wibako

wiertnica pionowa problem z ciśnieniem hydrauliki

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

wiertnica pionowa problem z ciśnieniem hydrauliki

Postprzez waldus » 22 Maj 2015 20:51

Witam ponownie


Po kilku trafnych radach postanowiłem zadać kolejne pytanie na niepokojący mnie objaw.

Mianowicie mam problem z uzyskaniem ciśnienia 200 atmosfer na jednym z silników i nie wiem gdzie szukać problemu.

Zasilanie z pompy hydraulicznej o wydatku 114 l / min

zasilane są z tej pompy tylko dwa silniki hydrauliczne wiertarki załączane przemiennie poprzez zawór dwudrożny zamontowany bezpośrednio przed silnikami.

Na jednym silniku hydraulicznym mam moment obrotowy rzędu 1800Nm przy maksymalnym ciśnieniu co uzyskuje bez żadnych problemów pod obciążeniem natomiast gdy przełączę na drugi silnik pojawia się problem z uzyskaniem ciśnienia.
Często manometr (do dwóch silników jest ten sam) staje na około 50 atmosferach pomimo że silnik nie ma siły ruszyć (z powodu obciążenia)

Niekiedy problem nie jest widoczny , wszystko działa prawidłowo i mogę uzyskać 100% możliwości maszyny (3600 Nm).

W czym tkwi problem?

Jeśli to istotne to ten drugi silnik hydrauliczny jest używany sporadycznie tylko w przypadku potrzeby uzyskania dużego momentu obrotowego, standardowo pracuje na tym o słabszym przełożeniu.

Nie ma przy silnikach widocznych wycieków oleju ani na linii zasilającej.

Byłbym wdzięczny za sugestie

Pozdrawiam

waldus
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 07 Sie 2010 21:11
  • Miejscowość: [pl]bdg

Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej