wibako

Wózki ze zmiennym wysięgiem, diagram udźwigu.

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Wózki ze zmiennym wysięgiem, diagram udźwigu.

Postprzez Spejson91 » 21 Gru 2018 23:49

Witam serdecznie, mam taki mały problem, mianowicie, jestem na początku kursu na wózki teleskopowe, i chodzi mi o to, że chyba nie łapię jak odczytywać diagram udźwigu, dla wyżej wymienionej maszyny, w kategorii WJO I, jest to ponoć prostsze niż przy WJO II, ale jednak czegoś chyba nie rozumiem, a nie mam możliwości zapytać nikogo kompetentnego w moim otoczeniu, dlatego też zwracam się do was z uprzejmą prośbą, o wytłumaczenie tak "na chłopski rozum", jak rozszyfrować te diagramy.

Pozdrawiam.

Spejson91
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 21 Gru 2018 23:44

Maszyna: Ładowarka Teleskopowa.

Firma: Aktualnie Bezrobotny.


Reklama

simmet

Wózki ze zmiennym wysięgiem, diagram udźwigu.

Postprzez Gracjan » 22 Gru 2018 13:10

O ile dobrze zrozumiałem to chodzi Ci chyba o takie coś https://www.youtube.com/watch?v=JiDvgO_71cQ
„Młodym ludziom wydaje się, że w życiu najważniejsze są pieniądze. Na starość są już tego pewni.”
- O. Wilde

Awatar użytkownika
Gracjan
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 19 Cze 2010 00:10
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Pochwały: 7

Re: Wózki ze zmiennym wysięgiem, diagram udźwigu.

Postprzez Spejson91 » 22 Gru 2018 13:21

Gracjan napisał(a):O ile dobrze zrozumiałem to chodzi Ci chyba o takie coś https://www.youtube.com/watch?v=JiDvgO_71cQ


Właśnie nie do końca, to co jest w linku, to dla wózków z WJO II, ja mam kłopot z diagramem dla WJO I
Załączniki
Screenshot_20181222-121856.jpg

Spejson91
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 21 Gru 2018 23:44

Maszyna: Ładowarka Teleskopowa.

Firma: Aktualnie Bezrobotny.


Wózki ze zmiennym wysięgiem, diagram udźwigu.

Postprzez zeppelin zm 15 » 22 Gru 2018 14:05

A czego ty tutaj nie rozumiesz?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wózki ze zmiennym wysięgiem, diagram udźwigu.

Postprzez dzierzan » 22 Gru 2018 14:13

Specjalistą nie jestem, ale ja to rozumiem w ten sposób:

Lewa pionowa oś to wysokość podnoszenia w metach, dolna pozioma to odległość na jaką chcesz podać ładunek. No i masz jeszcze pola z udźwigiem. Tutaj wszystkie wartości masz podane dla jednego środka ciężkości ładunku - 0,6m.

No i załóżmy że chcesz sprawdzić jaki ładunek możesz podnieść na 5m i wysunąć go 5m od siebie. Najlepiej to sobie wydrukuj ten diagram i na nim rysuj. Rysujesz pionową linię na 5m na osi odległości i poziomą na 5m na osi wysokości i patrzysz gdzie się przecinają. Miejsce przecięcia wypada na jakimś polu udźwigu, w tym przypadku to będzie 2000kg.

Drugi przykład: 1m od siebie chcesz podać na 10m wysoko. Tutaj to będzie 3000kg.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej