wibako

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy?

Postprzez karsut » 15 Mar 2013 20:30

Witam!
Mam zamiar postawic dom i chcę kupić w tym celu koparko-ładowarke. Po postawieniu domu chciałbym przerobić ją na ciągnik rolniczy, żeby skosić pole oraz poczyścić rowy.
Moje pytanie jest takie. Jaką najszybciej można przerobić na ciągnik. Nie chcę dodatkowo kupować traktora i trzymać dwa sprzęty.
Jaką koparko ładowarkę polecanie, która by była najszybsza do przerobienia.

Z góry dziękuję.

karsut
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Mar 2013 19:32

Reklama

simmet

Re: Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolnic

Postprzez bundi » 15 Mar 2013 20:39

karsut napisał(a):Witam!
Po postawieniu domu chciałbym przerobić ją na ciągnik rolniczy, żeby skosić pole oraz poczyścić rowy.
Z góry dziękuję.

Żeby skosić pole, zamontuj do ramienia kosiarkę.
Rowy wyczyścisz łyżką.

Po kiego przerabiać? :crazy: Kup kop-ład na czas budowy, a po skończonej inwestycji sprzedaj i kup ciągnik.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez hy mac » 15 Mar 2013 20:51

Najszybciej przerobisz Ostrówka :)

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez pitero36 » 15 Mar 2013 20:52

Albo MTZ Borex

Awatar użytkownika
pitero36
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 27 Sty 2010 23:04
  • Miejscowość: małopolska

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez wujek616 » 15 Mar 2013 20:59

to że ostrówek jest zbudowany na bazie ciągnika rolniczego a dokładnie c-360, nie znaczy że łatwo można go przerobić oczywiście jest to możliwe ale wg mnie nieopłacalne :wall: była już temat o tym na forum!
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez mechanior » 16 Mar 2013 03:24

koparko-ładowarka zawsze będzie droższa od ciągnika, po sprzedaniu kupisz sobie dwa lub trzy ciągniki, opisywany zabieg nie ma sensu...

"muszę kupić autobus do wożenia ludzi, po zakończeniu wożenia ludzi chciałbym go przerobić na dostawczaka do wożenia innych towarów - jaki autobus polecacie kupić by łatwo i tanio przerobić go na dostawczaka?"
temat bez sensu... równie dobrze mógłbyś próbować przerobić spychacz na kosiarkę... :wall: :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolnic

Postprzez motodarek » 16 Mar 2013 13:31

mechanior napisał(a):"muszę kupić autobus do wożenia ludzi, po zakończeniu wożenia ludzi chciałbym go przerobić na dostawczaka

Mechanior i tu cię chyba zaskoczę (a może nie), widziałem kiedyś taką hybrydę.
Gościu przerobił autobus starego jelcza ogórka na ciężarówkę, kabinę zostawił oryginał ogórek a resztę obciął i założył skrzynię ładunkową. Przypuszczam że wiesz o czym mówię, bo wydaję mi się że jesteśmy w podobnym wieku i chyba pamiętasz takie czasy, pojazdy i pomysły.
Więc gdybyś chciał... :lol:
Do Karsut ;
A tak na poważnie to taki pomysł w dzisiejszych czasach nie ma sensu ze względów ekonomicznych.
No chyba że jesteś pasjonatem tuningu, to podpowiem że Białoruśka była by tu wdzięcznym i niezbyt kosztownym obiektem do takich przeróbek :wink:

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez mechanior » 16 Mar 2013 15:56

motodarek napisał(a):Gościu przerobił autobus starego jelcza ogórka na ciężarówkę ,

pracując na giełdzie owocowo-warzywnej w Katowicach (Załęska Hałda) widziałem dziesiątki takich pojazdów wykonanych z różnych autobusów - Jelczy, Sanosów, a nawet Berlietów, był nawet przegubowiec na kapustę :)
przeróbka była jeszcze prostsza bo tylko zaspawano okna i dorobiono boczne i tylne drzwi załadunkowe (z rampą)
ale nie o to chodzi (autobus na ciężarówkę)
a w temacie: to tak jakby ktoś próbował przerobić motocykl na rower.... to nie ma sensu, zupełnie...
skończysz robotę, sprzedasz koparkę i kupisz co chcesz... bez niepotrzebnej pracy i wydatków
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez karsut » 16 Mar 2013 17:49

Dziękuję za odpowiedź.
Zostanę przy koparo-ładowarce marki MF 50 (lub podobnym z odpinanym tyłem), gdyż mam hektar łąki, którą muszę kosić, a chciałbym używać koparko-ładowarki usługowo, więc mam jeszcze pytanie.
Jaką kosiąrkę napędzaną hydromotorem podpinaną po wcześniejszym zdemontowaniu tylnego ramienia polecicie?

Pozdrawiam.

karsut
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Mar 2013 19:32

Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez manius » 16 Mar 2013 18:27

bez urazy,ale wydaje mi sie ze chcialeś postawic dom,ale kiedy usłyszałeś ile kosztuje godzina koparki, a u ciebie pewnie było by kilka dniówek, to zaraz przeliczyłes ze to czysty biznes i nic tylko kupować maszyne zrobić sobie samemu bo bedzie taniej,a potem uciac ramiona i bedzie traktorek,a kasa zostanie w kieszeni. "Kto oszczędza ten dwa razy traci".
Takie jest moje odczucie do Twojej koncepcji tutaj przedstawionej, jeśli jest inaczej to przepraszam.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez mechanior » 16 Mar 2013 22:36

jak chcesz tak kombinować to zamontuj kosiarkę na ramieniu, jeszcze rowy pokosisz :mrgreen:
widzę że logiczne argumenty nie trafiają do ciebie
żadna koparko-ładowarka nie będzie się sprawdzać jako maszyna rolnicza, po prostu jest za ciężka
pogadaj z kolegami co lepiej niż my znają zagadnienia rolnicze np Dj Francuz

a tak w ogóle to tu jest forum MASZYN BUDOWLANYCH więc nie pytaj w temacie o kosiarki
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolnic

Postprzez iras_der » 17 Mar 2013 14:30

a moze dobrze by bylo jak kupisz zestaw cignik np c360 plus ladowacz cyklop t 174, a wtedy jak na budowe to agregujesz ciagnikz ladowaczem a jak na lake to z kosiarka bez przerobek a jak by co to zawsze mozesz sprzedac i jedno i drugie pozdrawiam pseudorolnik

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez peckiel » 17 Mar 2013 14:44

Idąc dalej tropem C-360 i cyklopa T-174 można by było zakupić do C-360 ładowacz podnośnikowy TROL T-274 wtedy uzyskasz taki oto efekt:
http://moto.allegro.pl/ciagnik-ursus-c- ... 90496.html
http://www.allegromat.pl/aukcja133981
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez korba71 » 17 Mar 2013 15:09

Ostatnio pojawilo sie na forum sporo dziwnych tematow, jeden otwiera kopalnie zlota na alasce drugi przerabia 8 tonowe maszyny na ciagniki rolnicze, juz czytalem kilka podobnych tematow, chce staw kupie sobie koparke, chce dom kupie sobie koparkoladowarke, a co z tym potem zrobic, totalny bezsens, taniej bedzie wynajac i dac zarobic fachowcom, a za pieniadze zaoszczedzone, kupic cokolwiek nawet pare koni do tej kosiarki.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez peckiel » 17 Mar 2013 16:18

HEHE korba71 ja się z tobą zgadzam w 100%. Kombinują ludzie jak łysy koń pod górę z furą bloczków. Moim zdaniem przy jakiejkolwiek budowie lepiej wynająć kogoś lub od razu wziąć taką firmę budowlaną, która ma kop-ład i przy budowie zrobi wszystko co trzeba.
U nas ostatnio mieliśmy budowę garażu/warsztatu 9x21 i mimo, że mamy 3 koparki to firma budowlana przyciągnęła swoją kop-ład i my nawet palcem małym nie ruszyliśmy niczego przy budowie. A majster robotę koparką ma od razu wliczoną w koszty robocizny i wcale nie wziął więcej niż ten co nie ma kop-ład.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez wujek616 » 17 Mar 2013 17:24

HEHE :lol: korba71, jak zwykle pojechałeś po bandzie z tymi końmi :mrgreen:
ludzie, którzy nie mają doświadczenia w branży budowlanej wyobrażają sobie że to jest Bóg wie jaki zarobek a jak ja biorę Mecalaciem 140PLN/h to jest to czysty zarobek a maszyna chodzi na wodę a jak coś się zepsuje to części dostaję za darmo z Caritasu :wall: . Więc taki osobnik pomyśli sobie że kupi Ostrówka i sam sobie zrobi i przy tym zaoszczędzi kupę kasy a po robocie sprzeda maszynę z zyskiem :wall:. sam znam kilku takich przypadków, jeden kupił Ostrówka...kompletny złom, lało się z niego ze wszystkich stron i żeby nie remontować to jeździł po warsztatach samochodowych i brał od nich przepalony olej silnikowy i lał go do maszyny, wspomagania nie było więc żeby skręcić to podnosił się na łyżce i skręcał :crazy: biegi wyskakiwały, sprzęgła nie było, więc w końcu przyszedł do mnie żebym mu zrobił robotę :lol: . Ostrówka wystawił na allegro i znalazł się kolejny jeleń który też chciał sobie sam zrobić wykop pod domek :wall: i go kupił przyszedł do mnie żebym mu zawiózł ostrówka na niskopodwoziówce ok 40 km do jego rodziców a dalej sobie załatwi inny transport , maszyna nie dała rady sama wjechać na lawetę więc musiałem go wciągać ciągnikiem :lol: a gościu był tak zachwycony swoim nowym nabytkiem że nie docierało do niego że to kompletny złom :wall:. po tygodniu jak ochłonął i dotarło do niego na czym stoi i ile będzie kosztować remont dzwoni do mnie czy mam inny nr tel do poprzedniego właściciela bo nie odbiera telefonu :lol:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez master123 » 17 Mar 2013 17:58

ja miałem taką historię, że rolnik (niedaleko mnie mieszkający) do mnie zadzwonił i chciał rów czyścić, około 200 m. Powiedziałem mu 5 zł mb, podziękował mi a na drugi dzień zaczepił cyklopa pod c 330 i rów oczyszczony :D Szkoda, ze fotek nie zrobiłem bo widziałem ten rów po tym czyszczeniu :D W końcu znalazł jakiegoś ostrówka, który zanim dojechał zgubił pokaźną ilość oleju :D
Niegdyś również rolnik chciał zburzyć stary budynek i nie zgodził się na 120 zł/h i zaczął akrobacje również cyklopem :D
Męczył się 2 dni i w końcu do mnie zadzwonił. Przyjechałem i robota w 2 godziny zrobiona :D Tak wygląda kalkulacja niektórych naszych klientów :faja:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolniczy.

Postprzez bartek976 » 17 Mar 2013 19:18

taka jest prawda. Ludzie wyobrazaja sobie bog wie jakie oszczednosci i jeszcze mysla ze zarobią. pojechalem kiedys do klijenta i mowie mu ze usluga kosztuje 120zł za godzine pracy a on co tak drogo to to mu powiedzialem ze utrzymanie maszyny paliwo moja praca itd to kosztuje to on mowi ze sobie szpadlem i lopata wykopie bo za drogo, jak zaczal kopac to okazalo sie ze glina taka ze kilofem rozdrabnial ziemie zeby wykopac meczyl sie dwa dni i wykopal 10m i dzwoni czy jednak mu nie wykopie to ja pojechalem na 3 godziny i zrobilem mu szybko porzadnie ze mialo to rece i nogi tacy oto sa ludzie co z chytrosci by sie zesr**

bartek976
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 23 Kwi 2012 12:01

Maszyna: Massey Ferguson 50B


Re: Jaką koparko-ładowarkę można przerobić na ciągnik rolnic

Postprzez karsut » 18 Mar 2013 16:46

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Dziś dzwoniłem do serwisu mf i powiedzieli mi że były robione takie koparko-ladowarki mf 50 z możliwością przerobienia na traktor. fabrycznie był montowany wałek WOM i zaczepami do cięgien rolniczych, po zdemontowaniu ramienia kopiącego, można było używać jako ciągnik rolniczy. Czy ktoś z Panów miał styczność z takim sprzętem?

Będę wdzięczny za odpowiedz.

karsut
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Mar 2013 19:32

Jaką koparko-ładowarkę można przetyrobić na ciągnik rolniczy

Postprzez wujek616 » 18 Mar 2013 18:01

aleś się uparł... :lol: widzę że nie docierają do Ciebie żadne argumenty :wall: jak już chcesz przerabiać to weź lepiej ostrówka ze względu na dostępność części zamiennych choćby nawet używanych. Wieczorem napiszę Ci co trzeba dokupić i przybliżony koszt takiej przeróbki
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej