wibako

Rabaud Rotostab 525

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Rabaud Rotostab 525

Postprzez Łukasz » 27 Gru 2006 00:16

Nic mi nie wiadomo na temat tej maszyny.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Widać ze nowa maszyna bo nawet kamery ma :-D
Image
Wnętrze kabiny jak dla mój gust fajne.
Image
Image

Awatar użytkownika
Łukasz
Operator

  • Posty: 267
  • Rejestracja: 03 Maj 2006 17:59
  • Miejscowość: ...::PL::...

Reklama

simmet

Postprzez Thompson » 27 Gru 2006 00:38

W pierwszej chwili myślałem że to frezarka, ale wygląda mi to na maszynę do 'zmiękczania' ziemi. Tak jak widać na zdjęciach.

Awatar użytkownika
Thompson
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 12 Lis 2006 22:37
  • Miejscowość: Gdynia

Postprzez agil » 14 Sty 2007 13:09

Panowie najnormalniejszy stabilizator gruntu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez SITEMASTER » 14 Sty 2007 13:16

pracowałem na budowie gdzie robili stabilizacje, ale mniejszymi stabilizatorami zapinanymi do traktorków.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Balbina » 18 Sty 2007 23:14

ciekawa ta maszyna, ale czy ktorys z was moze mi tak w kilku slowach objasnic do czego wlasciwie sluzy taki "stabilizator gruntu"? Musze sie jeszcze troszke doedukowac, szczerze i bez bicia sie przyznam ze pierwsze slysze w ogole o takiej maszynie :oops:

Awatar użytkownika
Balbina
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:28
  • Miejscowość: ze wsi polskiej :D

Postprzez SITEMASTER » 19 Sty 2007 21:09

Wyobraź sobie budowe gdzie jest sama glina i trzeba zrobić wymianę gruntu. Wywieź glinę i nawieź kamienia to zbyt kosztowne. Dlatego spychacz rozciąga warstwę gliny o grubości około 40 cm na to sypie się cement i miesza za pomocą takiego właśnie stabilizatora gruntu. Potem wjeżdża waleć a potem prze ok. 10 dni nic na to nie wjeżdza. Jak ten cement zwiąże to grunt jest twardy jak beton. Cięźko w nim potem coś wykopać.

Mam naddieje, że teraz rozumiesz temat.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Balbina » 19 Sty 2007 23:04

aha, no to teraz juz zaczynam trybic o co chodzi :) hmmm to cos podobnego (a moze tak mi sie tylko wydaje) sie robi jak sie kladzie trelinke... najpierw sie korytuje a potem sie miesza piasek z zaprawa, sie ubija i woda sie leje. no i tez jest twarde wtedy.

dzieki za objasnienie tematu :kiss: jestem wdzieczna za podszkolenie mnie w tym zakresie

Awatar użytkownika
Balbina
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:28
  • Miejscowość: ze wsi polskiej :D

Postprzez agil » 20 Sty 2007 21:57

SITEMASTER napisał(a):Wyobraź sobie budowe gdzie jest sama glina i trzeba zrobić wymianę gruntu. Wywieź glinę i nawieź kamienia to zbyt kosztowne. Dlatego spychacz rozciąga warstwę gliny o grubości około 40 cm na to sypie się cement i miesza za pomocą takiego właśnie stabilizatora gruntu. Potem wjeżdża waleć a potem prze ok. 10 dni nic na to nie wjeżdza. Jak ten cement zwiąże to grunt jest twardy jak beton. Cięźko w nim potem coś wykopać.


Dokładnie tak jak kolega Site napisal z malym zastrzezeniem gliny sie nie stabilizuje stabilizuje sie ily, osady magmowe i wszelkiego rodzaju grunty pylaste itp:) Z glina to za przeproszeniem zesralbys sie i bys tego nie ustabilizowal glina za duzo wody trzymie w sobie ktora bardzo latwo wchlania ale strasznie niechetnie oddaje :D

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Balbina » 20 Sty 2007 23:14

ale tego rodzaj gleby sa nieprzydane nawet rolniczo, sa to tzw gleby minutowe gdzie jak spoznisz sie z uprawkami to d... zimna :mrgreen: ily i gleby osadowe to z reguly najgorszy rodzaj gleb. Wiem o tym cos, w pierwszej technikum mialam cale gleboznawstwo, za wiele tego juz nie pamietam ale zawsze cos zostalo :lol:

Awatar użytkownika
Balbina
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:28
  • Miejscowość: ze wsi polskiej :D

Postprzez Sylwek. » 21 Sty 2007 10:43

no no ,widze że balbina na roli by z tobą nie umarł hehe :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sylwek.
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 16 Lip 2006 10:00
  • Miejscowość: Pasym

Postprzez Balbina » 21 Sty 2007 18:01

no raczej by nie umarl... a i krowki bym oporzadzila jak by trza bylo :mrgreen: 4 lata w szkole rolniczej nie poszly na marne.

hmm ale wracajac do stabilizowania gruntow, czy takie cos robi sie tam gdzie np ma byc cos wybudowane czy np pod drogi?

Awatar użytkownika
Balbina
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:28
  • Miejscowość: ze wsi polskiej :D

Postprzez SITEMASTER » 21 Sty 2007 21:30

Pod drogi też. W Bielsku na tak stabilizowanym gryncie stanęła hala produkcyjna o powierzchni 2 ha.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej