wibako

Mini ciągnik przegubowy, problem ze skrętem.

Wszystkie inne "wiejskie" maszyny.

Mini ciągnik przegubowy, problem ze skrętem.

Postprzez szymonl » 10 Wrz 2015 20:38

Klient przywiózł taki wynalazek do przeglądu i z następującym problemem.
https://www.google.pl/search?q=antonio+carraro+superpark+hst&client=opera&hs=p4n&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIlbKEpY3txwIVCVgaCh3bPgHy&biw=1920&bih=943

Wszystko grało, do czasu kiedy podczas jazdy, po skręceniu do oporu w jedną stronę nie dało już się wrócić do wyprostu. Pomagając sobie jazdą można skręcać, jednak trzeba się naprawdę dobrze zaprzeć w fotelu. Co ciekawe, w środkowym położeniu spokojnie da się skręcać w ograniczonym zakresie, po przekręceniu na siłę w którąkolwiek ze stron powrót do jazdy na wprost również daje radę pod warunkiem, że nie złamaliśmy ciągnika do oporu.
Skręt realizowany jest przez dwa siłowniki nurnikowe którą swoją drogą trzeba uszczelnić. Na próbę połączyłem oba węże, kierownica leci lekko, więc przynajmniej na razie bym zostawił orbitrol w spokoju.
Pierwszym pomysłem o przyczynę, po schyleniu się pod maszynę było wyrwane mocowanie górnego sworznia z zawiasu. Konkretnie wytarte na wylot było jedno ucho z dwóch, tych pomiędzy które wchodzi jedno grubsze. Zamiast sworznia już była śruba M16 która z byciem w osi nie miała za dużo wspólnego. Na próbę to prowizorycznie zregenerowałem ale dalej to samo.
Po podniesieniu całego traktora do góry na środku skręt działa lekko, ale mam wrażenie, że przy końcu ma jeszcze to nie jest to co powinno być.

Jakieś sugestie w którym kierunku szukać?

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Reklama

simmet

Mini ciągnik przegubowy, problem ze skrętem.

Postprzez MARIO/MECALAC » 11 Wrz 2015 09:09

Najpierw przywróć sworznie i otwory tak jak powinno być bo to też nie jest rewelacyjne. Moim zdaniem rozbierz siłowniki, lub odepnij siłownik tak laga swobodnie się poruszała bez skręcania ciągnikiem. Jak odepniesz obserwuj siłownik czy się będzie blokował czy nie. Jak się nie będzie blokował, to szukaj przyczyny w otworach jeśli ich nie będziesz regenerował. Bo one mogą wantować a tam dużej siły nie ma by ten opór pokonać.

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Mini ciągnik przegubowy, problem ze skrętem.

Postprzez Traktorzysta » 12 Wrz 2015 08:44

A brałeś juz pod uwagę słabe ciśnienie w układzie? Może pompa jest padnięta.

Traktorzysta
Pomocnik operatora

Maszyna: MF5455 2009, Mecalac 12MSX 2005

Firma: Gospodarstwo rolne.


Mini ciągnik przegubowy, problem ze skrętem.

Postprzez szymonl » 14 Wrz 2015 07:00

Ciśnienia zmierzone, 150bar na wspomaganiu - wystarczająco. Po zmierzeniu ciśnień uznałem, że skoro one są ok to jeszcze zostają mi jedynie elementy które są w łamaniu.
Po dokładnym przejrzeniu, okazało się, że w dolnym połączeniu sworzeń obraca się tam gdzie powinien stać i odwrotnie - stoi tam gdzie ma się obracać. Próbowałem to rozruszać, bez większych efektów, śruba która miała blokować sworzeń albo się urywała albo w drugim wariancie (10.9) rozrywała dziury przez które przechodzi. Zostawiłem to więc bo gościowi zależy na czasie, a doprowadzenie tego do porządku zajęło by trochę czasu.

Jednak po tym jak próbowałem do rozruszać wspomaganie znowu działa, przy kręceniu do oporu w prawo trochę ciężej ale i tak można kręcić jedną ręką.
Pokręcone to trochę :?

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej