wibako

Problem z zagęszczarką Power Pac PP2300 (Yanmar)

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Problem z zagęszczarką Power Pac PP2300 (Yanmar)

Postprzez sz4kal » 08 Kwi 2010 08:50

Witam

Chciałbym się dowiedzieć co mi poradzicie w sprawie mojej zagęszczarki mianowicie:

Płyta wibrująca firmy Power Pac PP2300 - 210KG
Silnik : Yanmar L60AE 4.0KW

W silniku zostały wymienione pierścienie tłoki, pompa wtryskowa, wtrysk, sprzęgło, filtr paliwa.

Przez pewien okres chodziła bardzo dobrze, ale teraz pojawił się problem, że nie potrafi wskoczyć na wysokie obroty gdy włączę wibracje (nałożę pasek klinowy). Silnik kopci na ciemno strasznie jak nałożę pasek. Dodam, że silnik bez obciążenia chodzi prawidłowo.
Kilka osób mówiło mi że prawdopodobnie mam źle wyregulowany zapłon i dlatego nie potrafi wskoczyć na obroty pod obciążeniem. Próbowałem już z podkładkami na pompie wtryskowej ale nie dało mi to satysfakcjonujących efektów.

Pomożecie ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sz4kal
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 16:37
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Reklama

simmet

Re: Problem z zagęszczarką Power Pac PP2300 (Yanmar)

Postprzez hatz75 » 10 Kwi 2010 13:03

Witam.
Zajmuje się troche dorywczo naprawą zagęszczarek , i z mojego doświadczenia myśle że w grę wchodzi teraz remont wibratora czyli wymiana łożysk.
Z pana opisu wynika ze silnik zachowuje się prawidłowo podczas pracy bez obciążenia i wchodzi na obroty nie dymiąc , a w momencie złożenia paska czarne chmury. Poprostu silnik sobie nie radzi z uciągnięciem wibratora. Takie jest moje zdanie i z doświadczenia moge powiedziec że problemem jest wibrator nie silnik.
Pozdrawiam
hatz75

hatz75
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Kwi 2010 12:48
  • Miejscowość: małopolska

Postprzez sz4kal » 10 Kwi 2010 13:11

Dziękuje bardzo za odpowiedź. W takim razie zmuszony jestem oddać ją kolejny raz do mechanika.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sz4kal
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 16:37
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Postprzez hatz75 » 10 Kwi 2010 23:28

Oddaj do mechanika maszyn budowlanych zwykły mechanik tego nie zrobi bo ściągnie kasę a maszyna pochodzi :?: parę dni i koniec.pozdrawiam
hatz75

hatz75
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Kwi 2010 12:48
  • Miejscowość: małopolska

Postprzez sz4kal » 11 Kwi 2010 09:21

Tak wiem wiem. Oddam do mechanika który zajmuje się takimi sprzętami.

Awatar użytkownika
sz4kal
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 16:37
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej