wibako

Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 17 Lis 2012 11:00

Marka i model maszyny: Liebherr A900 Litronic
Rok produkcji: 1998

Witam
Mam taki problem że raz dziennie albo co drugi dzień podczas pracy tej koparki nagle zapalają mi się wszystkie kontrolki, wtedy maszyna staje na parę sekund wszystko przestaje działać i za chwilę powraca do normy, wygląda to tak podobnie jak przy pierwszym odpalaniu koparki zapalają się wtedy wszystkie kontrolki za chwilę znikają zostaję ładowanie kontrolka świec i odpalam kopakrę, a tutaj zapalają się wszystkie i po chwili wszystkie gasną, wtedy hydraulika i wszystko zaczyna działać. Co to jest czy ona robi jakiś test czy tak powinno być, bo nie spotkałem się z czymś takim odkąd pracuję. Proszę o pomoc jak ktoś jest w temacie.
Pozdrawiam Krzysiek

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Reklama

simmet

Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez mechanior » 17 Lis 2012 12:24

może masz gdzieś przerwę w zasilaniu, brak masy, luźne przewody i podczas pracy na chwilę zanika napięcie
wtedy po ponownym pojawieniu się prądu komputer przechodzi od początku test startowy przez co przez chwilę nie ma funkcji bo hydraulika jest wyłączona...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez peckiel » 17 Lis 2012 16:33

Kolego jaki masz ten wyświetlacz, bo często bywają przypadki, że psuje się połączenie wyświetlacza z resztą konsoli. Nie wiem jak to technicznie wygląda, ale wiem że to jest przypadłość Litroniców.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 17 Lis 2012 18:11

Sprawdzę najpierw całą instalację od akumulatora, masy, może faktycznie się coś poluzowało, ostatnio miesiąc temu wymieniałem żarówki w tym wyświetlaczu ale rozkręcę go jeszcze raz i podokręcam może coś jest luźnego, ale przed wyciągnięciem wcześniej wyświetlacza nic nie zauważyłem, a to wyłączanie miałem od samego początku jak ją kupiłem.
Wyświetlacz mam ten co jest w tych modelach pojedyńczy panel.
Ostatnio edytowany przez krzysiek_ks2, 17 Lis 2012 18:12, edytowano w sumie 1 raz

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez peckiel » 17 Lis 2012 18:12

A tak z ciekawości to skąd kolego jesteś?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 17 Lis 2012 18:14

Ja jestem z okolic Wrocławia Kolego.

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez peckiel » 17 Lis 2012 18:16

Dawno kupiłeś Liebherra? Gdzie kupiłeś? Przepraszam, że tyle pytań ale z czystej ciekawości pytam.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 02 Gru 2012 11:37

Witam ponownie
Przyczynę najprawdopodobniej znalazłem był to jeden luźny przewód masy który jest przykręcany od czoła silnika, zarobiłem nową końcówkę przewodu i testowałem przez 4 dni i maszyna pracuje non stop, tylko po tym czasie raz mi przerwało pracę i chciałem dokręcić przewód i ukręciłem gwint z jednej strony, kawałek go zostało i łapie na dwa trzy gwinty trochę mało, śruba była mosiężna i muszę dać komuś do wytoczenia taką samą bo tam są sześciokąty i są w sumie trzy rozmiary na jednej śrubie.
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Krzysiek
Poniżej jest zdjecie części którą ukręciłem
Image

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 30 Cze 2013 13:28

Witam ponownie
Piszę ponieważ problem się nie rozwiązał wymieniłem śrubę którą urwałem, ale to był chyba zbieg okoliczności że przez parę dni było ok, ponieważ teraz zdarza się tak że przez jeden dzień jest normalnie a niekiedy raz na dzień zanika dalej prąd i wszystko staje znowu kontrolki się zapalają koparka nie reaguje na nic po chwili gasną i działa dalej normalnie, szukałem przeglądałem przewody i są podokręcane nie pourywane, czy ktoś ma jakiś pomysł jak tą usterkę rozwiązać, dodam że pojawia się to niezależnie czy koparka jest zimna czy nagrzana nie ma znaczenia, może w stacyjce szukać jeszcze może tam jest coś luźnego bo tam nie zaglądałem.

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez mechanior » 30 Cze 2013 15:10

obejrzyj płytę bezpieczników, w tych maszynach często dochodzi do przerwania ścieżek elektrycznych pod wpływem wibracji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 02 Lip 2013 20:22

Chyba rozgryzłem problem, odłączyłem przetwornicę którą podłączałem rok temu żeby mieć radio tzn wyłączyłem przełącznikiem, jest ona podłączona do zapalniczki 24V i najprawdopodobniej musi być tam gdzieś czasem przerwa, pracuje dwa dni bez przeszkód, ale czy to możliwe że tam robiło gdzieś przerwę i rozłączało zasilanie? , podłączyłem ją przewodem którego żyła jest podobna do głośnikowego czyli złożona z kilkudziesięciu tam drucików skręconych ze sobą i pewnie gdzieś się poluzowały albo nie stykały, mój błąd, ale będzie git :D , jakim kablem jest najlepiej się podłączyć przetwornicą do zasilania?

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez dawidg2 » 02 Lip 2013 21:54

Normalnym dwużyłowym, 2x1,5mm2 lub nawet 2x2,5mm2 zawsze lepiej, "linka" http://allegro.pl/marpol-ydy-2x2-5mm2-7 ... 79916.html bo łatwiej się układa a i nie pęknie przez wibracje, takie jak w całej maszynie kable. Możesz czarny też kupić, znajdź w skrzynce z bezpiecznikami przewód co zasila całą skrzynkę i tam się podłącz z kablem od przetwornicy nie zapomnij o bezpieczniku.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez Pridix » 04 Lip 2013 11:16

Mam podobnie, spróbuj odpiąć akum i za 10 minut włączyć.

Pridix
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 Lip 2013 11:15

Maszyna: ifa 100


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 14 Lip 2017 22:23

Witam ponownie
Parę lat minęło od założenia tego tematu, ale odkopuje stare śmieci, ponieważ mam do tej pory problem nie rozwiązany.
Podczas pracy niezależnie od tego czy maszyna jest w ruchu pracuje czy też nie, zdarza się że zapalają się wszystkie kontrolki i pulpit się restartuje (zdarza się to średnio raz na dzień czasem dwa - nie do określenia). Miałem już kilku serwisantów którzy szukali przyczyny i nie znaleźli, pulpit był sprawdzany u trzech serwisantów i jest sprawny, ostatnio otrzymałem na podmianę podobny pulpit od innej maszyny i na drugim dalej występuję zapalanie się kontrolek, wszyscy skupiali się na pulpicie że to może być przyczyna, czyli mam wyeliminowany jeden czynnik.
Serwisant pierwszy zrobił mi obejście, żebym podczas tych restartów nie tracił całego sterowania i mam jazdę i część ruchów i tak do tej pory pracuję, ale nie poddaję się i chcę naprawić usterkę. Czy może do tej pory miał ktoś podobny przypadek i pomoże?

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez lukas76pl » 17 Lip 2017 07:42

Najszybciej i najtaniej będzie zacząć od wymiany stacyjki. Ona może mieć wypracowane styki w środku i tak się będzie działo.
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 17 Sie 2017 21:41

Ok dzięki, spróbuje sprawdzę jaka stacyjka jest założona w koparce i znowu przetestuję, każdy trop jest tutaj dobry.

-- 17 Sie 2017 21:41 --

Stacyjka podmieniona na nową, pracowałem dwa dni i problem dalej jest, jak ktoś ma jakieś sugestie jeszcze to piszcie będę wdzięczny za każdą pomoc.

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez lukas76pl » 27 Sie 2017 12:06

Jeżeli nie pomogła stacyjka a za panel jesteś pewny to należało by prześwietli połączenie wyświetlacza z płytami które masz po lewej stronie. Ewentualnie poszukać jakiejś płyty na podmianę. Dopóki pracujesz na budowie to taka usterka nie stanowi zagrożenia tylko jest delikatnie mówiąc upierdliwa. Najgorzej w czasie jazdy - można wylecieć przez szybę.
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez PARTSERVICE » 03 Wrz 2017 18:17

Jak prześwietlisz wszystkie połączenia i dalej będzie problem to sprawdź alternator, podłącz miernik z funkcją zapisu najwyższej wartości i tak popracuj. Bardzo często jak dioda się kończy potrafi dać z 4o i więcej V, wtedy wyświetlacz będzie właśnie tak się zachowywał. Ale na początek to jeszcze sprawdź połączenie klemy na bateriach , połączenie masy z maszyną , połączenie plusa głównego od Baterii do skrzynki bezpieczniaków w komorze akumulatorów.
A jak nie to szukaj machera co rozwiąże problem...

Awatar użytkownika
PARTSERVICE
Nowicjusz

Maszyna: CASE,Liebherr,Manitou,Bell,Terex, Fermec,

Firma: PARTSERVICE


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez franek06 » 14 Paź 2021 10:35

Witam,czy udało się po tylu latach coś ustalić , bo mam identyczny problem w swoim Liebherr a900

franek06
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 11 Lut 2017 12:13

Maszyna: New holland lb 95b

Firma: Firma prywatna


Re: Wszystkie kontrolki się zapalają A900

Postprzez krzysiek_ks2 » 15 Paź 2021 10:29

Cześć cześć witam
Niestety nie naprawiłem nie rozwiązałem usterki, trochę ciężka do zlokalizowania jak jej nie widać po zrobieniu obejścia zmostkowaniu zasilania niektórych funkcji ruchów żeby było zasilanie cały czas nauczyłem z tym pracować. Po wizytach paru serwisantów którzy nie wiedzieli co i jak odpuściłem chwilowo temat.

krzysiek_ks2
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 Litronic


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej