wibako

Problem z uruchomieniem Walca Rammax 1505

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Problem z uruchomieniem Walca Rammax 1505

Postprzez Maciek P » 30 Wrz 2016 15:11

Witam,
Mam walca Rammax 1505 CI. Po przekręceniu kluczyka rozrusznik robi półobrotu i wyskakuje komunikat F 4100. komunikat świeci sie bez końca niezależnie czy wyłączę kluczyk czy nie. Po odpięciu akumulatora i przekręceniu kluczyka czasami komunikat sie zresetuje ale chcąc uruchomić silnik znowu rozrusznik zrobi półobrotu itd... Proszę o pomoc.

Maciek P
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 Wrz 2016 14:39

Maszyna: Rammax 1505 CI

Firma: KANBUD


Reklama

simmet

Problem z uruchomieniem Walca Rammax 1505

Postprzez Kamal » 12 Paź 2016 09:23

Co z pilotem?

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Problem z uruchomieniem Walca Rammax 1505

Postprzez terminux » 08 Paź 2019 08:17

Żeby nie pisać nowego postu piszę tutaj.
Mam podobny problem z walcem Rammax RW1503. Rozrusznik uruchamia się normalnie, silnik odpala i wyświetla błąd 4100 i silnik się wyłącza. Jak odpali silnik gasną wszystkie kontrolki a po chwili zaświeca się kontrolka silnika. Czujnik ciśnienia oleju sprawdzony - jak nie pracuje jest zwarty do masy, jak silnik pracuje ma przerwę.

Po odłączeniu cewki gaszenia silnik pracuje normalnie - czyli odłącza go sterownik.

Układ sterowania i kontroli silnika jest uproszczony do minimum - właściwie oprócz czujnika ciśnienia oleju nie ma żadnego innego czujnika.
Wymieniłam regulator ładowania - bo było bardzo słabe ładowanie teraz jest dobre - kontrolka ładowania ładnie gaśnie.
Czy macie może jakieś pomysły gdzie leży problem?

terminux
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 07:44

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej