wibako

Ammann 8020 rozgrzany zwalnia

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Ammann 8020 rozgrzany zwalnia

Postprzez kosy87 » 19 Sty 2018 20:38

Marka i model maszyny: amman 8020
Rok produkcji: 1998

Witam, jak w temacie Ammann 8020 rozgrzany zwalnia, praktycznie staje. ,,Odpocznie" ostygnie i dalej chodzi do momentu rozgrzania. Jaka przyczyna, i z jakimi kosztami to może się wiązać?

kosy87
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 22 Wrz 2016 23:01

Maszyna: atlas 1104

Firma: kos-bruk


Reklama

simmet

Ammann 8020 rozgrzany zwalnia

Postprzez taivun » 19 Sty 2018 21:17

Z tego co wiem Ammann jest drogi w naprawach,sprawdź stan oleju hydraulicznego,czy olej jest zalany prawidłowy?Znam przypadek z innej zagęszczarki 500kg. gdzie olej hydrauliczny był zalany niezgodnie z zaleceniami producenta i objawy były podobne.Poza tym może to być pompa,ew. pasek...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Re: Ammann 8020 rozgrzany zwalnia

Postprzez TECHMAR » 18 Mar 2018 10:20

Witam wszystkich, zageszczarka Amman-a jest b.trudna w naprawie bez pomiarów ciśnień w układzie hydraulicznym nie da sie nic zdiagnozować a części są tak drogie że naprawy po omacku są bez sensu. Najprawdopodobniej kończą Ci się łożyska w wibratorze, zaczynają stawiać większy opór i przeciążony układ/napęd hydr. zaczyna się nadmiernie grzać i spadają drastycznie jego parametry.Łożyska też niestety można sprawdzić jedynie po całkowitym rozebraniu wibratora, chyba że jet to końcowe stadium fazy ich zużycia to powinny pokazać się opiłki w oleju wibratora to wtedy masz na 100% pewność.
Acha i jeszcze jedno, nie znam dobrze tej maszyny ale wydaje mi się że powinna tam być chłodnica oleju z wentylatorem, miałem kiedyś przypadek że w klienta maszynie brakowało wentylatora. Komuś się coś wydarzyło i po prostu go nie zamotował.

TECHMAR
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 04 Maj 2007 18:13
  • Miejscowość: LUBIN

Maszyna: 14 maszyn CAT i 200 innych

Firma: Techmar


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej