Przełącz do głównego szablonu
Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.
Wyślij odpowiedź

Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

14 Lip 2023 20:27

Marka i model maszyny: Bomag BPR30/38D
Rok produkcji: 1995
Numer seryjny: 101680201273

Witam zakupiłem taki sprzet z nadzieją ze wykorzystam przy budowie domu, ale nie działa jak powinna, na poczatku działała strasznie słabo silnik nie wkrecal sie na obroty, kopcil, ale jakos wibrowała(silnik hatz diesel e673). Mechanik zmienił cos w pompie i silnik ozył, ale bez zakładania paska na wibrator działa pięknie (wkreca sie na obroty i reaguje na gaz manetką), po założeniu paska cos tam wibruje ale nie moża dodac ani ujac gazu czy nawet zgasic maszyne(trzeba zablokowac dopływ paliwa). Przy tym wszystkim koło pasowe i sprzeglo odsrodkowe strasznie sie grzeje wiec mechanik wymienil sprezynki w sprzegle na mocniejsze ale nie wiele to dało teraz plyta prawie się nie wzbudza, a koło parzy... nie mam już siły , mechanik postanowil zajrzec do wibratora plyty. Może ktos ma jakąś złotą myśl ? nigdzie nie mogę odszukac czesci do tego modelu np sprzegla bo nie wiem czy to jest oryginalne. Prosze bardzo o pomocę.

Re: Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

29 Sie 2023 20:33

To prosta trzeba wyłożyć kasę i naprawić.

Re: Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

30 Sie 2023 13:22

Dziękuję za konkretną odpowiedź właśnie tak zrobiłem i działa.

Re: Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

30 Sie 2023 15:17

Kamal napisał(a):To prosta trzeba wyłożyć kasę i naprawić.


Co autor miał na myśli? :crazy: Kamal czy Twój post wnosi coś sensownego do tego tematu? :twisted:

Re: Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

30 Sie 2023 15:46

I to sporo. Dziadowanie,drutowanie jak widać nie dało efektu. A teraz po prostu trzeba ustawić pompkę sprawdzić linkę i ją wyregulować,zregenerować sprzęgło a nie zakładać sprężynki.
Po prostu maszyna wymaga przeglądu obejrzenia naprawę a to kosztuje pieniądze. Młotek przecinak jak widać się nie sprawdza.
Wyślij odpowiedź