wibako

Koparki Kroczące

Tu rozmawiamy o maszynach, bardzo rzadko występujących w Polsce (własnej konstrukcji też).

Koparki Kroczące

Postprzez viacar » 14 Kwi 2012 10:23

Koparka krocząca Kaiser S1 przy pracach w górskim potoku
s1 pl.jpg
Kaiser S1-3 Telefuss
www.viacar.eu

www.viacar.eu
Ostatnio edytowany przez viacar, 10 Kwi 2014 16:22, edytowano w sumie 1 raz
Kaiser - Simply The Best
Viacar - koparki kroczące

viacar
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 25 Gru 2007 18:35
  • Miejscowość: CZ

Reklama

simmet

Koparki Kroczące

Postprzez viacar » 14 Kwi 2012 10:31

Koparka Kaiser S2 4x4 Gator - oczyszczanie koryta rzeki z brzegu

s2 gator.jpg
Kaiser S2 4x4 Gator
Ostatnio edytowany przez viacar, 10 Kwi 2014 16:23, edytowano w sumie 1 raz
Kaiser - Simply The Best
Viacar - koparki kroczące

viacar
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 25 Gru 2007 18:35
  • Miejscowość: CZ

Re: Koparki Kroczące

Postprzez lukas » 20 Mar 2013 16:29

Witam.
Do Viacar
Odświeżam temat. Taka koparka jak Kaiser S2 rok 2000 z silnikiem 4 Cyl. PERKINS Turbo-Diesel o mocy 122KM przy optymalnym średnich obrotach ile spala???????????????????????????????????????????????????????????????????

Gdybym miał taką maszynę to ile musiałbym powiedzieć klientowi za roboczo godzinę oczywiście BRUTTO. Czy wolno mi napisać że mam taką koparkę (tak naprawdę nie mam) tylko jest jak samochód mustang tylko że trzymam go w garażu?. Gdyby na założenie działalności ktoś chciał wykorzystać unijne pieniądze w wysokości 160 000 zł na zakup takiej maszyny to jak się to ma do rzeczywistości?

lukas
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Mar 2013 16:06

Koparki Kroczące

Postprzez mechanior » 20 Mar 2013 20:59

lukas napisał(a):Czy wolno mi napisać że mam taką koparkę (tak naprawdę nie mam) tylko jest jak samochód mustang tylko że trzymam go w garażu?

a co to ma znaczyć?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Koparki Kroczące

Postprzez lukas » 24 Mar 2013 15:09

Te koparki są SUPER ale czy można nimi świadczyć usługi dla konsumentów (klienta) czy raczej są dla firm które wygrały m.in przetarg ? Napisałem tak w w/w poście ponieważ wiem, że takie koparki ważą ok 7 - 9 ton i posiadają silniki ok. 120- 130 KM a co za tym idzie roboczo godzina nie będzie kosztować ok 80 zł tyle co za koparkę o podobnej wadze tj. koparkoładowarka JCB 3 CX czy koparka gąsienicowa JCB 8080. Czy będzie konsumenta stać zapłacić 110-120 zł. (na stronie viacar porównują ją do koparek o wadze ok 18 ton )za godzinę pracy takiej koparki?

lukas
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Mar 2013 16:06

Koparki Kroczące

Postprzez manius » 24 Mar 2013 15:24

ale wjedziesz tam gdzie nie da rady 3cx, poto miedzy innymi stworzyli takie maszyny :wink:
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Koparki Kroczące

Postprzez mechanior » 24 Mar 2013 19:37

to nie jest maszyna którą będziesz kopać sąsiadowi szambo lub fundamenty
to są urządzenia do specjalnych prac, na skarpach, w korytach rzek, bagnie czy między skałami
to nie konkurencja dla 3cx czy 8080 i nie wolno tych maszyn porównywać bezpośrednio
to tak samo jakbyś chciał sobie kupić 3cx do dojeżdżania do pracy, w sumie też jeździ więc się nadaje ale taniej i szybciej będzie samochodem...
klient nie zapłaci za wykop zrobiony "fajną maszyną" tylko za zrobioną robotę
ludzie nie zatrudniają mnie dlatego że mam ładne auto i nowoczesnego laptopa tylko żebym im naprawił maszynę...
żeby uzasadnić zakup takiego sprzętu trzeba mieć odpowiednią dla niego pracę, taką której nie wykonasz innym, tańszym i prostszym urządzeniem i za którą klient zapłaci odpowiednią do kosztów stawkę

w dalszym ciągu nie wyjaśniłeś tekstu z tym garażem
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Koparki Kroczące

Postprzez lukas » 25 Mar 2013 17:57

manius napisał(a):w dalszym ciągu nie wyjaśniłeś tekstu z tym garażem
bo to może miał być joke :D


manius napisał(a):żeby uzasadnić zakup takiego sprzętu trzeba mieć odpowiednią dla niego pracę, taką której nie wykonasz innym, tańszym i prostszym urządzeniem i za którą klient zapłaci odpowiednią do kosztów stawkę

być może ale po zastanowieniu się takie koparki mogą zastąpić prawie wszystkie koparki gąsienicowe do pewnego tonażu.
manius napisał(a):to nie jest maszyna którą będziesz kopać sąsiadowi szambo lub fundamenty

bo jak zapłaci klient za tą pracę to pieniądz będzie śmierdzieć :D
Może się mylę ale taką koparką można wiele prac zrobić szybciej niż koparką gąsienicową a klient zapłaci tak samo co by miał zapłacić jak za za koparkę gąsienicową.

Nadal mnie interesuje OPTYMALNE SPALANIE takiej koparki

Koncern Volvo idzie jeszcze dalej
http://www.youtube.com/watch?v=nQ183Dq2sts

lukas
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Mar 2013 16:06

Koparki Kroczące

Postprzez mechanior » 25 Mar 2013 23:39

lukas napisał(a):bo jak zapłaci klient za tą pracę to pieniądz będzie śmierdzieć :D
Może się mylę ale taką koparką można wiele prac zrobić szybciej niż koparką gąsienicową a klient zapłaci tak samo co by miał zapłacić jak za za koparkę gąsienicową.

nie rozumiesz...
w porównaniu do maszyny na gąsienicach o podobnej masie jest o dobre 30% droższa w zakupie i pewnie równie tyle droższa w eksploatacji (ceny części, materiałów, awaryjność itp), nie wykona 30% większej pracy, po prostu nadaje się do innego typu zadań
nikt ci nie zapłaci 30% więcej za wykopanie szamba WYPASIONYM SPRZĘTEM :wall:

to tak jakbyś tym MUSTANGIEM chciał jeździć na taryfie ale może to zły przykład bo za wypas wózek można wziąć większa kasę, ale ESCALADE nie będziesz woził pączków do sklepiku na wsi mimo to że ma ładowność dużego dostawczaka

zresztą widzę że nie dyskutujesz po to by otrzymać rady tylko szukasz potwierdzenia dla własnych teorii
życie zweryfikuje szybko twoje poglądy, w sumie my się nie znamy :mrgreen: bo nikt z nas nie kupił takiej maszyny a nawet jeśli tacy są na forum to już ich nawet na neta i rachunek za prąd nie stać więc nie napiszą swojego zdania

ale spokojnie dalej czytaj foldery reklamowe i gadaj z handlowcami, oni ci prawdę powiedzą...

filmik ze SFINXem to tylko animacja komputerowa jakich pełno na stronach producentów różnorakiego sprzętu
Volvo to konserwa, w obliczu kryzysu i spadku sprzedaży nie ruszą palcem by narazić firmę na jakiekolwiek
ryzyko finansowe, żeby inwestować w rozwój trzeba mieć stabilność finansową
zobacz co robią w kwestii nowych technologii CAT i Komatsu czy Liebherr: hybrydy, nowe podwozia, napędy hydrauliczno-elektryczne, nowe systemy wtrysku w silnikach... coś się dzieje

jeśli pytasz o spalanie to jaki silnik ma ten twój wynalazek?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Koparki Kroczące

Postprzez korba71 » 27 Mar 2013 01:40

Ten filmik volvo jest w sieci kilka lat doosan ma tez podobne filmiki, ciekawe jak by wyglądało zderzenie takiej maszyny z rzeczywistością na budowie, błoto, woda, kamienie, podwozie gąsienicowe tradycyjne dobrze sie komponuje z podłozem, to czteropunktowe bedzie miało problem w grząskim terenie, koparka bedzie sie zapadac i trzeba sie bedzie podciagac i ratowac ciagle, jest w sieci mnóstwo filmów z maszynami rolniczymi utopionymi w błocie -- zaopatrzonymi w takie hybrydowe napedy, np z tyłu koła z przodu takie własnie gasienice, to tylko ładnie wyglada na filmie, przeguby z gasienicami fajnie sie uginaja na nierównosciach, pracuja, ale w błocie juz by nie było tak jak na filmie, koparka nie miałaby zadnej przyczepnosci, to jak kołówka z oponami od stara w błocie (widziałem taki wynalazek) naped nie istniał tylko ramie i łyzka, takie filmy mozna puszczac razem z bobem budowniczym o 19.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Koparki Kroczące

Postprzez viacar » 28 Cze 2013 12:11

Pokaz możliwości koparki kroczącej Kaiser S2-4 na nasypie kolejowym...
kaiser.jpg
Kaiser S2-4

kaaiser.jpg
Kaiser S2-4

kaiser.jpg
Kaiser S2-4
Kaiser - Simply The Best
Viacar - koparki kroczące

viacar
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 25 Gru 2007 18:35
  • Miejscowość: CZ

Koparki Kroczące

Postprzez viacar » 29 Cze 2013 11:10

Praca koparki kroczącej na nasypie kolejowym
Kaiser - Simply The Best
Viacar - koparki kroczące

viacar
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 25 Gru 2007 18:35
  • Miejscowość: CZ

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej