Przełącz do głównego szablonu
Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.
Wyślij odpowiedź

Walec wibracyjny 17T - prosze o pomoc

10 Lis 2016 15:46

Witam
Trochę nietypowo ale uznałem że wśród fachowców najszybciej znajdę pomoc.
Chodzi o zagęszczenie nasypu - nawiezionej ziemi w skład której wchodzi oczywiście wszystko od piasku zaczynając a na glinie kończąc.
Chciałbym wynająć jak najcięższy walec aby zagęścić ten teren.
Pytanie jest następujące - ile uda się zagęścić walcem 15-17T wibracyjnym ? Chodzi o głębokość w dół. Rozstrzał jaki podają mi różne osoby plus google jest tak duży że chce zapytać fachowców.
Z informacji jakie uzyskałem najlepiej jakby był okołkowany.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Re: Walec wibracyjny 17T - prosze o pomoc

28 Sty 2017 03:46

to zależy od gruntu ale myślę ze w granicy metra w dół wibracje dojdą ale radził bym zagęszczać warstwami po max 20 cm .

Walec wibracyjny 17T - prosze o pomoc

28 Sty 2017 14:56

Walec tylko kołek.
Warstwę 20 cm to zwykłą zagęszczarką 500 kg zagęścisz. Na walec kołkowy 17T to idealna warstwa 50 cm. Pamiętaj małe wibracje w jedną stronę z powrotem bez. Jak za dużo wibracji i jak za dużo będziesz jeździł to rozwalisz grunt a nie zagęścisz.

Re: Walec wibracyjny 17T - prosze o pomoc

29 Sty 2017 11:47

Dla bezpieczeństwa przyjmij tak jak napisał MARIO/MECALAC czyli 50 cm.Mi kiedyś zagęszczał walec 20T nasyp ok. 1m-1.2m o podobnej strukturze jak u Ciebie.Wyglądało to tak że jeździł metodą na krzyż,w sumie 4 przejazdy,dobrze zagęszczone było ok. 60-70 cm.Trzeba jednak wziąć poprawkę na różnorodność materiałów,bo były miejsca lepiej i gorzej zagęszczone.
Wyślij odpowiedź