty: 172
  • Rejestracja: 31 Sty 2015 06:15

Maszyna: liebherr 902r

Firma: MBM Usługi


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej