wibako

CASE 695 Czy warto kupić?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

CASE 695 Czy warto kupić?

Postprzez masterlysy » 20 Sie 2007 09:57

Witam
Tak jak w temacie interesuje mnie Wasza opinia w temacie koparko-ładowarki
Noszę się z zamiarem kupienia czegoś nowego na równych kołach.
Jako, ża mam już dwa Case 580 (z którymi nie mam żadnego problemu) najbardziej kusi mnie CASE 695 ale istnieją też inne alternatywy takie jak np: JCB 4CX, CAT 434 albo Komatsu.
Jeśli ktoś z Was ma koparkę CASE 695 to z miłą chęcią wysłucham jego opinii na temat tej maszyny. Cena nowej maszyny w porównaniu do JCB, CATA czy KOMATSU jest konkurencyjna więc jeśli maszyna nie odstaje jakościowo od konkurencji to może warto ją kupić. Z drugiej strony jeśli odradzacie mi tego Case to, która z tych maszyn będzie najlepsza.

masterlysy
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Sie 2007 09:46
  • Miejscowość: Skierniewice

Reklama

simmet

Re: CASE 695 Czy warto kupić?

Postprzez gooroo30 » 22 Sie 2007 16:26

masterlysy napisał(a):Jako, ża mam już dwa Case 580 (z którymi nie mam żadnego problemu) najbardziej kusi mnie CASE 695 ale istnieją też inne alternatywy takie jak np: JCB 4CX, CAT 434 albo Komatsu.


Nie mam tej kopaczki , ale dośc dobrze ją znam .
Jeźeli Ci się nie spieszy to trochę poczekaj .

Od tego roku 695 są sprzedawane z silnikiem common rail .
W zasadzie to ten sam silnik co poprzednio , tylko zmodyfikowany , ale na dobrą sprawę nie wiadomo jeszcze jak się będzie zachowywał z naszym paliwem , dajmy im przeżyc pierwszą zimę :-)
"Najstarsza" w tej wersji jaką znam zbliża się dopiero do 500 mth . Chodzi bez problemu , ale co to jest 500 mth ?

Ogólnie dośc udany model , bardzo silna maszyna
Wojtek

gooroo30
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 12 Sie 2007 17:09
  • Miejscowość: Grudziądz

Postprzez masterlysy » 27 Sie 2007 15:22

Dzięki za odpowiedź i informacje o common rail.
Słyszałem, że jeszcze jedną wadą jest duże zużycie paliwa w tej maszynie.
Jeśli pracujesz na takiej maszynie może posiadasz informacje o spalaniu.
No i pytanie podstawowe co lepsze:
Dwie pompy zębate czy jedna wielotłoczkowa.

[ Dodano: Sro Sie 29, 2007 9:40 am ]
No i stało sie padło na CASE 695 SR SERIA 2. Jak już będę wiedział coś więcej o tej maszynie, to opiszę swoje wrażenia.

masterlysy
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Sie 2007 09:46
  • Miejscowość: Skierniewice

Postprzez lordkubus » 21 Paź 2007 23:17

a co powiecie o case 695sm z 2003 roku ? bo tez sie nad nia zastanawiac ale do case nie jestem do konca przekonany jak z awaryjnoscia tego ? dostepem czesci ? itd ? z góry dzieki za odp pozdro

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez kabrol » 03 Lis 2007 12:59

masterlysy napisał(a):Jako, ża mam już dwa Case 580 (z którymi nie mam żadnego problemu


z ktorego roku masz te maszyny? , mnie interesuja opinie nowych koparko ładowarek CASE 580. cene jest kusząca, ale czy warto ???

kabrol
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 28 Paź 2007 23:09
  • Miejscowość: starachowice

Postprzez lordkubus » 04 Lis 2007 01:46

ja robiłem na nówce 100mh i napewno case nie kupie :/

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez kabrol » 04 Lis 2007 11:44

lordkubus napisał(a):ja robiłem na nówce 100mh i napewno case nie kupie :/


możesz rozwinąć swoja wypowiedz, co dokladnie tak Cie zniechęciło do tej maszyny ???

kabrol
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 28 Paź 2007 23:09
  • Miejscowość: starachowice

Postprzez Arek CASE » 06 Gru 2007 16:45

właśnie, chętnie dowiem sie dlaczego CASE jest taki zły twoim zdaniem?!
CASE

Awatar użytkownika
Arek CASE
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 23 Sie 2007 12:50
  • Miejscowość: Wrocław

Postprzez operatorek » 06 Gru 2007 21:16

casa nie warto, bo to produkcja z tego samego miejsca co new holland - z wloch...
poprostu fiat chce ludzi nabierac..
Nie jest to plotka, czytalem kiedys o tym na necie! (po angielsku, bo z tego co wiem w polsce o tym sie nie mowi..)
Wszystkie czesci wloskie ( a wiadomo jakie awaryjne jest komatsu i z jakiego kraju pochodzi....)...
Silnik tam teraz bedzie tez niezbyt dobry...
maszynka ok, ale jak postanowili zejsc ze standartem i jakoscia, to dlaczego nie zeszli z cena???
Wlasnie dla tego pytania jestem negatywnie nastawiony.
choc dawne modele to sa naprawde dobre..
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Postprzez jasiek case » 06 Gru 2007 21:43

jestem operatorem takiej maszynki prawie dwa lata wcześniej robiłem na 3CX na pewno teraz bym się nie zamienił chociaż 3CX miał 5 lat był 100% lepszy. Przez pół roku miałem już wymienione pompę hydrauliczną, dwa uszczelnienia siłowników, panel bezpieczników, czujnik samopozimowania, przedniej łyżki, elektro zawór załanczania napędu przedniego i zakładane zamki hydrauliczne na podporach bo strasznie opadała podczas kopania nie wiem może trafiłem na jakąś felerną maszynkę. Jestem strasznie niezadowolony .

jasiek case
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 02 Gru 2007 12:09
  • Miejscowość: z mazowsza

Postprzez masterlysy » 07 Gru 2007 09:05

Ja dalej utrzymuje swoje zdanie mam dwa casy 580. Jednego 2006 drugiego 2007. Maszyny są ok i prócz tego, że szybciej pojawiają się luzy niż w JCB to nic więcej sie z nimi nie dzieje. Mam tez JCB 3CX Contractor i jeśli chodzi o jakość tej maszyny to zgadzam się, że jest bez porównania z Casem ale przepaść cenowa przy zakupie też jest ogromna i niestety dyskwalifikująca. Posiadam też dwa Casy 695 Super R z tego roku i tu jest taka sama sytuacja. Też poza powoli pojawiającymi się luzami (szczególnie na obrocie tylnego ramienia) nic szczególnego sie nie dzieje. Gdy porównujemy CASE i JCB trzeba pod uwagę wziąć jedną najważniejszą sprawę. Za dużą maszynę na równych kołach, dwie osie (mowie tu CASE 695 SuperR) zapłaciłem tyle co za JCB klasy 2cx(czyli maszyne mniejszą o dwa oczka). Może 2cx jest maszyną lepszej jakości ale za te same pieniądze za cholerę nie wjedzie tam gdzie case i nie zrobi tyle co Case.

masterlysy
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Sie 2007 09:46
  • Miejscowość: Skierniewice

Postprzez operatorek » 08 Gru 2007 15:14

stary, ale MUSISZ wziasc pod uwage ze ostatnio na rynku WIELE sie pozmienialo!!!
Sporo producentow np odnowilo w koparkach modele: tzn: nowe modele maja TAKA SAMA NAZWE JAK STARE, ale MNIEJSZE osiagi!
A w koparko ladowarkach sporo producentow poprostu przenioslo sie do turcji czy chin, a fabryka w europie to CZYSTA FIKCJA - zeby UE nie dala kary za dumping przy exporcie...
tyle..
Wiec radze nie porownywac rocznikow 2004 czy 2005 z 2008, bo to ZUPELNIE INNA MASZYNA!!!
Ale oczywiscie zrobisz jak uwazasz..
pozdro
Świadczenie usług koparkami, walcemi, ładowarkami,

fhu-adamex@o2.pl

operatorek
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 21:13
  • Miejscowość: Częstochowa - Warszawa

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej