wibako

HYUNDAI - Niezła maszyna!

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

HYUNDAI - Niezła maszyna!

Postprzez operatorek » 20 Lut 2009 21:42

Właśnie niedawno zakupiłem Hyundai R200W czyli 20 ton na kołach.
Maszyna jednym słowem: totalne zaskoczenie.
Testowałem już kiedyś kilka razy doosana i nawet się skłaniałem na ich dx210W, no i testowałem też casa (u kolegi) i terexa (jak kiedyś mieli takie pokazy w całej polsce)....
Moja mała recenzja:
- Zadziwiająco cicha.. Co pawda przed kupnem nie dostałem na testy bo nie mają (bida..), i na placu nie dało się pojeździć, ale pojechałem z przedstawicielem do jednego faceta co ma już kilkuletnią maszynę no i w środku całkiem całkiem..... Elektroniki nie za duzo, nie za mało... Choć sam uważam że im mniej tym lepiej, ale trzeba zaryzykować...
Ale nieźle kabinka zrobiona, bo nie dość że cicha, to jeszcze komfortowo się siedzi (ostatnio troszkę na atlasie 1304 siedziałem..)
Bardzo też mocna, wydaje się że można by wyciskać więcej ile obiecywał sam sprzedawca...
Cena nie powiem - troszkę więcej niż mi z doosana dawali, ale popytałem na rynku no i jakoś nie ma niezadowolonych klientów z tego hyundaja, a z doosana to znam kilku, choć w sumie to koparki ok....
Ale chyba jednak ten hyundai lepszy, bo porównałem spalanie, parametry i koszt serwisu, i nagle wyszło, że może na poczatku będzie trochę drożej, ale na samym końcu taniej mnie to wyjdzie i szybsza maszyna jest...
Minusu:
Na razie za krótko mam, napiszę potem, ale mam nadzieję że nic nie znajdę...
Jak ktoś ma jakieś doświadczenie z hyundajem to proszę coś napisać jak to tam z tym serwisem..

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Reklama

simmet

Postprzez Doosan » 22 Lut 2009 09:30

Witam.
Ja co prawda nie posiadan maszyn hyundaia, ale faktycznie choć maszyny czasem swoje kosztują, to chyba nie ma w polsce niezadowolonych klientów z tej marki.
Z tego co wiem, są raczej niezawodne, łyżki dają mniejsze niż można naprawdę tam wcisnąć, ale ogólnie to ok maszyny....
Co do tego że ciche - jak pracują, to nie słyszałem różnicy, może w środku:)
Jakbyś kiedyś myślał o doosanie, to daj znać ;)

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Postprzez pawel 181 » 24 Lut 2009 22:14

Witam
pracowalem na hundayu 250 lc i nie byla to najgorsza maszyna pod wzgledem komfortu ale jak na maszyne ktora miala 1000 mth i wieniec obrotu do wymiany to chyba cos nie tak
pozatym kliny zebow byly juz wyrobione i wypadaly
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pawel 181
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Lis 2008 11:10
  • Miejscowość: centrum

Postprzez operatorek » 27 Lut 2009 20:05

No ja nie wiem, bo ostatnio byłem pod Olkuszem i tam taka firma ma ich 6, i same kolosy - kopary 30 ton i duże ładowarki, i rozmawiałem z operatorami i mają już po 3-4000 mg i żadnych większych awarii!
Albo miałeś pecha, albo ktoś kto przedtem ją użytkował oszczędzał na przeglądach...
Ostatnio edytowany przez operatorek, 29 Lip 2009 20:57, edytowano w sumie 1 raz
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Postprzez Damian-Lodz » 28 Lut 2009 12:19

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy, ale pracuję na koparce gąsienicowej - 25 ton, więc sie wypowiem.
Maszyna u nas w firmie ma już ponad 5 lat, ja na niej robię od 2 lat, wykopy i praca z młotkiem, wszystko raczej gra..
Kilka razy mieliśmy jakieś wycieki, ale generalnie chodzi..
Łyżka się trochę zniszczyła, ale maszyna ma już przeszło 8 tys godzin.
Poobijana i porysowana strasznie, ale nadal ma kopa.
Ja nie wiem czy tak bardzo cicha jak kolega zachwala...
Ale nie mam też wielkiego porównania..
Generalnie szef jest u nas zadowolony i chce kupić teraz taką nową, bo w Łodzi sporo jest tych maszyn i nikt nie narzeka.

Damian-Lodz
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:09
  • Miejscowość: Lodz
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo wozidła i EC290, Doosan DL400, Cat D8

Firma: Roboty ziemne okolice Łodzi


Postprzez EDEK » 11 Kwi 2009 21:52

Maszyny są ok sam mam 170 ale serwis mają do du... czeka sie na przegląd miesiąc ja osobiście wole Komatsu choć jest droższa ale serwis lubelski Komatsu jest na zawołanie

EDEK
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 09 Gru 2007 12:27
  • Miejscowość: Lublin

Postprzez Damian-Lodz » 14 Kwi 2009 15:47

U nas szef ma 2 komatsu, to jak robiliśmy zawody to mój hyundaj był szybszy i ciut silniejszy.
Jak z serwisem, to nie wiem, bo szef nie narzeka, może masz pecha, albo poprostu zmień serwis na inną firmę.
pozdrawiam ;)
Ostatnio edytowany przez Damian-Lodz, 29 Lip 2009 20:58, edytowano w sumie 1 raz

Damian-Lodz
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:09
  • Miejscowość: Lodz
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo wozidła i EC290, Doosan DL400, Cat D8

Firma: Roboty ziemne okolice Łodzi


Postprzez IP » 18 Kwi 2009 12:44

Serwis Hyundaia jest dosyć słaby bo sporo tego sprzedali i pewnie nie nadążają. A co do maszyn to pracuje u mnie chłopak co kilka lat pracował przy serwisie tych maszyn za granicą i twierdzi ze są bardzo przyzwoite a czasami nawet lepsze od bardziej znanych konkurentów.

I ze ze w Europie sa bardziej znane i popularne niz u nas.

A jeśli macie jakieś problemy z częściami do tych maszyn to dajcie znać.

Dzięki kontaktom z zagranicą możemy sprowadzić części do tych maszyn znacznie taniej niż polski dealer tych maszyn.

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Postprzez Jan Fachowy » 20 Kwi 2009 15:31

Hyundai - zdecydowanie kulejący serwis.

Jan Fachowy
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 14 Paź 2008 15:44
  • Miejscowość: Łódź

Postprzez Damian-Lodz » 23 Kwi 2009 06:57

Jan Fachowy napisał(a):Hyundai - zdecydowanie kulejący serwis.


No to ja nie wiem cz taki kulejacy, bo w łodzi kilka firm ma hyundaje i wszyscy zadowoleni - wiem bo operatorów znam z kamy i teraz tam też robią pod ikeą i też mówia że wszystko dobrze...
Może miałeś pecha albo poprostu masz inną markę to na inne nadajesz ;)
Pozdrawiam

Damian-Lodz
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:09
  • Miejscowość: Lodz
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo wozidła i EC290, Doosan DL400, Cat D8

Firma: Roboty ziemne okolice Łodzi


Postprzez aga k » 28 Lip 2009 11:52

sprzedalismy ostatnio 3 Hyundaie Robex 140, pracowaly wczesniej w Anglii, niezaduso godzin, jakies 4 lata - zadnych problemow ani skarg od klienta, wiec chyba nie sa najgorsze

aga k
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 Kwi 2009 14:13
  • Miejscowość: z daleka

Postprzez mechanior » 29 Lip 2009 00:48

są tańsze niż odpowiedniki wśród maszyn o ugruntowanej pozycji, rozwiązania techniczne standardowe, nic nowego ale też należy przyznać że solidne, silniki głównie Cummins lub Mitsubishi (duży plus) przeniesienie napędu to niemiecki ZAHNRAD FABRIK PASSAU (ZF - bardzo duży plus) jeśli chodzi o hydraulikę nie wiem, ale podobno serwis AMAGO posiada zbyt małe moce przerobowe i doświadczenie (może się to zmieni po ukończeniu nowej siedziby pod Krakowem)
moim zdaniem Robexy 140 i 170 to jedne z lepszych kołówek (trwałość i awaryjność) elektronika na zrównoważonym poziomie, silniki MITSUBISHI i przeniesienie napędu ZF świadczą o jakości i trwałości... powoli sam wchodzę w serwis tych maszyn, uważam że warto... zobaczymy jak producent potraktuje serwis wtórny...
na razie są problemy z niektórymi zamiennikami filtrów, ceny części w oryginale na dosyć wysokim poziomie, zamienniki nie występują (za wyjątkiem napędu ZF)
aktualnie poszukuję dostawców... może się ktoś odezwie ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez IP » 29 Lip 2009 07:27

Jeśli chodzi o części do Hyundaia mogę pomóc.

Niemal 90% części uda się kupić bez pośrednictwa polskiego Dealera.

Specjalizuje się w głownie w większych podzespołach jak siłowniki zwolnice reduktory obrotu czy jazdy ale jeśli jest taka potrzeba mogę mieć niemal każdą część.
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Postprzez aga k » 29 Lip 2009 09:40

mamy rozne czesci na stanie- takze do Hyundai. Czesc jest na naszej stronie www.chepstowplant.co.uk W razie potrzeby mozemy szukac na zamowienie klienta. Organizujemy rowniez transport/przesylke

aga k
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 Kwi 2009 14:13
  • Miejscowość: z daleka

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej