wibako

Terex

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Terex

Postprzez m.z. » 23 Wrz 2009 20:00

Witam, czy znacie może jakieś adresy dostawców część czy też warsztatów ładowarek teleskopowych TEREX???

m.z.
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 Lip 2009 22:02
  • Miejscowość: Konin

Reklama

simmet

Postprzez lucozi » 23 Wrz 2009 21:37

515044182 Kurt Konig Grudziądz kierownik serwisu Lucjan Ozimek

lucozi


Postprzez Damian-Lodz » 24 Wrz 2009 04:58

u nas mowia ze ten terex to jeden wielki zlom..

Damian-Lodz
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:09
  • Miejscowość: Lodz
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo wozidła i EC290, Doosan DL400, Cat D8

Firma: Roboty ziemne okolice Łodzi


Postprzez IP » 24 Wrz 2009 08:29

Terexa ma też Asbud w kATOWICACH.

ALE NIE WIEM CZY CI POMOGĄ. JAK ZWRÓCIŁEM SIĘ DO NICH PO SCHEMAT I NASTAWY DO TELESKOPÓWKI TO MI POWIEDZIELI ZE "NIE NIE MAJĄ JESZCZE ODPOWIEDNIEJ DOKUMENTACJI I NARZĘDZI" DO OBŁUGI TYCH MASZYN.Z

ALE TO BYŁO NA POCZĄTKU ROKU WIEC MOŻE JUŻ SIĘ POPRAWILI.

ALE ZDAJE SIE ZE FIRMA MA NA TYM FORUM JEDNEGO PRZEDSTAWICIELA(NOTA BENE BARDZO AKTYWNEGO) I MOZE ON BĘDZIE MÓGŁ CI POMÓC
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Postprzez m.z. » 24 Wrz 2009 21:07

W sumie to na tą chwilę nie potrzebuje nic z servisu ale od tygodnia posiadam teleskopówke 3013 i napewno kiedyś mi będzie to potrzebne. Na tą chwile przydałaby się mi jakaś instrukcja czy dtr,ka. Mama jeszcze jedno pytanko ile może kosztować sterowanie koszem do takiej ładowarki ???

m.z.
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 Lip 2009 22:02
  • Miejscowość: Konin

Postprzez Doosan » 26 Wrz 2009 11:32

Terexa z gory odradzam, maszyny najtansze na rynku, producent amerykanski, ponoc robione w anglii lub niemczech - w zaleznosci, jaki sprzedawca autoryzowany jak mowi...
Maszyny porownywalne wykonaniem i praca z super niezawodnymi chinskimi maszynami.....
Ale kto ma, ten placze...

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Postprzez m.z. » 26 Wrz 2009 21:14

Pocieszajcie mnie więcej.

m.z.
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 Lip 2009 22:02
  • Miejscowość: Konin

Postprzez Atl » 27 Wrz 2009 10:27

Ja Cie pocieszę. TEREX poza własną produkcją ( np wozideł w Motherwell w Szkocji ) rozpoczął kilka lat temu wykupowanie innych bardzo dobrych marek których produkty były jednymi z najbardziej cenionych w świcie.

Padły tu słowa "Maszyny porownywalne wykonaniem i praca z super niezawodnymi chinskimi maszynami..... " które świadczą o braku znajomości marki TEREX.
Czy O&K można porównać do chińskich maszyn? Atlasa też? Może Nobas, czeska Tatra, Kaeble, Shaeff, Fermec i kilka innych to chińszczyzna? A właśnie te marki zostały wykupione przez TEREX`a

Asbud dostał półtora roku temu autoryzację TEREX`a i w zasadzie skupili się Compact Equipment więc trudno powiedzieć czy zależy im na teleliftach.

Kolego Doosan, uważam maszyny Doosan Daewoo za jedne z bardziej udanych biorąc pod uwagę ich cenę może być to naprawdę dobry wybór.
Ale poszukaj w necie coś o TEREX`ach nie po to by zmienić zdanie ale by wiedzieć o czym piszesz.

POZDR
ATL


Część firm które przejął TEREX (alfabetycznie): Advance, American, American Truck Company, Amida, ATC, Atlas, Bartell, Bendini, Benford, Bid-Well, Canica, Cedarapids, CMI, CMI-Cifali, CMI Johnson-Ross, Comedil, Demag, ELJay, Fermec, Finlay, Franna, Fuchs, Genie, Hi-Ranger, Jaques, Load King, Morrison, O&K, Pegson, Peiner, Powerscreen, PPM, Reedrill, Schaeff, Simplicity, Standard Havens, Tatra, Telelect, TerexLift and Unit Rig.

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Postprzez Doosan » 27 Wrz 2009 12:21

Kolego, to nie jest tak że ja nie wiem z kad jest terex...
Moze ze chinczyk to faktycznie przesadzilem.
Ale bylem na terex tour rok temu, testowalem wszystkie maszyny...
Iwdzialem jak padalo 2 godziny i potem wozidlo sie zakleszczylo i niedalo sie wyjechac, pomagaly mu 2 koparki!
Jak ktos chce - mam fotki hehe :)
Znam kilka firm ktore kupily gasienice terexa 22 tony lub kop-lad, i generalnie niezbyt sa zadowolone.....
Faktycznie terex przejak atlasa, ale jesli masz moze stara 1304 albo 1704, to niema zadnego porownania z nowym terexem...
Tak samo wozidla...
Stare terexy wozidla to poprostu WYMIATAJ!!!
Sa super, sa extra, sa nie do zajechania....
A sprawdzalem nowe jak sie bylo na kupnie, to byla porazka...
Nie dosc ze zakopal sie w piachu, to jeszcze przy volvo i bellu to bylo jak maluch i porche...
nie wiem, staram sie nie byc do zadnej marki zle nastawiony...
Z terexem mam raczej zle doswiadczenia - jesli chodzi o maszyny z ostatnich rocznikow, natomiast mam wielki szacunek do starch wozidel i oczywiscie do Nobasow i Atlasow....
Ale uwazam ze choc przejeli fabryke, to wprowadzili zmiany, ktore zamiast polepszyc cos co bylo bardzo dobre, zepsuli marke...
Bo kto kiedys mial lub ma atlasa, to wie jaka to super maszynka.....

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Postprzez Atl » 27 Wrz 2009 18:30

Nie miałem zamiaru Cię urazić. Jeżeli tak to odebrałeś to naprawdę przepraszam.
Zgadzam się z Tobą że w niektórych modelach jakość się pogorszyła ponieważ amerykańskim systemem teraz liczy się zysk, a jak go wypracować? Cieńsze blachy, inne mosty itd. Może należy poczekać i TEREX zlikwiduje te "choroby wieku dziecięcego".
Niestety takie podejście dopadło niestety nie tylko TEREX`a, wiele innych, konkurencyjnych marek też na to cierpi.
Poczekamy, zobaczymy.

Pozdrawiam

Atl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Postprzez Doosan » 28 Wrz 2009 06:05

Dokładnie.
Testowałem nowe serie catow przy kolowce i generalnie niezbyt mi sie podobalo.
Znajomy ma same caty, to woli tez przez 2004 - 2003, bo choc ma kase na nowe, to niezbyt zadowolony.
Bardzo tez popsyly sie male ladowarki atlas...
Kiedys to byly super maszynki, a teraz strasznie biora olej a moc niestety to juz nie to samo co wersje kwadratowe...
Szkoda ze wiekszosc producentow szuka oszczednosci kosztem jakosci wykonania maszyn....
Pozostaje odremontowac ostrówki i do dziela ;)

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Postprzez lkop » 14 Paź 2009 15:02

teleskopówki Terexa nie są angielskie, niemieckie czy amerykańskie, robione są we włoszech w fabryce Gene, co do DTR to są dostępne za free na stronie Gene, a jak ktoś potrzebuje a nie moze znaleźć to niech pisze coś poszukam u siebie mam prawie wszystko do teleskopów Terexa

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej