wibako

Koparko-ładowarka KOP.LAD.HIDROMEK 102SKRAJOWA

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Koparko-ładowarka KOP.LAD.HIDROMEK 102SKRAJOWA

Postprzez janczar15 » 17 Lip 2009 10:26

Witam to 1 mój post więc chciałbym sie przywitać na początek

A teraz przejdźmy do meritum sprawy mam zamiar zakupic tą koparke rocznik 2007 mam na ten cel 130 000 zł co sadzicie o tej maszynie i czy za te pieniadze jestem w satanie kupic cos lepszego ?


Z góry dziekuje za odpowiedz

janczar15
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 Lip 2009 22:25
  • Miejscowość: Końskie

Reklama

simmet

Postprzez kysa » 20 Lip 2009 19:12

cześć ja właśnie dziś zaczełem robić na takiej maszynie tylko nowej i pierwsze wrażenie jest ok ale to jest nowa maszyna wiec nic o awaryjnosci ci nie powiem.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Postprzez excavar » 05 Sie 2009 14:55

102 Hidromek Waryński to jest bliźniacza maszyna JCB. Prawie to samo.
Te same podzespoły mosty , skrzynia , SILNIK PERKINS RG czyli z elektryczną pompka paliwa.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Damian-Lodz » 05 Sie 2009 22:09

Prawie jcb....
prawie to samo, podzespoly na licencji, to prawie to samo co od producenta...
wyrobienie w turcji przez tureckich pracownikow i bazujac na tureckich czesciach, to prawie to samo co anglik.....
Nie polecam..
Nie wierzysz - znajdz namiary na producenta i zrob telefon do turcji. Jesli nie znasz angielskiego, popros kogos kto zna... Zadzwon i sprobuj zalatwic jakas czesc...
Powodzenia, beda miec cie gleboko w d.....
Prawie jak w jcb...

Damian-Lodz
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:09
  • Miejscowość: Lodz
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo wozidła i EC290, Doosan DL400, Cat D8

Firma: Roboty ziemne okolice Łodzi


Postprzez kysa » 08 Sie 2009 09:20

narazie są dwie wady brak blokad na mostach i słaba tylna łyżka że na wysuniętym do końca teleskopie nie podniesie pełnej łyżki :cry:

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Postprzez excavar » 08 Sie 2009 19:00

Części do maszyn JCB też są z TURCJI ,ale to trzeba wiedzieć , a nie się mądrzyć.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

anglicy

Postprzez metrus » 08 Sie 2009 22:06

Damian-Lodz napisał
Prawie jcb....
prawie to samo, podzespoly na licencji, to prawie to samo co od producenta...
wyrobienie w turcji przez tureckich pracownikow i bazujac na tureckich czesciach, to prawie to samo co anglik.....
Nie polecam.


a to co Anglicy są tacy porządni?? im się robić nie chce!!!! mam wielu znajomych pracujących na wyspach i opowiadali mi że dla Angoli Amsterdam leży w Niemczech, Polska leży za Uralem, wekkend zaczyna się w piątek, zero jakiej kolwiek kreatywnosci i myślenia, moja znajoma opowiadała że raz klientka rozlała kawe w barze i menager kazał Anglikowi przynieść dwa mopy jeden suchy i drugi mokry, po chwili ten mądry Angol wraca i mówi że jest problem bo są tylko 2 suche mopy i co ma zrobić, wystarczy popytać znajomych jak pracują Anglicy , a każdy z nas ma dziś kogoś z naszego otoczenia na wyspach, więc porównywanie tureckich pracowników do Angielskich jest nie na miejscu

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 10:47 pm ]
temat był tu http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=406& ... sc&start=0

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Postprzez excavar » 08 Sie 2009 23:06

metrus, Ochłoń.

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 11:11 pm ]
metrus napisał(a):a to co Anglicy są tacy porządni?? im się robić nie chce!!!! mam wielu znajomych pracujących na wyspach i opowiadali mi że dla Angoli Amsterdam leży w Niemczech, Polska leży za Uralem, wekkend zaczyna się w piątek, zero jakiej kolwiek kreatywnosci i myślenia, moja znajoma opowiadała że raz klientka rozlała kawe w barze i menager kazał Anglikowi przynieść dwa mopy jeden suchy i drugi mokry, po chwili ten mądry Angol wraca i mówi że jest problem bo są tylko 2 suche mopy i co ma zrobić, wystarczy popytać znajomych jak pracują Anglicy , a każdy z nas ma dziś kogoś z naszego otoczenia na wyspach, więc porównywanie tureckich pracowników do Angielskich jest nie na miejscu


NIE WIEM DO CZEGO TEN TEKST?
Pytanie było o maszyne Hidromek TAK?
Odpowiedziałem ,że Hidromek jest na podzesopłach JCB Te same mosty , skrzynie ... A ty piszesz mi o mopach i nie na temat.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

kolego excavar

Postprzez metrus » 08 Sie 2009 23:39

to nie było do ciebie tylko do Damian-Ludz, zacytowałem jego text w którym w pewnym momencie krytykuje Tureckich pracowników, z jego textu wynika jasno że nie ma co porównywać Turka Do Anglika bo niby Anglicy są lepsi, więc napisałem co myślę i co wiem o Angolach

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Postprzez excavar » 09 Sie 2009 00:07

ok rozumiem kolego metrus.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Damian-Lodz » 09 Sie 2009 20:55

Krytykuję z prostego powodu.
Znam operatora super wynalalzku MST 544, również z turcji..
I to jedna wielka porażka...
Ja nie wiem czy anglicy są pracowici czy nie...
Ale nie można twierdzić że jcb są fatalne, bo wszędzie ich pełno.. Może i się czasem psują, ale mimo wszystko robią swoją robotę...
Może turki i sa na podzespołach, ale w wiekszości chodzi o podzespoły na licencji a nie oryginalne części..... Widać nie każdy widzi tu różnicę, ale ona jest znaczna...
Zreszta: nawet jesli jakies czesci do jcb ida z turcji, to musze spełniac normy jcb - brytyjskie...
A turki spelniaja norme turecka...
Jezeli maja identyczne podzespoly, to dlaczego taka rozbieznosc w cenie???
To dlaczego hidromek na swiecie nie jest potega???
Dlaczego wykonanie turków niczym sie ma do innych maszyn?
Moze wlasnie dlatego, ze jednak porownanie ze to to samo co jcb tylko inaczej wyglada to gruba przesada...
Nie wychwalam anglików, ale miałem doświadczenie z turecją maszyną i w moim mieście nie spisuje się dobrze... Jest POŚMIEWISKIEM!
Natomiast twierdzenie że sie widziało anglików jak są leniwi niema zbyt wiele wspólnego z moja wypowiedzią... Ja podaje argumenty, a tu kolega wyskakuje że widział w angli leniwych angoli... A to co w turcji kazdy pracuje 24 na dobe??
Co wiem, to fakt ze maszyna spisuje sie fatalnie, ma tureckie czesci - choc ponoc wszystko oryginalne, a o kontakcie z producentem mozna zapomniec, bo nie da sie niczego zalatwic ani zadnej czesci ani nic.....
A w konkurencji niema takiego problemu....
i to by bylo na tyle

Damian-Lodz
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:09
  • Miejscowość: Lodz
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo wozidła i EC290, Doosan DL400, Cat D8

Firma: Roboty ziemne okolice Łodzi


Postprzez wezeer » 09 Lis 2009 13:16

Do kolegi:
Damian-Lodz

Krytykujesz bo widziałeś inna maszyna i na pewno ta o która pyta sie kolega tez jest do d... nabijanie sobie chyba tylko statystyki. Wiadomo, że marka Hidromek nie jest najbardziej znana marką w Polsce ... jednak mało kto wie ile rzeczy, maszyn, komponentów, samochodów, autokarów produkuje się w Turcji. Miałem przyjemność oglądać zakład Hidormeka w Turcji ... biały montaż pełna automatyka ... tego nie powstydzą się najwięksi producenci.

Do kolegi:
janczar15

Najlepiej pogadaj z użytkownikami .... Jeżeli potrzebujesz mogę podać namiary. Podaj z na PW z jakiego miasta jesteś to postaram się znaleźć w Twojej okolicy

Pozdrawiam
Eryk
A kuku
--------------------
Zapraszam do kupienia maszyn u mnie :>
Eurocomach, ECM, ATMOS CHRAST, LIUGONG, używane, po odbudowie
Technical Master
http://www.technicalmaster.pl
603 66 28 66

wezeer
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Lis 2006 11:04
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: Eurocomach, ATMOS

Firma: Technical Master


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej