wibako

spadek ciśnienia na siłowniku zacisku

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

spadek ciśnienia na siłowniku zacisku

Postprzez waldus » 13 Maj 2017 23:24

Marka i model maszyny: wiertnica pionowa hydrauliczna

Witam i proszę o pomoc

Mam swój typ na usterkę ale chcę się upewnić co do swoich przekonań więc nic nie będę sugerować.

budowa układu:

Rozdzielacz ->zawór sterujący przepływem (regulator ciśnienia)->zamek(zawór hamujący)->siłowniki

Po ustawieniu max ciśnienia i uruchomieniu rozdzielacza ciśnienie idzie na maxa i następnie po zwolnieniu rozdzielacza powoli spada do wartości około 150 bar (między 140 a 160 bar się stabilizuje w/g zegara - jest to zbyt mało by zacisk dobrze trzymał (w/g zegara jak i faktycznie. Gdy po chwili ciśnienie się ustabilizuje i dam na rozdzielaczu ponownie ruch to siłownik się dociska)

Mam delikatny wyciek (do usunięcia dopiero w poniedziałek) na wężu przed zamkiem (dość mocno się poci ale jeśli dobrze rozumie budowę zamka hydraulicznego to nie powinien on mieć wpływu na ten problem), reszta instalacji zero wycieków i nawet jakiejkolwiek potliwości.

Czy ktoś ma rady, porady co sprawdzić (węże jak wspomniałem suche, to samo po stronie siłowników - zero jakichkolwiek oznak przecieków)

Spadem ciśnienia jak to zachodzi przedstawiam na filmie
https://www.youtube.com/watch?v=8Q8mxqh-7WA

Za pomoc dozgonna wdzięczność i woda ognista w/g potrzeb :-)

waldus
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 07 Sie 2010 21:11
  • Miejscowość: [pl]bdg

Reklama

simmet

spadek ciśnienia na siłowniku zacisku

Postprzez rysiekk82 » 14 Maj 2017 12:48

Uszczelnienia wewnętrzne siłownika do wymiany, ewentualnie nie trzyma zamek.

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej