wibako

Kompresor śrubowy

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Kompresor śrubowy

Postprzez magiik » 01 Cze 2015 23:17

Marka i model maszyny: Irmer+Elze Irmair 4

Witam
Proszę o pomoc osoby mające styczność z w/w sprzętem. Szukam i nie potrafię znaleźć regulacji dawki powietrza na wyjściu.
Jedyne co mi wpadło to pod tłoczkiem jest regulacja obrotów silnika.
Na prawo od elektronik znajduje się mosiężne pokrętło( na ściance od filtrów tylko od strony silnika) ale ono raczej służy do sterowania smarowaniem ponieważ jego obrót nie powoduje żadnej zmiany.
Na youtube znalazłem link do tej samej wersji maszyny:
https://www.youtube.com/watch?v=jKJlWu-GGxY

Poza tym zastanawiam się czy w obudowie filtra powietrza oprócz wstępnego filtra nie powinien być zamontowany w środku drugi mniejszy ponieważ jest tam pozostawione miejsce i obudowa plastikowa? Jeżeli tak to prosiłbym o nr katalogowy, szukałem na sf-filter ale nie znalazłem.

Pozdrawim i dziękuję za pomoc.

magiik
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 23 Maj 2011 16:47

Maszyna: Liebherr 902 A Litronic


Reklama

simmet

Re: Kompresor śrubowy

Postprzez Kamal » 10 Cze 2015 09:33

Dawki powietrza nie reguluję sie w żadnym takim kompresorze. Regulujesz ciśnienie powietrza regulatorem. Porób parę zdjęć to ci pokaże. W IE jak i w starych Demagach ( tam są ich śruby) regulacja jest na ścianie grodziowej. Nowe IE to już Atlas Copco.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Kompresor śrubowy

Postprzez magiik » 12 Cze 2015 22:14

Dziękuję za odpowiedź.
Mam na komputerze tylko jedno zdjęcie:
Image
Jutro zrobię jeszcze z drugiej strony.

magiik
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 23 Maj 2011 16:47

Maszyna: Liebherr 902 A Litronic


Kompresor śrubowy

Postprzez Kamal » 12 Cze 2015 23:20

Regulujesz tym mosięznym pokrętłem. Wkręcając masz wysze ciśnienie a odkręcając nisze.
Image
Zaznaczyłem ci to zółtą strzałką. Filtr wewnętrzny nie jest konieczny chociaż zalecany. Ta obudowa filtra jest uniwersalna i stosowana w wielu maszynach dlatego ma możliwość włożenia wkładu wewnętrznego.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Kompresor śrubowy

Postprzez magiik » 15 Cze 2015 20:40

Dziękuje za info.
Sprawa wygląda tak że już wcześniej próbowałem tym pokrętłem regulować ale kręcenie nim nie powodowało żadnej zmiany.
Możliwe że jest uszkodzone;/

Jeżeli można zapytać podejmuje się Pan remontu tych maszyn ? Pracownicy pracowali na nim gdy nie było oleju w silniku (nie sprawdzili - dopiero co odebrali go od osoby która miała wymienić i zalać go nowym olejem) a gdy czujnik go sam wyłączał to oni na siłę trzymali go na przycisku ;/ Teraz po uzupełnieniu oleju strasznie kopci.

magiik
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 23 Maj 2011 16:47

Maszyna: Liebherr 902 A Litronic


Re: Kompresor śrubowy

Postprzez Kamal » 15 Cze 2015 22:20

Tak mogę zrobić remont silnika chociaż takie rzeczy należało by omówić na PW.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej