wibako

Przesiewacz Wibracyjny

Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez huntero123 » 30 Maj 2013 05:43

Witam
Chcę zakupić przesiewacz wibracyjny na mokro do oddzielania kamieni od ziemi i żwiru o jak największej wydajności. Jakie panowie polecacie sito? Maszyna może być używana. Dzięki za odpowiedzi :D

huntero123
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 13 Kwi 2013 19:36

Maszyna: JCB 3CX


Reklama

simmet

Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez BH RUDA » 30 Maj 2013 07:33

Kolego,
1. Na początku powinieneś określić czym jest dla Ciebie żwir a czym kamień.

Podejrzewam, że chcesz robić standardowo :
0/2mm (ewentualnie) 0/4mm, 2/8mm, 8/16mm i 16mm+
lub
0/2mm, 2/16mm i 16+mm (lub jeszcze 4ta frakcja)
lub
0/2mm oraz 2/31mm i 31+mm (lub jeszcze 4ta frakcja)

Przy płukaniu ziemi bezwzględnie potrzebujesz do tego hydrocyklonu, inaczej twoje stawy staną się czorne w kilka godzin (wiem, bo znam firmy które płuczą ziemię i odpady i już przez to przechodziły).
Ja już to robie w kilku województwach, niestety nie wiem skąd jesteś, więc nie wiem gdzie Ci najbliżej. Bo najlepiej jest jechać, zobaczyć, porozmawiać i sam się przekonać jak to jest.
W porównaniu ze zwykłą żwirownią, będziesz produkował 10 – 12 – 15% więcej odpadu, a stawy które normalnie zapychają się 4 miesiące, będą potrzebowały na to 4 dni lub mniej (żeby się zamulić).

Co do przesiewacza, określ ile cię interesuje t/h, bo piszesz że jak największa wydajność, a na końcu się okaże że chcesz robić 20-40t/h i dla Ciebie to będzie bardzo dużo, a w praktyce to jest mało.

5m x 1,5m to taki standard i powinien Ci w zupełności wystarczyć, chyba że masz zbytu na 200 – 300 tyś ton na rok.
Z tego przesiewacza pracując 10 godzin na dobę wyciśniesz 170 – 200 tyś ton, dla Ciebie wystarczy.
Zawsze można robić na 2 zmiany, nie zawsze większy przesiewacz to lepsze rozwiązanie.

Jest tu kilka wątków które pozakładałem lub opisałem w dziale, to sobie poczytaj, o wydajnościach też coś powinno być, ale według mnie 5mx1,5m dla Ciebie w sam raz.

Autor postu otrzymał pochwałę
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez huntero123 » 30 Maj 2013 09:25

Chcę robić standardowo. A jeśli chodzi o kamienie- będą duże, bo otwieram kamieniołom w województwie świętokrzyskim.
PS.Jestem z Rybnika

huntero123
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 13 Kwi 2013 19:36

Maszyna: JCB 3CX


Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez BH RUDA » 31 Maj 2013 09:28

Ziemię płuczę w Łódzkim, Świętokrzyskim i Mazowieckim najbliżej Ciebie.
Zresztą, skoro się otwierasz kolego w Świętokrzyskim, to tam maszyn z Rudy jest pełno, więc można łatwo zobaczyć co jak działa.
Ale na przyszłość, jeśli spodziewasz się konkretnej podpowiedzi, musisz napisać konkretnego posta.
Jakieś badania chyba masz złoża bo odwierty były robione.
Zresztą, żwir to drobny piasek naturalny lub łamany ze żwirowni, nie wiem jak chcesz go uzyskiwać z kopalni kamienia.
Tobie chyba o grysy chodziło..
Więc chyba na początku to będziesz kruszarek potrzebował a dopiero potem zakładu na mokro.
A jeśli zamierzasz płukać w tym świętokrzyskim, to możesz mieć problem z wodą, bo o ile na żwirowni wody pełno, to na kopalni kamienia już z nią jest problem..
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez Bartoszek » 25 Paź 2017 14:33

Witam

Jeżeli chodzi o urządzenia separujące bądź przesiewacze wibracyjne polecam z czystym sumieniem firmę PIOMAR z Ząbek k. Warszawy. Mają bardzo szeroki zakres maszyn i fachowe doradztwo na miejscu. Można też dowiedzieć się dużo informacji z ich strony internetowej http:szeptany.com/
Osobiście nie znam drugiej tak profesjonalnej firmy z przesiewaczami wibracyjnymi.

Pozdrawiam
Bartosz
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC 25 Paź 2017 20:57, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Faktura za reklamę wędruje jutro do waszej firmy

Bartoszek
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Paź 2017 14:29

Maszyna: Koparka JBM

Firma: Sunward


Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez mechanior » 25 Paź 2017 20:52

TE, SZEPTANY!
A regulamin gdzie? Pierdzieleni spamerzy....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez zeppelin zm 15 » 25 Paź 2017 21:29

Wysoka? :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez mechanior » 25 Paź 2017 21:52

E tam , w porównaniu do zysku z takiej reklamy to grosze :lol:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Przesiewacz Wibracyjny

Postprzez BH RUDA » 03 Lis 2017 18:48

Jeżeli facet mający 1 post twierdzi, że "Osobiście nie znam drugiej tak profesjonalnej firmy z przesiewaczami wibracyjnymi." to znaczy że jest strasznie cienki w te klocki albo przesiewacz widział co najwyżej na youtubie.
Ja znam osobiście przynajmniej 10 - 15 lepszych producentów, nie wspominając że o tej firmie pierwsze słyszę :banan:

Muszą być aż tak dobrzy, że nikt ich nie zna.
Taka nowa jakość :ok:
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej