Przełącz do głównego szablonu
Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.
Wyślij odpowiedź

Pompa wody demontaż LTM 1050 '99

02 Lut 2017 23:07

Marka i model maszyny: Liebherr LTM 1050
Rok produkcji: 1999

Nie mogę zdemontować pompy wody, odkreciłem dekiel na dwie sruby z przodu silnika, ściągnąłem wirnik pompy, odkreciłem srubę trzymająca piaste pompy i srubke na imbus pod pompą, założyłem sciagacz bezwladnosciowy na os pompy i nic...
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 06 Lut 2017 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniesiony

Re: Pompa wody demontaż

03 Lut 2017 06:01

Jaki tam jest model silnika?

Re: Pompa wody demontaż

03 Lut 2017 07:23

D 926

Re: Pompa wody demontaż

03 Lut 2017 12:23

Z boku jest dysza smarująca która jednocześnie jest kołkiem zabezpieczającym pompę. Ściągaczem bezwładnościowym może Ci się nie udać. My używamy ściągacza śrubowego ale wirnik musi być założony

Re: Pompa wody demontaż

04 Lut 2017 11:18

Dziękuje za pomoc, kolega rozwiązał problem w 100% nowa pompa siedzi w bloku

Pompa wody demontaż

04 Lut 2017 15:07

Witam wszystkich ,dawno mnie tu nie było. Mam ten sam problem z pompą, mi z pompy cieknie olej.Kolego TECHMAR jeśli możesz podziel się wiedzą jaką pompe kupiłeś. Orginalną w serwisie LIEBHERR czy zamiennik,ajak tak to jakiego producenta.

Re: Pompa wody demontaż

04 Lut 2017 22:20

Kupiłem chyba zamiennik, nie wiem dokładnie bo przysłali mi bez opakowania kosztował dwa "kafle" netto, nie pasuje mi trochę ten olej, handlowiec co sprzedawał mi tą pompę mówił o przypadku pękniętego bloku/flanszy silnika u jego klienta. Wymiana pompy wtedy nic nie dała. Jak będe miał chwilę obejrzę tą pompę, nie jest ona taka "zwykła".
Na końcu rurki olejowej o której była mowa w poście jest mały oring uszczelniający dopływ oleju do pompy. Demontaż tej magitralki jest b.prosty w Twoim przypadku zacząłbym od sprawdzenia tego uszczelnienia.

Pompa wody demontaż

05 Lut 2017 01:02

Rozmawiałem z mechanikiem, powiedział że poszło uszczelnienie od strony olejowej. Można wymienić reperaturki i uszczelniacze, ale wiadomo jak jest z pompami wody. Ten oring na magistrali smarowania już wymieniłem, nie dało żadnych rezultatów. Faktycznie w serwisie pompa kosztuje wiele więcej.

Pompa wody demontaż LTM 1050 '99

07 Lut 2017 21:23

Firma TEST do nas zajrzała? Witamy serdecznie (prawie) sąsiadów! :mrgreen:

Re: Pompa wody demontaż LTM 1050 '99

08 Lut 2017 09:56

Witam serdecznie i również pozdrawiam. Fajnie czasami komuś pomóc a przy okazji można nawiązać nowe kontakty.
Wyślij odpowiedź