wibako

Podwykonastwo w dużych firmach - kontrakty

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Podwykonastwo w dużych firmach - kontrakty

Postprzez teracon » 23 Wrz 2008 15:45

Witam!

Oficjalnie jestem tu nowym użytkownikiem (dziś zarejestrowanym), ale forum przeglądam już od kilku miesięcy. Ponad pół roku temu założyłem działalność gosp. aby docelowo zakupić kop-ład poprzez leasing (wymagają aby firma istniała przynajmniej pół roku żeby była niższa wpłata własna - zamiast 20%: 10%) i oto nadszedł ten czas kiedy spełniłem wymóg leasingodawcy i mogę się brać za zakup maszyny. Tyle mojej historii, teraz pytania do Was :)

Będąc na kursie operatorskim rozmawiałem z instruktorem i powiedział mi, że na początek najlepiej podpisać kontrakt na podwykonastwo z jakąś większą firmą typu SKANSKA aby zapewnić sobie ciągłość pracy, bo licząc na indywidualne zlecenia może być ciężko. Wspomniał jednak też, że takie firmy mają konkretne wymagania co do sprzętu, np nie może być starszy niż 3 lata itp. Teraz gdy noszę się z zamiarem zakupu maszyny mam nie lada gratkę co wybrać.

Aby pomóc sobie w wyborze i uzyskać jeszcze przed zakupem odpowiedź od firmy czy będą zainteresowani współpracą ze mną postanowiłem wykonać symulację: wysłać maila z ofertą (dane maszyny, koszt pracy kop-ład i operatora) tak jak bym już był właścicielem tej maszyny w celu uzyskania pewnego obrazu szans na kontrakt. Tu potrzebuje waszej pomocy - mianowicie koszt koparki nie może przekroczyć 200tyś pln brutto (a najlepiej żeby było mniej) i myślę o zakupie JCB 3CX z rocznika nie dalej jak 2006. Widziałem na allegro, że jest to możliwe.

Czy może ktoś z Was działa na zasadzie kontraktu z dużą firmą i może mi powiedzieć jakie stawki zazwyczaj akceptują (min i max) jeśli chodzi o mth pracy maszyny i koszta pracy operatora? Czy też może w przypadku kontraktu nie podaję się cen za 1mth tylko jakiś dłuższy okres czasu? Dodam, że mieszkam w większym mieście (Gdynia). Co jeszcze powinna zawierać taka oferta aby przekonać firmę do podpisania kontraktu z nami? A może na podstawie własnych doświadczeń odradzilibyście mi na początku zakup 3CX na poczet 4CX jako bardziej uniwersalnej maszyny i zarazem częściej poszukiwanej?

Będę wdzięczny za każdą pomocną odpowiedź. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie bo im szybciej zacznę wysyłać oferty tym prędzej może ruszyć mój interes.

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Paź 03, 2008 11:23 am ]
Już ponad 100 osób odwiedziło tego posta, ale nikt się nie wypowiedział. Czy naprawdę nikt z forumowiczów którzy w swoich profilach chwalą się ilością sprzętu jaki posiadają nigdy nie robił jako podwykonawca? A może raczej uważają te informację za tajną?

teracon
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Wrz 2008 11:52
  • Miejscowość: Gdynia

Reklama

simmet

Postprzez Janusz1978 » 20 Paź 2008 16:35

Kolego przegladnij sobie posty na podobne tematy-tam sa odpowiedzi na dreczace cie pytania.
Pozdrawiam

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej