wibako

TH360B Zginęła jazda, teraz nie odpala silnika

Moderator: mechanior

Re: TH360B Zginęła jazda, teraz nie odpala silnika

Postprzez PLR » 05 Gru 2012 23:21

Prawdopodobnie mogło dojść do zerwania połączenia silnika ze skrzynią. Może to być na kilka sposobów (tarcza flex, wieniec lub wałek). Jutro będę w pracy to sprawdzę co za podzespoły masz w maszynie. W międzyczasie odłącz wały skrzynia most i zobacz czy włączając bieg reaguje. Może to też być manetka sterowania jazdą lub bezpiecznik.

Pozdrawiam
PLR Serwis Przekładni
Legnica tel. 600 793093
www.plr-machine.pl

PLR
Pomocnik operatora

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 26 Sie 2009 16:20
  • Miejscowość: Legnica
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Re: TH360B Zginęła jazda, teraz nie odpala silnika

Postprzez PiatyElement » 05 Gru 2012 23:31

PLR napisał(a):prawdopodobnie mogło dojść do zerwania połączenia silnika ze skrzynią. Może to być na kilka sposobów ( tarcza flex, wieniec lub wałek ). Jutro będę w pracy to sprawdzę co za podzespoły masz w maszynie. W międzyczasie odłącz wały skrzynia most i zobacz czy włącząjąc bieg reaguje. Może to też być manetka sterowania jazdą lub bezpiecznik.

Pozdrawiam


:woot: nie rozumiem o co koledze chodzi i dlaczego kolega każe mi rozkręcać zaraz pół sprzętu i to jeszcze napęd :?: . Ponad to z tego co widzę kolega przeczytał tylko temat ale nie śledził przebiegu wątku. Manetka pisałem że jest dobra, była to sprawa elektryczna (np zwarcia w instalacji) a przede wszystkim temat ZAKOŃCZONY, problem ROZWIĄZANY. Poza tematem wątku proponuje przeczytać mój ostatni post, a na przyszłość czytać cały przebieg jakiegokolwiek wątku przed udzieleniem odpowiedzi.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: TH360B Zginęła jazda, teraz nie odpala silnika

Postprzez adam poznan » 23 Maj 2018 21:00

witam miałem problem z przełanczaniem trybów skretu w ładowarce cat th 360 prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik który jest przyczepiony do mostów na tylnej i przedniej osi długo sie z tym męczyłem dzwoniłem do cata i nie kazali go ruszac w zadnym wypadku bo bedzie podobno masakra z dojsciem do tego aby koła były prosto zawiozłem maszyne do znajomego wymienił czujnik na nowy maszyny smiga juz rok po wymianie i nic sie nie dzieje a robi tych maszyn sporo wiec nie ma sie sugerowac co mówia prze tel np w cacie radze go odpiac przeczyscic lub wymienic na nowy cena około 1700zł a w cacie za samą diagnostyke chcieli 3 tysie pozdro

adam poznan
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 09 Lut 2018 22:20

Maszyna: cat th 360b

Firma: adbud adam vogt


Re: TH360B Zginęła jazda, teraz nie odpala silnika

Postprzez arturhhh » 23 Maj 2018 22:41

adam poznan napisał(a):witam miałem problem z przełanczaniem trybów skretu w ładowarce cat th 360 prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik który jest przyczepiony do mostów na tylnej i przedniej osi długo sie z tym męczyłem dzwoniłem do cata i nie kazali go ruszac w zadnym wypadku bo bedzie podobno masakra z dojsciem do tego aby koła były prosto zawiozłem maszyne do znajomego wymienił czujnik na nowy maszyny smiga juz rok po wymianie i nic sie nie dzieje a robi tych maszyn sporo wiec nie ma sie sugerowac co mówia prze tel np w cacie radze go odpiac przeczyscic lub wymienic na nowy cena około 1700zł a w cacie za samą diagnostyke chcieli 3 tysie pozdro

się kolego spóżniłeś z poradą :lol:

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


TH360B Zginęła jazda, teraz nie odpala silnika

Postprzez mechanior » 23 Maj 2018 23:42

A ZŁOTY SZPADEL w tym miesiącu wędruje do kolegi ADAM POZNAN! :mrgreen:

BTW - masz już DTR?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: TH360B Zginęła jazda, teraz nie odpala silnika

Postprzez cz4rny1668 » 11 Kwi 2021 17:02

Witam, czy mogłbym prosić o przesłanie schematu elektryczego do tej maszyny?? Mamy ten sam problem, wywala te same bezpieczniki, menetka dobra i przekaznik tez

-- 11 Kwi 2021 16:02 --

Witam, czy mogłbym prosić o przesłanie schematu elektryczego do tej maszyny?? Mamy ten sam problem, wywala te same bezpieczniki, menetka dobra i przekaznik tez

cz4rny1668
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 18 Wrz 2016 08:58

Maszyna: Case 580Sle

Firma: ppp


TH360B Zginęła jazda, teraz nie odpala silnika

Postprzez mechanior » 18 Kwi 2021 01:02

Przeczytałeś regulamin forum?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej