wibako

Walec nie jedzie pod wzniesienie

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Walec nie jedzie pod wzniesienie

Postprzez tomii90 » 14 Kwi 2016 17:32

Marka i model maszyny: Walec HAMM 3412 HT

Witam. Mam pytanie odnośnie walca, jest to HAMM 3412 HAMMTRONIC (niestety roku produkcji nie pamiętam). Problem występuje podczas jazdy, walec przy minimalnym wzniesieniu staje w miejscu. Obrotów nie traci, nie słychać też żadnego wycia z pomp czy innych oznak. Po prostym odcinku jeździ, wibracje się odpalają, wchodzi na maksymalne obroty ale niestety przy byle górce gdy chce się podjechać walec staje tak jakbyśmy sami go zatrzymali i dalej do przodu nie reaguje. Czy ktoś ma może jakiś pomysł, co to może być :) Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam

tomii90
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 Kwi 2016 17:25

Maszyna: Walec HAMM 3412HT

Firma: STR


Reklama

simmet

Re: Walec nie jedzie pod wzniesienie

Postprzez Klawek » 01 Maj 2016 22:47

Masz zużyty któryś z hydromotorów - najbardziej prawdopodobny przypadek
Odkręć przewód przelewowy z obudowy pompy i sprawdź jaki masz duży wyciek - jak będzie więcej niż 5 literków na minutę to hydromotor do wymiany
Najczęściej w tych walcach pada przód ale to nie reguła bo tył też potrafi się rozpaść
Kolejną usterką jest kręcenie zaworami przy pompach nie mając wiedzy jak one działają - wtedy też masz podobne objawy
Czasami pada potencjometr - podpięcie kompa wyeliminuje ten problem - oprogramowanie tylko w serwisie.
Zdarza się też problem z zaworem hamulca - trzeba zmierzyć ciśnienie na hamulcu przy hydromotorze przód i tył - powinno być ponad 20bar - jak mniej to znaczy że hamulec trzyma i walec nie ma siły i górkę widzi z kilometra.
A może ktoś walca odpalał z 24v - wtedy też jest mułowaty - spadają wszystkie prądy o połowę na cewkach
Czy jak występuje problem z jazdą wyświetlają się jakieś błędy??
Przyczyn jeszcze może być kilka - za mało danych podałeś - pisz na PW może coś doradzę jeszcze

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Re: Walec nie jedzie pod wzniesienie

Postprzez jedrula1986 » 24 Wrz 2016 15:53

Mam ten sam problem z walcem benford 1200, tylko że u mnie dzieje sie to tylko z jazdą do przodu, dziś mierzyłem ciśnienia i na jezdzie do przodu przy całkowitym obciążeniu (walcem dojechane do drzewa) na manometrze jest niecałe 180 atm, a do tyłu jest 340. Czy to jest wina zużytych hydromotorów?

jedrula1986
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 20 Paź 2011 18:56

Maszyna: Atlas 1304


Re: Walec nie jedzie pod wzniesienie

Postprzez Klawek » 25 Wrz 2016 21:44

Możliwe choć nie koniecznie, może tez być pompa, zacięty jakiś zawór.
Z tego co napisałeś tył idzie na max a przód połowę mniej
Odcina na pompie? Do przodu jak jest zaparty ciśnienie spada i znowu rośnie?
Może ktoś zaworami grzebał przy pompie - ciężko tak określić na odległość co maszynie dolega.
Jeżeli sądzisz że to hydromotory to zmierz z nich odciek przewód zbierający z obudowy tzw. lekarz (na rozdzielaczu oznaczany często jako L choć nie zawsze)

Pozdro

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Re: Walec nie jedzie pod wzniesienie

Postprzez jedrula1986 » 26 Wrz 2016 06:46

z rozdzielaczem raczej jest ok. zamieniłem węże przy rozdzielaczu, na jezdzie do przodu jezdził do tyłu, więc przyczyna leży po stronie silników

jedrula1986
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 20 Paź 2011 18:56

Maszyna: Atlas 1304


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej