wibako

Jaką myjkę ciśnieniową 500 BAR?

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Jaką myjkę ciśnieniową 500 BAR?

Postprzez Admus19 » 02 Mar 2017 14:25

Witam, prowadzę działalność związaną z obróbką strumieniowo-ścierną. W tamtym roku zacząłem oferować usługę mycia wysokociśnieniowego elewacji, dachów, posadzki.
Pracuję na elektrycznej gorącowodnej myjce Karcher 180 Bar.
W tym roku planuję zakup agregatu wysokociśnieniowego zimnowodnego, spalinowego o mocy 500 Bar. Wczoraj spotkałem się z przedstawicielem firmy Falch, który prezentował mi swoje urządzenia w akcji. Jedyne co mnie odstrasza to cena ok. 60 tys. Konkurencja oferuje urządzenia o tych samych parametrach w cenie od 31 do 40 tys. Generalnie zastanawiam się nad urządzeniem marki Wemaa lub Comet.

Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym zasięgnąć opinii jak największej liczby osób. Może ktoś z Was ma większe doświadczenie w tym temacie. Generalnie każdy producent oferuje pompy korbowodowe z nurnikami ceramicznymi i każdy gwarantuje wieloletnią żywotność swojego urządzenia. W czym tkwi więc różnica pomiędzy urządzeniami np. firmy Falch a Wemaa? Co wpływa na tą różnicę w cenie? O co pytać producentów lub na jakie szczegóły zwracać uwagę jeśli "serca" pompy urządzeń są te same? Mam spory mętlik w głowie.

Admus19
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Mar 2017 14:14

Maszyna: Karcher HDS 558 C,
Eco Air F42

Firma: clean


Reklama

simmet

Re: Jaką myjkę ciśnieniową 500 BAR?

Postprzez dawidg2 » 02 Mar 2017 15:59

Na dostępność serwisu i jego reakcję. W dzisiejszych czasach to serwis sprzedaje maszynę.

Sama marka też wpływa na cenę. Raczej nikt tu takiej nie użytkuje bo to specjalistyczne myjki w przeciwieństwie do standardowych myjek do mycia maszyn.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaką myjkę ciśnieniową 500 BAR?

Postprzez Admus19 » 04 Mar 2017 08:56

No mam straszne problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek opinii na temat myjek 500 Barowych. Liczę, że na tym forum ktoś mi doradzi.
Obecnie niby mam jakieś dane o tych myjkach, wiem, że pracują na niemal identycznych włoskich pompach nurnikowych (ceramiczne nurniki), mają zbliżone obroty pompy i silnika, ale to tylko wprowadza mnie w większy problem z wyborem. Gdyby jeden model miał taką pompą a drugi inną to łatwiej było by stwierdzić, który model jest wyposażony w lepszą pompę. Obecnie wychodzi na to, że bez względu na jakiego producenta się zdecyduje, zawsze kupię niemal identyczny produkt. Jeśli istnieją jakieś różnice, co do np. trwałości uszczelnień to nie jestem w stanie teraz tego stwierdzić. Mogę liczyć wyłącznie na kogoś z doświadczeniami praktycznymi. Co do serwisu, to każdy z tych producentów ma serwis w promieniu 80 km ode mnie.

-- 02 Mar 2017 15:45 --

Ew. może znajdę pomoc co do silników:
Myjkę Comet napędza Honda 690, a Wemaa -Briggs & Stratton 31 HP V.
Zatem lepsza jest Honda Czy Briggs....?

-- 04 Mar 2017 07:56 --

Jakieś pomysły?

Admus19
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Mar 2017 14:14

Maszyna: Karcher HDS 558 C,
Eco Air F42

Firma: clean


Jaką myjkę ciśnieniową 500 BAR?

Postprzez taivun » 04 Mar 2017 18:45

Jeśli chodzi o silniki dwucylindrowe to bierz pod uwagę tylko dwie firmy-Vanguard(Briggs & Stratton) i oczywiście Kohler :D

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Jaką myjkę ciśnieniową 500 BAR?

Postprzez Admus19 » 04 Mar 2017 23:02

Rozumiem, że Honda wypada gorzej w tym konkretnym porównaniu? No to już coś, w końcu jakaś różnica pomiędzy tymi dwoma agregatami, a wiadomo, że inwestując kilkadziesiąt tysięcy chce się wybrać jak najlepszy model, a nie kupować w ciemno (sugerując się tym, że niby się niczym nie różnią). Jak wcześniej wspomniałem od nikogo nie mogę uzyskać informacji dotyczących różnic pomiędzy tymi maszynami, które mogły by sugerować który wybór okaże się lepszy.

Admus19
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Mar 2017 14:14

Maszyna: Karcher HDS 558 C,
Eco Air F42

Firma: clean


Re: Jaką myjkę ciśnieniową 500 BAR?

Postprzez husarz » 15 Cze 2021 01:53

Jaką wybrałeś Comet czy Wemaa? Przymierzam się do Wemaa as500b do czyszczenia kostki brukowej, dachów i elewacji

husarz
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Cze 2021 01:50

Maszyna: Wemaa

Firma: Orlen


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej