wibako

METSO - nowa maszyna - prośba o opinie

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

METSO - nowa maszyna - prośba o opinie

Postprzez Doosan » 11 Sty 2010 07:19

Witam.
Jakiś rok temu sprowadziłem sobie exteca do kruszenia wstępnego na moim złożu (bazalt), jednakże jego super awaryjność (na serwis wydałem prawie tyle, za ile ją kupiłem, a była roczna...) zmusiła mnie do pozbycia się maszyny i zrobienia powtórnych zakupów.
Tym razem postanowiłem zakupić maszyne najwyzszej klasy, no i znajomi polecili mi mobilną metso.
Maszyna powinna pojawic sie u mnie za jakies 4 tygodnie.
Maszynę kupiłem od pewnej Katowickiej firmy, bedzie nówka sztuka ;).
Koledzy, bardzo Was proszę o opinię dotyczącą zarówno samej maszyny, jak i tej firmy, jeżeli oczywiście macie jakieś doświadczenie w tej kwestii.
U mojego kolegi metso śmiga jak szalona, ale on ma inne złoże...
Zresztą, jemu projektowali cały ciąg technologiczny, ja będę ją używał do wstępnego, a potem towar bedzie szedł na starą ale działającą stacjonarną..
Dodam, że maszyna jest specyficzna, bo kruszarka jest połączona z przesiewaczem 2 frakcyjnym. Interesuje mnie kilka rzeczy:
1. Czy ktoś takową maszynę (Metso) użytkuje na bazalcie, lub na materiale zblizonym pod względem abrazywności?
2. Czy to prawda co powiedział mi sprzedawca, że metso to dawniej był Nordbeg?
3. Czy ten serwis z Katowic jest taki sprawny jak twierdzą?
4. Na jakie rzeczy powinienem zwrócić uwagę przy użytkowaniu maszyny?
5. Czy ktoś ma problem z maszynami metso, a jeśli tak, to jaki?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 8:14 pm ]
Dzięki za brak jakiejkolwiek pomocy.
Maszynę już jakiś czas temu mi dostarczono, kosztowala jednym slowem wiecej niz sporo, ale smiga bez porównania lepiej, i nie tylko wydajnosc i jakosc wykonania jest widoczna, ale produkt wychodzi lepszy...

Na przyszły rok myślę o udarze, ma ktoś jakieś doświadczenia z metso??
Czy jest taka sama różnica w cenie jak w szczękowej??
Pozdrawiam, mam nadzieję że ktoś podpowie

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Reklama

simmet

Postprzez Damian-Lodz » 03 Kwi 2010 11:01

Witam.
Mój kumpel pracuje w firmie drogowej w Sieradzu, no i oni nabyli też tego metso, jakas kruszarka z nawrotem... To wiem ze tam byly brane pod uwage praktycznie wszystkie marki, no i wybrali ze wzgledu na serwis, bo ponoc maszyna sama w sobie do najtanszych nie nalezy.... Ale ponoc robili jakies testy itp i wydajnosc bardzo dobra My kruszymy w firmie Exteciem, ale niestety rok temu nowke sciagnelismy z anglii, i dopuki kruszyla gruz byla ok, ale teraz poszla na kamien i ... szef bedzie w plecy niezla kase, bo sie rozkraczyla... No i tez szef teraz kombinuje nad tym metso, ponoc na kamienilom to dobra maszyna, ale ja tam sie bardziej znam na koparkach.. Ale ty juz widze kolego odebrales maszyne, to sa mpowiedz jak sie sprawuje??

Damian-Lodz
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 12:09
  • Miejscowość: Lodz
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo wozidła i EC290, Doosan DL400, Cat D8

Firma: Roboty ziemne okolice Łodzi


Postprzez BH RUDA » 13 Maj 2010 22:24

Witam.
Kolego, tak się składa że zajmujemy się dystrybucją tego typu maszyn w Polsce....
Polecam jakąś formę kontaktu, myślę że będziemy w stanie rozwiać Twoje wątpliwości i odpowiemy szczerze na wszystkie, nawet te kłopotliwe pytania...
Możemy zaoferować Ci daną maszynę, skonfigurowaną pod Twoje upodobania, lub zaprojektować Ci cały zakład, z kruszeniem i przesiewaniem na sucho (lub specjalistycznym płukaniem na mokro, jeśli posiadasz odpowiednie złoże i chcesz np płukać piasek 0-2, 0-4 lub odgliniać kamień na sucho lub mokro...), gdzie zagwarantujemy Ci ilość otrzymywanego produkty z poszczególnych frakcji itp....
Widzę że jesteś z Krakowo-Rzeszowa:)
Posiadamy nasze maszyny zarówno w Małopolsce jak i Podkarpaciu/Świętokrzyskim/Śląskim - więc Ty wybierz kierunek, My jesteśmy w stanie pokazać Ci najbliższy zakład, pracujący na naszych maszynach...
Pozdrawiam i czekam na kontakt z Twojej strony, jeśli temat nadal aktualny...
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej