wibako

Ammann Zimna hydraulika stawia opór, silnik dymi na czarno

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Ammann Zimna hydraulika stawia opór, silnik dymi na czarno

Postprzez Mati... » 14 Mar 2020 11:16

Marka i model maszyny: Ammann DVH3010
Rok produkcji: 1993

Witam,
Mam problem z starą maszyną Ammanna jest na pełnej hydraulice tzn.silnik napędza paskiem pompę hydrauliki a ona zasila wibrator.
Silnik na pusto po zdjęciu paska działa ładnie nie kopci, wchodzi bez problemu na wysokie obroty.
Natomiast po założeniu paska do napędu pompy ledwo ma siłę to uciągnąć, strasznie dymi na czarno widać że go hamuje, po 15 min jak już olej hydrauliki się rozgrzeje wchodzi na obroty i działa poprawnie.
Sprawdzany był wibrator, łożyska i wymieniony olej hydrauliki i filtr hydrauliki olej HL 32, oraz nowy olej w wibratorze i silniku.
Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?
Ew.Jak ktoś ma serwisówkę poproszę.
Dodam jeszcze że na zimnym przy szybkim ruszaniu dźwignią przód-tył obroty skaczą do góry lecz gdy ustalimy przód lub tył spadają i silnik kopci na czarno nie może tego uciągnąć.
Ps.Sorki że tak chaotycznie opisałem może zrozumiecie. :szczerbaty:

Mati...
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Sie 2017 16:46

Maszyna: Dynapac

Firma: Ogrodnicza


Reklama

simmet

Re: Zimna hydraulika stawia opór, silnik dymi na czarno

Postprzez rado735 » 15 Mar 2020 20:28

Jak zmieniłeś olej i filitr hydrauliczny to silnik do remontu

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Zimna hydraulika stawia opór, silnik dymi na czarno

Postprzez Mati... » 20 Mar 2020 20:11

Rozmawiałem z handlarzem zagęszczarkami doradził sprawdzić silnik hydrauliczny napędzający wibrator czy nie puszcza oleju do wibratora, jeśli tak poziom w wibratorze będzie większy niż zalecane 1.1L i stąd stawi opór dla silnika. Sprawdzę to jak się uda coś naprawić napiszę.

-- 20 Mar 2020 19:11 --

Olej w wibratorze wymieniony na 15w40 minerał stan był ok zalałem 1L (dałem nowy bo sam nie zalewałem poprzednio a wydawał mi się jakiś gęsty)
Podkręciłem trochę linkę od gazu bo wydawało mi się że silnik działał na zbyt niskich, muszę jeszcze zmierzyć tachometrem jaki ma teraz na pewno wyżej się kręci.
Te zabiegi pomogły w 70% tzn. zimna nadal kopci i musi się zagrzać lecz czas skrócił się z 15min do 1-2min po czym już jedzie jak trzeba i przestaje kopcić.
Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie? Myślę spuścić jeszcze raz olej z wibratora jak rozgrzeję i zalać tam 1L 10W40 półsyntetyku, co myślicie?

Mati...
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Sie 2017 16:46

Maszyna: Dynapac

Firma: Ogrodnicza


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej