wibako

Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez buko03 » 03 Lis 2011 16:18

Marka i model maszyny: komatsu d41p
Rok produkcji: 2004

Jakie łańcuchy polecacie do tego spychacza (kraj produkcji,firma)

buko03
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 01 Sty 2011 21:13
  • Miejscowość: kraków

Reklama

simmet

Re: Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez SERVICEBOOK » 14 Lis 2011 23:41

Proponuję skontaktować się z firmą wengrzyn, http://www.wengrzyn.com.
Ze swojej strony mogę pomóc w zakresie katalogu częsci do tej maszyny :).


Pozdrawiam!
Sławek
katalog@buziaczek.pl
Dokumentacje do maszyn

SERVICEBOOK
Operator

  • Posty: 361
  • Rejestracja: 17 Kwi 2007 17:38
  • Miejscowość: Chojnów

Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Bartek Glimat » 16 Lis 2011 08:25

Witam.

Osobiście co nie będzie pewnie zaskoczeniem :faja: polecam łańcuchy ITR.
Firma solidna włoska łańcuchy sprzedajemy na całą Polskę, Czechy, Łotwe, Litwe itd..
Gwarancja 1400 mth bądź 12 miesięcy. Przy czym warto nadmienic iż gwarancja ta to nie jakiś pic na wodę
ponieważ przy każdym defekcie podwozia nie z winy operatora natychmiast wymieniamy częśc na nową.
Co do cen jesteśmy wyłącznym przedstawicielem tej firmy na Polskę i mamy najlepsze ceny :).
Ostatnio rozmawiałem z klientem który na moim podwoziu ( w spychu ) przejeździł ponad 5k mth.
Jeżeli natomiast z jakiś niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie chcesz ITR`a to polecam ITM lub BERCO
reszta to raczej podrzędne marki.

Pozdrawiam.
Bartłomiej Pasella
e-mail: b.pasella@glimat.pl
kom: 609 800 564
http://www.Glimat.pl
Glimat Sp. z o.o.
44-109 Gliwice, ul. Główna 1C
tel.: +48 (0) 32 338 03 03; fax. +48 (0) 32 338 03 25

Bartek Glimat
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 31 Maj 2011 09:40
  • Miejscowość: Gliwice
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR, VOLVO, KOMATSU, ATLAS, LIEBHERR


Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Intramex » 16 Lis 2011 20:54

każdy chwali swoje to i ja się pochwalę :)

Zapraszam do złożenia zapytania bezpośrednio u nas. Jesteśmy producentem podwozi gąsienicowych marki VTRACK, jednym z największych w Europie. Oferujemy podwozia do kilkuset modeli maszyn różnych marek: Cat, Komatsu, JCB, Hitachi itd.
Porządna jakość i przystępna cena. Kraj produkcji to głównie Włochy.


ps
Dodam tylko, że ITM to bardzo dobre podwozia, ale marka ta kilka lat temu należała do nas :) VTRACK to ta sama technologia, tylko ceny inne bardziej przystępne :faja:
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Bartek Glimat » 18 Lis 2011 15:49

To ja jeszcze dodam że każda maszyna wyjeżdżająca z linii produkcyjnej HSW (DRESSER TD15,20,25 itd..)
montowana jest na podwoziu ITR :)

ps
Słyszałem też od klientów że pewne firmy sprzedają różne wyroby firmując je logiem ITR wprowadzając tym samym
klientów w błąd. Ludzie jak kupujecie elementy podwozia to patrzcie co na nich pisze!!! Na każdym oryginalnym
wyrobie ITR jest WYTŁOCZONE logo ITR innej opcji nie ma!! Tak samo ITM BERCO czy VTRACK.
Bartłomiej Pasella
e-mail: b.pasella@glimat.pl
kom: 609 800 564
http://www.Glimat.pl
Glimat Sp. z o.o.
44-109 Gliwice, ul. Główna 1C
tel.: +48 (0) 32 338 03 03; fax. +48 (0) 32 338 03 25

Bartek Glimat
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 31 Maj 2011 09:40
  • Miejscowość: Gliwice
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR, VOLVO, KOMATSU, ATLAS, LIEBHERR


Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Intramex » 20 Lis 2011 18:40

dokładnie tak jak kolega Bartek napisał - zwracać uwagę co jest na ofercie, a co się dostaje!

Berco, ITM, Vtrack, ITR - te marki należą do europejskiej czołówki producentów podwozi i każda z tych firm swoje produkty oznacza na odlewach znakiem firmowym.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Re: Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez lkop » 02 Mar 2012 06:10

Bartek Glimat napisał(a):Witam.
Przy czym warto nadmienic iż gwarancja ta to nie jakiś pic na wodę
ponieważ przy każdym defekcie podwozia nie z winy operatora natychmiast wymieniamy częśc na nową.
Co do cen jesteśmy wyłącznym przedstawicielem tej firmy na Polskę i mamy najlepsze ceny :).
Ostatnio rozmawiałem z klientem który na moim podwoziu ( w spychu ) przejeździł ponad 5k mth.
Jeżeli natomiast z jakiś niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie chcesz ITR`a to polecam ITM lub BERCO
reszta to raczej podrzędne marki.


Mam pytanie: a jaka może być wina operatora że wyrobiły się nowe łańcuchy po 6 miesiącach?? lub urwał się sworzeń?? albo rozsypały się łozyska w rolkach??? w jaki sposób to badacie??
Naprawa Maszyn
TO MOJE HOBBY I PASJA
508512921

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Bartek Glimat » 16 Kwi 2012 11:33

Witam.

Nasze łańcuchy nie wyrabiają się po 6 miesiącach :)
Poważnie to przez 5 lat pracy w firmie Glimat nie dostałem ani jednej reklamacji na łańcuchy.
Zestawienie sprzedaży łańcuchów do reklamacji wynosi pewnie jakiś śmieszny promil. Przy czym
jesteśmy jednym z największych w Polsce dystrybutorów części zamiennych podwozi do maszyn gąsienicowych
o ile nie największym.

Ciężko jest odpowiedziec jednoznacznie w jaki sposób badamy przyczynę awarii podzespołów. Ponieważ
każdy z przypadków jest osobno brany pod uwagę. Odsetek osób które są niezadowolone z naszego systemu gwarancyjnego w Polsce praktycznie nie istnieje :)

Jeżeli jakiś konkretny przypadek wzbudza nasze podejrzenia to konsultujemy się z producentem czy gdziekolwiek na świecie
zdarzyła się podobna reklamacja na ten sam towar. Jeżeli nie to towar zostaje wysłany na specjalistyczne badania jakości
materiału itd.. Możemy też skorzystac z opinii setek stałych klientów i na tej podstawie wyciągnąc wnioski.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod numerem 609 800 564.

pozdrawiam,
Bartłomiej Pasella
Bartłomiej Pasella
e-mail: b.pasella@glimat.pl
kom: 609 800 564
http://www.Glimat.pl
Glimat Sp. z o.o.
44-109 Gliwice, ul. Główna 1C
tel.: +48 (0) 32 338 03 03; fax. +48 (0) 32 338 03 25

Bartek Glimat
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 31 Maj 2011 09:40
  • Miejscowość: Gliwice
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR, VOLVO, KOMATSU, ATLAS, LIEBHERR


Re: Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Ronaldo » 30 Lis 2012 16:52

Panowie, co wy za bajki opowiadać. Komu te kity o włoskiej firmie. Łańcuchy robione są w Chinach i jakość ich, zwłaszcza ITR'a jest ostatnio fatalna.
Kiedyś (2009) kupiłem łańcuchy ITR do D41 i były super. Potem kupiłem w 2011 i rozleciały się po 6 miesiącach, popękały tuleje.
Z włocha to mają wspólne to, że kiedyś może tam były produkowane, ale teraz to na pewno nie są.
Vtrac też jest tam produkowany. Berco też tam produkuje, więc nie ściemniajcie, że to porządna włoska firma, te czasy juz się skończyły.

Ronaldo
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Lis 2012 16:47

Maszyna: Komatsu D41P-6


Re: Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez IP » 03 Gru 2012 14:15

Nieważne gdzie zrobione ważne jak zrobione !!!!
Dla mnie moga te podzespoły robić i Eskimosi i Aborygeni byle by jakośc była odpowiednia.
to nie problem miejsca a zarządzania produkcją i jakością w firmie.
Łańcuchy wychodzące z fabryki mają spełniać wymagane kryteria wiec albo z góry zakłada sie ze bedą niższej jakości albo w trakcie
nadzoru i weryfikacji nie są wychwytywane.


Ci chińczycy robią takie łąncuchy jakie klient kupuje. Zresztą wiekszość samych jest sobie winna i producentów też.

ilu tutaj sie przyzna ze dołoży 500-800 zł do każdego łańcucha by kupić lepszy jakościowo od najtańszego !!!
prawda jest taka że jeśliby nie było na takie zbytu to nikt by takich nie produkował.
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Re: Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Intramex » 04 Gru 2012 09:28

Ronaldo napisał(a):Panowie, co wy za bajki opowiadać. Komu te kity o włoskiej firmie. Łańcuchy robione są w Chinach i jakość ich, zwłaszcza ITR'a jest ostatnio fatalna.
Kiedyś (2009) kupiłem łańcuchy ITR do D41 i były super. Potem kupiłem w 2011 i rozleciały się po 6 miesiącach, popękały tuleje.
Z włocha to mają wspólne to, że kiedyś może tam były produkowane, ale teraz to na pewno nie są.
Vtrac też jest tam produkowany. Berco też tam produkuje, więc nie ściemniajcie, że to porządna włoska firma, te czasy juz się skończyły.


spokojnie z tymi Chinami. mamy własną fabrykę w Korei Południowej. wiele gratów, np: koła napędowe do D61/D65 mam ciągle robione we Włoszech. wybite jak byk na odlewie MADE IN ITALY.

ITR, ITM, Berco mają fabryki w Chinach, ale są to ich fabryki i jak zadbają o jakość tak mają.

fabryk podwozi są dziesiątki i można sobie zamówić dowolną partię, ale kwestia jakości to bardzo skomplikowana sprawa.

mogę się pochwalić, że nigdy nie mieliśmy reklamacji na łańcuchy, jedynie narzekania, że drożej niż u konkurencji, ale tylko do momentu kolejnego zakupu :D
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Re: Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Bartek Glimat » 16 Sty 2013 17:16

Ronaldo napisał(a):Panowie, co wy za bajki opowiadać. Komu te kity o włoskiej firmie. Łańcuchy robione są w Chinach i jakość ich, zwłaszcza ITR'a jest ostatnio fatalna.
Kiedyś (2009) kupiłem łańcuchy ITR do D41 i były super. Potem kupiłem w 2011 i rozleciały się po 6 miesiącach, popękały tuleje.
Z włocha to mają wspólne to, że kiedyś może tam były produkowane, ale teraz to na pewno nie są.
Vtrac też jest tam produkowany. Berco też tam produkuje, więc nie ściemniajcie, że to porządna włoska firma, te czasy juz się skończyły.




Drogi Kolego.

Bardzo proszę o informację w jakiej firmie zakupiłeś łańcuchy. Czy był to autoryzowany przedstawiciel ( JEDYNY W POLSCE ) Glimat sp. z o.o. ? Jeżeli nie kupiłeś u nas to czy w ogóle był to ITR ? ( Na każdym moim wyrobie jest nabite ITR )
Reasumując jeżeli kupiłeś łańcuchy u nas i rozleciały się po 6 miesiącach jak twierdzisz to z jakiegoż niezrozumiałego kompletnie dla mnie powodu nie skorzystałeś z systemu gwarancyjnego w naszej firmie i nie reklamowałeś ich?

Łańcuchy ITR nie mają prawa jeździc mniej niż 1500 mtg. lub 12 miesięcy ( tyle wynosi okres gwarancji ). Jeżdżą natomiast dużo dłużej po 3 a nawet 5 tys. mtg. Jeżeli trzeba każdemu mogę podac kontakt do kilku kopalń w których regularnie wygrywam przetargi lub kilkuset zadowolonych klientów.

Na koniec prośba abyś nie szastał opiniami na temat krajów pochodzenia danych towarów nie mając żadnej pewności oraz wiedzy! Zapewniam Ciebie i innych że żaden łańcuch ITRa nie został wyprodukowany w Chinach.

Pozdrawiam,
Bartłomiej Pasella
Bartłomiej Pasella
e-mail: b.pasella@glimat.pl
kom: 609 800 564
http://www.Glimat.pl
Glimat Sp. z o.o.
44-109 Gliwice, ul. Główna 1C
tel.: +48 (0) 32 338 03 03; fax. +48 (0) 32 338 03 25

Bartek Glimat
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 31 Maj 2011 09:40
  • Miejscowość: Gliwice
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR, VOLVO, KOMATSU, ATLAS, LIEBHERR


Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Ronaldo » 01 Lut 2013 16:41

eee tam takie gadanie, teraz wszystko robione jest w Chinach, co nie znaczy, że jest złe. Drugie łańcuchy ITR'a (miałe wybite logo z boku) kupiłem za granica i nie chciałem się już bawić w reklamacje. Kupiłem na szybko w Kramerze łańcuchy, które z boku mają KBJ. Mówili, że koreańskie, sprawdziłem tego producenta, rzeczywiście tak jest. Na szczęście po przepracowaniu ok 3 tys motogodzin nic sie z nimi nie dzieje, nic nie strzela, nic nie cieknie, nie pęka. Normalnie się zużywa, a pracuję na ciężkim terenie.
ITR'a już nie kupię, nie trzymają jakości, raz jest super, raz słabo. Jak dobiję do końca tego KBJ to kupię kolejnego.

Ronaldo
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Lis 2012 16:47

Maszyna: Komatsu D41P-6


Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Intramex » 04 Lut 2013 16:32

następnym razem zapytaj o łańcuchy u mnie. jeśli KBJ Ci się podoba, to Vtrack uznasz za oryginał :) kilka D41 jeździ od paru lat i nie mogę się doczekać na kolejne zakupy, bo łańcuchy nie chcą się zużyć.

aha do maszyn komatsu nasze łańcuchy to już nowa konfiguracja ogniw - trójkątne
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Bartek Glimat » 05 Lut 2013 16:28

Kolego nigdy mi się nie zdarzyło żeby ktoś zwrócił łańcuch po 1000 mtg..
Każdy kto u mnie kupuje wraca po ten sam towar. Nie wiem skąd ten ITR był i co to za ITR był ale chyba słabo polosowałeś.
Fakty są takie że ITRa biorą największe kopalnie w Polsce oraz największe firmy w Polsce.
Hitachi, HSW i inni producenci montują w swoich maszynach ITRa i jakoś to wszystko śmiga.

Widzę że mocno się zraźiłeś do tej marki więc może zróbmy tak.
Zadzwoń do mnie jak będziesz przy kupnie i obiecuje Ci że warunki gwarancji oraz cenę dostaniesz mocno zachęcającą.
Nic Cię ten telefon kosztować nie będzie a myślę że jednak dasz się przekonać.

pozdrawiam,
Bartłomiej Pasella
e-mail: b.pasella@glimat.pl
kom: 609 800 564
http://www.Glimat.pl
Glimat Sp. z o.o.
44-109 Gliwice, ul. Główna 1C
tel.: +48 (0) 32 338 03 03; fax. +48 (0) 32 338 03 25

Bartek Glimat
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 31 Maj 2011 09:40
  • Miejscowość: Gliwice
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR, VOLVO, KOMATSU, ATLAS, LIEBHERR


Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Ronaldo » 07 Lut 2013 16:14

Mam nauczkę, że lepiej kupować w kraju, zawsze to bezpieczniej. No i gwarancja normalna jest.
Dla mnie ITR może być produkowany w Chinach, nie ma to dla mnie większego znaczenia, ważne, aby swoje wytrzymał.

Ronaldo
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Lis 2012 16:47

Maszyna: Komatsu D41P-6


Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Bartek Glimat » 05 Kwi 2013 15:08

Finalizując ten temat (dosyć późno) napiszę że ITR produkuje łańcuchy dla takich marek jak: Volvo, Hitachi, Hyundai, John Deere, HSW :) Już dobrych 10 lat jesteśmy mocno związani z tą marką (wyłączny przedstawiciel na Polskę). Każdy kto miał styczność z podwoziem sprzedanym przeze mnie zawsze wraca z zadowoleniem po następne. Nie kłamiemy na temat kraju pochodzenia ani na żaden inny. Jesteśmy na rynku kilkanaście lat cały czas w ścisłej czołówce dystrybutorów podwozi gąsienicowych w kraju. Sprzedajemy do każdej większej firmy w Polsce i poza granicami kraju. Dla nas najważniejsza jest opinia o nas i o towarze który sprzedajemy więc każdą gwarancję rozpatrujemy w miare możliwości jak najszybciej (bardzo często na następny dzień masz już towar u siebie). Zapraszam Cię serdecznie i każdego innego na udane zakupy.

pozdrawiam,
Bartłomiej Pasella
e-mail: b.pasella@glimat.pl
kom: 609 800 564
http://www.Glimat.pl
Glimat Sp. z o.o.
44-109 Gliwice, ul. Główna 1C
tel.: +48 (0) 32 338 03 03; fax. +48 (0) 32 338 03 25

Bartek Glimat
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 31 Maj 2011 09:40
  • Miejscowość: Gliwice
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR, VOLVO, KOMATSU, ATLAS, LIEBHERR


Re: Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez kryzaplast » 19 Mar 2014 12:41

Witam
Ja kupuje podwozia w firmie GLIMAT właśnie z ITR do kilku maszyn i wytrzymują
Będę teraz kupował do koparki KOBELCO 21 t - ostatni zakup 2011 r około 4000 mtg i wytrzymały by jeszcze jakbyśmy nie jeździli po twardym
Pozdrawiam
Jasiu

kryzaplast
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 Lut 2011 21:53
  • Miejscowość: Mikołów

Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez Bartek Glimat » 19 Mar 2014 16:10

Dziękujemy bardzo za opinię !

Pozdrawiamy
Bartłomiej Pasella
e-mail: b.pasella@glimat.pl
kom: 609 800 564
http://www.Glimat.pl
Glimat Sp. z o.o.
44-109 Gliwice, ul. Główna 1C
tel.: +48 (0) 32 338 03 03; fax. +48 (0) 32 338 03 25

Bartek Glimat
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 31 Maj 2011 09:40
  • Miejscowość: Gliwice
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR, VOLVO, KOMATSU, ATLAS, LIEBHERR


Jakie łańcuchy komatsu d41p?

Postprzez mechanior » 20 Mar 2014 01:08

kryzaplast napisał(a):ostatni zakup 2011 r około 4000 mtg i wytrzymały by jeszcze jakbyśmy nie jeździli po twardym

te też były z Glimatu?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej