wibako

Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

Postprzez wojtekll » 14 Lip 2023 20:27

Marka i model maszyny: Bomag BPR30/38D
Rok produkcji: 1995
Numer seryjny: 101680201273

Witam zakupiłem taki sprzet z nadzieją ze wykorzystam przy budowie domu, ale nie działa jak powinna, na poczatku działała strasznie słabo silnik nie wkrecal sie na obroty, kopcil, ale jakos wibrowała(silnik hatz diesel e673). Mechanik zmienił cos w pompie i silnik ozył, ale bez zakładania paska na wibrator działa pięknie (wkreca sie na obroty i reaguje na gaz manetką), po założeniu paska cos tam wibruje ale nie moża dodac ani ujac gazu czy nawet zgasic maszyne(trzeba zablokowac dopływ paliwa). Przy tym wszystkim koło pasowe i sprzeglo odsrodkowe strasznie sie grzeje wiec mechanik wymienil sprezynki w sprzegle na mocniejsze ale nie wiele to dało teraz plyta prawie się nie wzbudza, a koło parzy... nie mam już siły , mechanik postanowil zajrzec do wibratora plyty. Może ktos ma jakąś złotą myśl ? nigdzie nie mogę odszukac czesci do tego modelu np sprzegla bo nie wiem czy to jest oryginalne. Prosze bardzo o pomocę.

wojtekll
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Lip 2023 20:07

Maszyna: bomag BPR30/38D

Firma: DOM


Reklama

simmet

Re: Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

Postprzez Kamal » 29 Sie 2023 20:33

To prosta trzeba wyłożyć kasę i naprawić.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

Postprzez wojtekll » 30 Sie 2023 13:22

Dziękuję za konkretną odpowiedź właśnie tak zrobiłem i działa.

wojtekll
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Lip 2023 20:07

Maszyna: bomag BPR30/38D

Firma: DOM


Re: Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

Postprzez rudesmen » 30 Sie 2023 15:17

Kamal napisał(a):To prosta trzeba wyłożyć kasę i naprawić.


Co autor miał na myśli? :crazy: Kamal czy Twój post wnosi coś sensownego do tego tematu? :twisted:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Bomag BPR30/38D grzeje sie sprzegło nie wibruje

Postprzez Kamal » 30 Sie 2023 15:46

I to sporo. Dziadowanie,drutowanie jak widać nie dało efektu. A teraz po prostu trzeba ustawić pompkę sprawdzić linkę i ją wyregulować,zregenerować sprzęgło a nie zakładać sprężynki.
Po prostu maszyna wymaga przeglądu obejrzenia naprawę a to kosztuje pieniądze. Młotek przecinak jak widać się nie sprawdza.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej