wibako

Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 16 Gru 2012 19:31

Witam. Posiadam koparko-ładowarkę Fermec 860 i mam problem z jazdą na ostatnim biegu tzn. jak włączam 4 bieg i dodaję gazu to silnik wchodzi na obroty a nie przyspiesza a jak już sie rozpędzi i na drodze znajdzie się wzniesienie to zwalnia ładowarka a silnik pracuje na maksymalnych obrotach. Jak jeszcze pracuję przednią łyżką to przy dojechaniu do kupki ziemi wchodzi trochę i nie obróci nawet kołami a silnik spadnie do 1400 obrotów. Pompa jazdy ma ciśnienie 14 bar na luzie bez obciążenia.

Proszę o jakąś pomoc z góry dziękuję za jakieś pomysły.

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Reklama

simmet

ślizga się sprzęgło

Postprzez mechanior » 16 Gru 2012 23:23

jak dopisujesz coś do postu to używaj opcji EDYTUJ

jeśli spadają obroty silnika to nie problem ze skrzynią ale z silnikiem

wrzuć 4 bieg, trzymaj maszynę na hamulcu i włączaj/wyłączaj jazdę
jeśli obroty spadają aż do 1400 to znaczy że silnik jest za słaby by uciągnąć transmisję
najlepiej w trakcie jazdy widać to na 4tym biegu bo to najwyższe przełożenie gdy silnik jest najbardziej obciążony,
moim zdaniem masz problem z układem paliwowym
przejrzyj go, wymień filtry, sprawdź działanie pompki wstępnej, szczelność połączeń
zasil pompę wtryskową z zewnętrznego źródła (kroplówka)
jeśli po tym wszystkim objawy nie ustąpią to pewnie uszkodzona jest pompa wtryskowa
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 17 Gru 2012 10:18

Poprawię się jestem nowy na forum
Filtry wymieniłem na samym początku układ paliwowy sprawdzałem kilka razy mechanik też sprawdzał a maszyna i tak nie chodzi. Sprawdzę jeszcze tak jak opisujesz i napiszę co jest grane.


Na czwartym biegu obroty trzyma 1400. Jutro zabieramy się za silnik jak zrobimy to opiszę czy pomogło.
Dzięki za poradę.

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Giecu » 18 Gru 2012 00:33

a czy czasem nie dzieje sie tak przy terazniejszych temperaturach?, tzn na -, oleje sa zimne w zwolnicach, mostach i to normalne ze nie przyspiesza i nie rusza na 4 biegu, piszesz ze sie jednak rozpedza wiec moim zdaniem jest wszystko ok, fermeki czuja gorke bardzo szybko szczegolnie na 4 biegu, wedlug dtr na "placu budowy" uzywamy wylacznie 1 i 2 biegu, bieg 3 i 4 sa na trasy. Sprzeglo nie moze ci sie slizgac bo go nie ma, mi kiedys slabla mocno pod gorki ale to juz kolega wyzej pisal, wina byl filtr paliwa. Moja przy tych temp nie mam mowy zeby zimna ruszyla na 4 biegu, jak sie zagrzeje to owszem rusza, ale nie nadaje sie do roboty na placu na tym biegu i moim zdaniem jest wszystko ok. Obroty silnika ci nie spadaja, poniewaz silnik ma moc i chce jechac, ale ciezar maszyny + zimne oleje nie pozwalaja na rozpedzenie, ciekaw jestem jak bys tak gaz trzymal na 4 biegu do oporu i jechal pod gore, olej by ci sie zagotowal w zmienniku w ciagu 10 min, bynajmniej u mnie tak jest. To moje zdanie, jak cos zle pisze to przepraszam, moze wiecej szczegolow bo z tego co napisales to wydaje mi sie ze wszystko masz ok, jak jest na 1,2,i 3 biegu?

Giecu
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 17 Cze 2012 12:48

Maszyna: Fermec 960


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez mechanior » 18 Gru 2012 21:57

skoro sprawdzamy na ZABLOKOWANYCH KOŁACH to opór oleju w zwolnicach itp nie ma żadnego znaczenia
w sprawnie działającej maszynie ze zmiennikiem momentu dodanie gazu na maksa MUSI spowodować podniesienie obrotów ponieważ zmiennik by zadziałać potrzebuje tych obrotów
jeśli silnik jest zbyt słaby by wyprodukować odpowiednią ilość "momentów" obroty nie wzrosną, tym samym nie wzrośnie prędkość zmiennika, tym samym maszyna nie przyspieszy
na niższych biegach jest to odczuwalne ale znacznie słabiej gdyż przełożenie jest inne i silnik ma niejako łatwiej
jednak ZAWSZE i na KAŻDYM biegu zablokowanie zmiennika (skrzyni czy kół) spowoduje to samo obciążenie i ZAWSZE obroty spadną do tej samej wartości
tylko że na biegach niskich siły przenoszone przez skrzynię i inne elementy przeniesienia napędu są na tyle duże że mogą coś uszkodzić

FERMEC 860 jest wyposażony w silnik Perkinsa, osiąga on około 2300-2500 obrotów, nominalny PRAWIDŁOWY spadek obrotów po obciążeniu silnika zablokowanym zmiennikiem to 200-300 rpm czyli np z 2300 na luzie do 2000 pod obciążeniem
taki sam (200-300) jest maksymalnym dopuszczalnym spadkiem obrotów pod obciążeniem jazdą na 4 tym biegu czy przy wbijaniu łyżki przedniej przy nabieraniu przodem gdy koła są zablokowane
zmiennik działa w tym momencie niczym stanowisko do pomiaru mocy silnika (hamownia hydrodynamiczna)
oczywiście musimy założyć że zmiennik jest sprawny czyli że przenosi moment w prawidłowy sposób
niestety zdarzyło mi się już przysłowiowo "dać dupy" przez brak informacji na ten temat
ale to już opisałem i jak kolega manius pewnie wie miało to miejsce w Brzesku a konkretnie w Wodociągach... :mrgreen:
tak czy inaczej podstawową reakcją na opisane objawy jest prześwietlenie silnika a konkretnie UKŁADU PALIWOWEGO, po wykluczeniu prostych usterek opisanych powyżej należy zadać KROPLÓWKĘ po czym wypruć pompę oraz wtryski do diagnostyki/naprawy/regeneracji

acha... zmiennik można zagotować w 60 sekund... nie polecam blokowania na dłużej niż 30...
i po teście trzeba dać maszynie swobodnie "pomielić " kołami w powietrzu w celu schłodzenia transmisji
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 18 Gru 2012 23:23

Witam ponowie. W tej maszynie działo się to już przy dodatnich temperaturach przekraczającej nawet 15 stopni i maszyna nigdy zaraz po odpaleniu nie poszła w prace tylko kilka minut jechała lub pracowała na wolnych obrotach.
Układ paliwowy został kilkakrotnie sprawdzany. Pompa wtryskowa sprawdzona u pompiarza i było wszystko ok. W tej chwili silnik rozebrany i szukamy części do naprawy.

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 23 Gru 2012 19:37

Witam.
Wie może ktoś jakiej szerokości są pierścienie na tłokach ponieważ wydaje się że były założone zbyt wąskie i miały duży luz w kanałach na tłoku. Jeszcze jedno podobno jak uszczelka pod głowicą była pomarańczowa to znaczy że oryginał czy to może być prawda przy maszynie z 1997r.?

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 29 Gru 2012 18:29

Remont silnika nic nie dał maszyna wchodzi tylko do 1400 pod obciążeniem. Jakieś może pomysły co może być przyczyną braku mocy w tej maszynie?

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez mechanior » 31 Gru 2012 16:44

pompa wtryskowa - wtryski
w ostateczności zmiennik ale to marginalne przypadki

swoją drogą dlaczego nie zacząłeś od prostszych rzeczy? łatwiej i TANIEJ (chyba) wyjąć pompę wtryskową do sprawdzenia niż od razu KAPĘ silnika...
zresztą proponowaliśmy...

moim zdaniem pompa i wtryski do sprawdzenia
zresztą naprodukowaliśmy się wszyscy powyżej, jak widać niepotrzebnie bo i tak zrobiłeś inaczej....
innych (MAGICZNYCH) sposobów raczej nikt na tym forum nie zna...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 01 Sty 2013 16:58

Idiota to ja nie jestem żeby zaczynać od remontu silnika. Układ paliwowy został sprawdzony przez fachowca od pomp, wtryski zrobione chociaż tego nie wymagały bo ten silnik jak mu wleje przez rurke to też pojedzie sam mechanior tak napisał.

cytat
mechanior napisał(a):no ja też zrobiłem to wszystko łącznie z ustawieniem rozrządu... i też brakło mi już pomysłów, klient się wnerwia, czas płynie, kasa ucieka...
no cóż, pozostaje zakasać rękawy i wypier... skrzynię, ehhh...



ja mam to samo!!! :wall: chyba że inne pmysły??
pierwsze stwierdzenie brak dawki paliwa, zwiększenie dawki nic nie dało oprócz spalania

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 01 Sty 2013 19:02

Nie będe pisał o tym że jakiś filterek mi się zapchał bo to chyba nie to forum myślę że chodzi o coś więcej. Sorry że mnie macie za debila który układu paliwowego nie umie wykluczyć wiem że to w perkinsie trudne ale to wykluczone. Skrzynia silnik zrobione!!! Co może być przy mechanicznym sterowaniu nie ma żadnych sterowników elektrycznych.

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez mechanior » 02 Sty 2013 00:46

Unik2 napisał(a):pierwsze stwierdzenie brak dawki paliwa, zwiększenie dawki nic nie dało oprócz spalania

NAPRAWA KURWA POMPY !! nie chodziło o podniesienie dawki tylko o sprawienie by paliwo było podawane ODPOWIEDNIO DO POTRZEB SILNIKA, samo podniesienie dawki NIC NIE ZMIENIA
usterki usuwa się NAPRAWĄ a nie REGULACJĄ!
może być że zmiennik jest walnięty... ale jakbyś zauważył na 180 pomp wtryskowych naprawionych w ciągu 10 lat przy objawach opisanych w temacie tylko 2 razy za taki stan rzeczy odpowiadał ZMIENNIK
kopanie w silniku bez wyraźnej diagnozy nie ma sensu bo i tak wina leży po stronie POMPY LUB SKRZYNI ...
opisane, powiedziane, wytłumaczone
zdalnie nic więcej nie zrobię

przepraszam że wydaje ci się że traktuję cię jak debila, ale czasem tak jest i jestem zmuszony by odpowiadać lub zadawać pytania jak dla osoby która nie ma pojęcia o czym rozmawia
pisze po kilka razy o tym samym, podaję rozwiązania po czym czytam w odpowiedziach ponownie to samo
MOŻNA OSZALEĆ !

zresztą przeczytaj WSZYSTKIE SWOJE POSTY w tym i bliźniaczym temacie i zastanów się nad tym jak ktoś z boku rozumie to co napisałeś
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez chris82 » 12 Sty 2013 11:56

witam,
tez posiadam fermec 860 2000r. silnik perkins to doslownie taki objaw jak zatyka sie uklad paliwowy ladowarka nie ma sily przy spychaniu wystarczy tylko ruszyc dzwignia od ladowarki i koparka staje bo nie ma sily pchac, to samo przy pokonywaniu wzniesien koparka ma obroty ale nie jedzie! filtry trzeba wymieniac dosyc czesto i czyscic caly uklad paliwowy
chris82

Awatar użytkownika
chris82
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 28 Sie 2010 17:10
  • Miejscowość: Lublin

Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 12 Sty 2013 16:14

witam
ale mi ona nie staje pracuje nadal tylko wchodzi na 1400 podczas dużego obciążenia ale jak koła zerwią przyczepność to wchodzi na maksa 2200.

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Re: Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez aLLi » 05 Lut 2013 20:48

Witam, jestem właścicielem fermeca 860 2002r, i niestety walczę z podobnym problemem - słaba moc, pod górkę bardzo słabo, przy próbie przepchnięcia "hałdy" koła nawet nie zamieliły, do tego problem z paleniem podczas mrozów - 2 lata temu zrobiłem remont silnika (tłoki, tuleje, głowica) w poleconym warsztacie, lecz laik ze mnie i maszynę odebrałem z warsztatu bez pozytywnych efektów których się spodziewałem, do tego z "odmy "dymiło trochę i kapało...Do czego zmierzam, po dwóch latach robię kolejny remont, znowu góra silnika ,turbo i zapobiegawczo panewki, zmierzono ciśnienie zmiennika no i tragedii nie ma choć mogło by być lepiej(nie pamiętam dokładnie jakie było).Plus taki że jestem już trochę bogatszy o wiedzę i wiem że teraz trzeba porostu super to zdiagnozować eliminując wszystko po kolei. Jutro odbieram maszynę z warsztatu ale jeszcze czeka mnie diagnostyka układu paliwowego, nowe końcówki już czekają na montaż no i nie wiadomo do końca w jakim stanie jest pompa.Mogę tylko powiedzieć że problem i objawy bardzo podobne do UNIK2 , mam nadzieje że w końcu ogarnę temat i będę zadowolony z maszyny, chociaż przeliczając ile w przeciągu 4 lat w nią wsadziłem to żałuje że nie kupiłem dużo droższej ale nowej. Jeśli będzie czym to się pochwalę efektami.

aLLi
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Lut 2013 20:23

Maszyna: FERMEC 860 2002r


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez mechanior » 05 Lut 2013 23:41

dlaczego nie zacząłeś od najczęstszej przyczyny problemów w tych silnikach czyli od układu paliwowego?
dlaczego wszyscy upierają się na remonty kapitalne skoro te silniki spokojnie wytrzymują 25-30 tysięcy motogodzin?
czy sprawdziłeś pompę wtryskową i wtryski? takie rzeczy robi się W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI bo są najprostsze i najtańsze
kto decyduje się na remont kapitalny BEZ DIAGNOSTYKI? i to CO DWA LATA ?!?
teraz będziesz miał 2 razy zrobiony remont silnika i dalej KUPA, czy to nie jest wystarczający powód by zatrudnić w końcu kogoś kto się zna na tych silnikach/maszynach?
co daje pomiar ciśnienia na zmienniku? pytam bo wiem że nie daje żadnego wskazania diagnostycznego co do jego stanu, jedynie sprawność jego chłodzenia która zależy tylko od wydajności pompy skrzyni i regulacji zaworu a nie od kondycji samego zmiennika, jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest po prostu naciągaczem albo totalnym abnegatem nie znającym ni w ząb działania zmiennika momentu ani w ogóle ani w tej aplikacji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez aLLi » 10 Lut 2013 12:15

Masz rację że remont silnika to ostatnia rzecz którą powinno się zrobić, ale brak ciśnienia na dwóch cylindrach no to chyba sprawa jest dość ewidentna no i po rozebraniu okazało się że części są niestety zużyte...Maszynę odebrałem z warsztatu po remoncie i kontynuuje inne naprawy - uszczelnienia mostów , zwrotnic itd..., natomiast nie stwierdziłem jeszcze czy jest dobrze ponieważ już bardzo ostrożnie podchodzę do pierwszych godzin docierania więc podczas krótkiej jazdy, gazem operowałem bardzo ostrożnie, póki co silnik jest uruchamiany na biegu jałowym i chodzi sobie przez kilka godzin.., ale jedna rzecz mnie nie pokoi, troszkę dymek leci z odmy i kropla oleju też się pojawi, mechanik który robi mi uszczelnienia itd.. twierdzi że trzeba być dobrej myśli i że powinno się to ułożyć - co uważacie na ten temat??? , fakt jest taki że mnie już ku...ca bierze że takie rzeczy się dzieją , bo naprawdę pilnowałem, doglądałem żeby remont był solidnie zrobiony, do tego zestaw naprawczy również dobrej jakości kupiłem...
Wdzięczny będę za dobre słowo :?

aLLi
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Lut 2013 20:23

Maszyna: FERMEC 860 2002r


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez mechanior » 10 Lut 2013 15:56

dymienie z odmy to norma w tych silnikach, ma prawo zużyć nawet do 10L oleju na 500 mth (między przeglądami), no jeśli sprężanie było słabe na 2 cylindrach to rzeczywiście ewidentnie do remontu tylko dlaczego już po 2 latach?

zatrważająca jest jakość usług dotyczących takich napraw, już wielokrotnie w ciągu roku rozmawiałem z klientami którzy po kilku miesiącach użytkowania maszyny po tzw "remoncie kapitalnym silnika" musieli ponownie oddawać go do naprawy bo "coś się posypało"
tanio to nie zawsze dobrze, ludzie nie wymieniają niektórych elementów aby ciąć koszty co odbija się na jakości wykonanej usługi, dobrze zrobiona kapitalka nie może kosztować 5 tysięcy i być zrobiona w stodole u sąsiada "bo on sie zna panie, już 4 razy mi ten silnik robił to wie jak" :mrgreen:
a zastanowił się ktoś dlaczego nie zrobił tego raz i porządnie? za 15 tysięcy ale raz, zamiast 4 razy po 5 ??
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez aLLi » 10 Lut 2013 20:06

to mnie teraz z zaskoczyłeś z ceną remontu..., natomiast był robiony w warsztacie który zajmuje się remontami tego typu silników, nie ukrywam że mój remont był kompromisem z warsztatem który robił go 2 lata temu (remont góry 8tyś zł), oni dali robociznę a ja kupiłem zestaw naprawczy, tym razem bardziej tego przypilnowałem i odnoszę przynajmniej wrażenie że jakoś pozytywniej i ciszej pracuje, natomiast zacząłem się trochę martwić o zestaw naprawczy który kupiłem - "BEBPKO" (może pomyliłem którąś literkę) w każdym bądź razie nie był bardzo drogi a generalnie polecany przez inne warsztaty...

aLLi
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Lut 2013 20:23

Maszyna: FERMEC 860 2002r


Fermec 860 ślizga się sprzęgło

Postprzez Unik2 » 14 Mar 2013 19:56

Witam ponownie.
Wymontowałem zmiennik mocy z mojej maszyny i mam problem bo jego oznaczenie to H a numer 114 103 po kontakcie w serwisie Terex nie występuje ten numer, po kontakcie ze sklepem motoryzacyjnym okazało się że jest to od BMW, jakie powinien mieć oznaczenie prawidłowe.

Unik2
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 16 Gru 2012 19:13
  • Miejscowość: Kozienice

Maszyna: Fermec 860


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej