wibako

Liebherr 564 prędkość jazdy

Moderator: mechanior

Liebherr 564 prędkość jazdy

Postprzez RafalS1000 » 30 Sty 2013 15:27

Witam mam taki problem z liebherr 564 99r. ma słaba jazde. osiąga 22-do max w dobrych warunkach 25km/h obroty dochodza do max 2tyś pompa po regeneracji i silnik jazdy ciśnienia ustawione. przed remontem była troche wolniejsza ale nie dużo teraz z mniejsca jest szybsza. Może ma ktoś taka i wypowie sie jak wam taka maszyna chodzi i co moze byc przyczyną? poza tym hydraulika łyżki fajnie pracuje.

RafalS1000
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 23 Kwi 2012 14:13

Reklama

simmet

Re: liebherr 564 jazda

Postprzez pawpi » 31 Sty 2013 20:15

Czy ona kiedykolwiek jeździła szybciej? Część ładowarek ma blokadę prędkości. Druga kwestia to ustawienie ciśnień. Zapewniam cie że pełną regulacje jazdy maszyny zrobi niewiele osób. Co do prędkości, maszyna 40km/h osiąga dopiero na 3cim biegu. Wyświetlają Ci się jakieś błędy? Jeśli podasz mi numer seryjny powiem Ci trochę więcej o jej parametrach.

pawpi
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 00:17
  • Miejscowość: Pomorskie
  • Pochwały: 1

Re: liebherr 564 jazda

Postprzez IOWSERVICE » 01 Lut 2013 10:17

Witam serdecznie

Jeśli silnik pracuje poprawnie i ma odpowiednie parametry to pozostaje do sprawdzenia skrzynia biegów.
Należałoby przeprowadzić diagnostykę pod kątem ciśnień i przepływów oleju w przekładni.
W tej sprawie możemy pomóc, dysponujemy mobilnym serwisem oraz warsztatem w pełni wyposażonym do tego typu diagnostyki oraz remontów.
Pozdrawiamy
Oryginalne części zamienne dostępne 24H - DANA SPICER, CLARK-HURTH, CARRARO, KESSLER oraz remonty i mobilny serwis

Awatar użytkownika
IOWSERVICE
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 05 Gru 2006 09:40
  • Miejscowość: Kochlice, ul. Lubinska 1C 59-222 Milkowice, POLSKA
  • Pochwały: 2

Maszyna: Od A do Z


Re: liebherr 564 jazda

Postprzez PrimParts » 01 Lut 2013 15:37

Witam
Jeżeli jest to przekładnia DANA SPICER MODEL 2+2lub2+3 jest ona napedzana silnikami hydraulicznymi 1 odpowiada za jazde do przodu 2 za jazde do tyłu.
Nalezy sprawdzic cisnienie na tych silnikach hydraulicznych ,przeprowadzic diagnostyke przekładni pod katem pomiaru ciśnień na poszczególnych sprzegłach pod obciążeniem.Sprawdzić czy wogóle 3 bieg sie załancza .Sprawdzić indukcyjne czujniki predkosci.
Z moich doświadczeń wydaje mi sie ze ta maszyna powinna osiagnac predkosc około 45km/h.
Prosze o podanie danych z tabliczki znamionowej skrzyni biegów.
Jeżeli potrzebna bedzie pomoc telefoniczna jesteśmy do dyspozycji

Pozdrawiam
PRIMPARTS
533180028lub 606373656

PrimParts
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 18:12

liebherr 564 jazda

Postprzez RafalS1000 » 01 Lut 2013 18:38

numer seryjny 4620360 skrzynia nie jest 2+2, 3 bieg sie załacza
zadnych błędów nie ma oprócz pomaranczowej kontrolki z kierownica
u mnie jest od niedawna i tak chodziła od początku. był u mnie serwis liebherr i stwierdził ze pompa jest na wykończeniu ale po remoncie mała różnica nawet przy załadunku wydaje mi sie ze nie jest to co powinno byc bo trzeba ja gazowac. Ale jak jest zimna to jest różnica nie w predkości ale przy załadunku i biegi szybciej sie przełaczaja nie trzeba duzo gazu dawac. Za kabina jest duży wentylator który chodził cały czas przed remontem a teraz przestał powinien chodzic cały czas?

RafalS1000
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 23 Kwi 2012 14:13

Re: Liebherr 564 prędkość jazdy

Postprzez pawpi » 04 Lut 2013 01:02

Sam wstawiałeś pompę? Spotkałem się z tym że pompy były tak zregenerowane że nie było zmian-regeneracja po kosztach, pompa naprawiana w zakładzie gdzie nie maja nawet jak jej sprawdzić. Ściągnij serwis to Ci ciśnienia posprawdzają i zaraz będzie widać co jest padnięte. To dosłownie 15naście minut. Co do wentylatora to jest on sterowany czujnikiem temperatury. Na hydromotorze zamontowany jest zawór proporcjonalny. Pełne zasilanie zawór zamknięty maksymalnie, zdjęta wtyczka zawór otwarty, maksymalne obroty. Co do kontrolki z kierownicą to uszkodzony jest obwód awaryjnego skrętu. Nie opłaca Ci się tego naprawiać. Nie ma on wpływu na funkcjonowanie maszyny. Skąd jesteś?


prima parts; W tej ładowarce tak nie jest. 1 hydromotor 1bieg, 2 bieg 1+2hydromotor, 3bieg 3 hydromotor, jazda do tyłu to odwrócenie kierunku przepływu.

pawpi
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 00:17
  • Miejscowość: Pomorskie
  • Pochwały: 1

Re: Liebherr 564 prędkość jazdy

Postprzez PrimParts » 04 Lut 2013 08:17

Jeżeli jest przekładnia Dana Spicer.
To 1 hydromotor odpowiada tylko za 1 kierunek np do przodu a 2 odpowiada za kierunek do tyłu .
A ja nie pisałem ze hydromotor odpowiada za zmiane wszystkich biegów .
Przeczytaj dokładnie.
W nowszych maszynach jest juz przekładnia o ktorej ja piszę.
Pozdrawiam

PrimParts
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 18:12

Re: Liebherr 564 prędkość jazdy

Postprzez pawpi » 04 Lut 2013 22:39

Na początku chciałbym, sprostować opcje poszczególnych biegów. 1 bieg 1 i 2 hydromotor 2 bieg tylko 2 hydromotor i trzeci biegu to hydromotor numer 1.
Co do rozwiązania opisu kolegi Prim Parts : Żadna z maszyn Liebher od najstarszej do najnowszej nie używa tego typu sterowania Zawsze wybór opcji kierunku jazdy realizowany jest przez zmianę kierunku przepływu na pompie jazdy. W maszynach od serii 4 montowane są Dana Spicer zamiast ZF. Ewentualnie podaj proszę model.
Prędkość na poszczególnych biegach dla maszyny L564 462 to manualne 1 0-9km/h, manual 2 0-19km/h, automat 1-2 0-19km/h, automat 1-3 0-40km/h, automat 2-3 0-40km/h.

pawpi
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 00:17
  • Miejscowość: Pomorskie
  • Pochwały: 1

Liebherr 564 prędkość jazdy

Postprzez Pomoc Liebherr » 05 Lut 2013 00:45

czesta przyczyna słabej jazdy tkwi w zabrudzeniu pedału hamulca wyczyscic i sprawdzic inszpedal :)
Naprawa maszyn LIEBHERR dojazd cała PL 669-304-322

SERWIS MOBILNY na terenie całego kraju

SerwKop@wp.pl

Pomoc Liebherr
Operator

  • Posty: 325
  • Rejestracja: 20 Sty 2012 11:13
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 17

Maszyna: Liebherr


Re: Liebherr 564 prędkość jazdy

Postprzez pawpi » 05 Lut 2013 20:36

Tak jak mówi Pomoc Liebherr. Sprawdź czy pod pedałem hamulca/incha nie ma ziemi. Spróbuj go odciągnąć do końca do siebie i zobaczyć czy się coś zmieniło. Raz widziałem taką akcje. Pedał był zardzewiały i nie odbijał do końca.

pawpi
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 00:17
  • Miejscowość: Pomorskie
  • Pochwały: 1

Re: Liebherr 564 prędkość jazdy

Postprzez RafalS1000 » 22 Gru 2017 14:25

Sorka że dopiero odpisałem bo problem rozwiązany pompe i silnik jazdy musiałem ponownie zregenerowac w tucholi wcześniej regenerowałem koło wrocławia (nie polecam) po ich regeneracji odrazu mi simering wywaliło. A główną przyczyna była głupotą ale moze ktoś kiedyś bedzie miał taki problem wiec u mnie nie było sterowania wydajnościa a dokładniej w przewodzie który idzie do silnika jazdy nie było poprostu dławiczki i cały olej ze sterowania wydajnoscia jazdy szedł na smarowanie łożyska w silniku jazdy. A i u mnie jest tylko jeden silnik jazdy nie 2+2 i chyba jest to prostsza i niej awaryjna wersja.

RafalS1000
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 23 Kwi 2012 14:13

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej