wibako

Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Postprzez PiatyElement » 09 Lip 2015 12:36

Witam.

Pozwoliłem sobie trochę posiedzieć w dziale jak w temacie i stwierdzam że takiego bałaganu ( delikatnie to ująłem ) to jeszcze nigdzie nie widziałem. Dział ma sens ale nie w takiej formie. W przypadku kopaczki taka forma jest praktycznie bez sensu.

150 postów, że ktoś coś ma. Do 300 postów w niektórych tematach, że ktoś czegoś szuka, lub chce.
I co z tego wynika ?????
Ano, nic. Siedziałem ponad godzinę i nic nie ściągnąłem.
1000 adresów mailowych, nie aktualne linki z przed kilku lat ........
Jak ktoś coś chce dać za darmo to będzie wchodził w temat codziennie i sprawdzał czy ktoś czegoś nie potrzebuje??? I potem to 100 razy wysyłał i nawet nie dostanie za to "POMÓGŁ".

BEZSENSU.
Nie lepiej zrobić jak na portalu ELEKTRODA?
Np punkty i pochwała (tam mamy punkty i pomógł )
Użytkownik dostaje punkty za:
Od Kopaczki: aktywność na forum - każdy post (pkt symboliczne), za pomógł, za upload dokumentacji ( np od tego ile waży dokumentacja ), i przede wszystkim za zamykanie tematów.
Kopaczka też zabiera PKT: za założenie postu. Masz więcej problemów to płacisz PKT.
Od Innych z ich puli punktów za: pobranie ich plików.

np. wrzucam DTR i wyceniam ją na 10 pkt. Ktoś ją ściąga i ja dostaję z jego konta 10 pkt.
Dokumenty są na serwerze, nie powtarzają się, linki aktualne, każdy zamyka temat aby zdobyć pkt,
Zrobić dział SZUKAM ale dokumenty wrzucać na serwer KOPACZKI i odpisywać tylko, że są wrzucone.

Jeśli ktoś nie zarabia PKT bo jest nie aktywny, a chce coś ściągnąć to niech wyśle SMS np za 10 zł i dostanie ileś tam PKT. ( kilka wariantów cenowych )


Jeśli Administratorzy nie mają kasy na miejsce na serwerze to w ostateczności:
zrobić roczną opłatę do działu dokumentacji i poza powyższymi punktami które też będą obowiązywać. Jeśli ktoś doceni pomoc uzyskaną na tym portalu to chyba może rocznie zapłacić te 20 - 50 zł. za dostęp do dokumentów. Najwyżej wypije jedną flaszkę w roku mniej.

Wtedy dodatkowo zdjęcia wrzucane w postach, były by cały czas a nie ginęły bo są kasowane na darmowych kontach ze zdjęciami.

Takie tam moje przemyślenia .......
Porządek trzeba by jakiś zrobić, aby było prosto, przejrzyście i bez zaśmiecania. A przede wszystkim z sensem.

Pozdrawiam wszystkich
Maciek










-
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Reklama

simmet

Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Postprzez mechanior » 14 Lip 2015 20:33

W przypadku opłat to sprawa była już dyskutowana- 90% użytkowników nie zapłaci nawet złotówki.
Dział Uploadu jest ryzykowny bo zdecydowana większość dokumentacji jest zastrzeżona do publicznego użytku.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Postprzez rudesmen » 19 Lip 2015 10:04

Nie mniej zgadzam się z kolegą PiatyElement, jest tam jeden wielki bałagan. Forum obecnie przechodzi modernizację i powróci download jednak nie wiem w jakiej formie ostatecznie. Podoba mi się system punktowy z elektrody, ale jeszcze nie wiem czy będziemy mieć podobny.
Pozostaje kwestia tego o czym wspomniał mechanior - praw...?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Postprzez peckiel » 19 Lip 2015 10:17

Bardzo dobry pomysł z punktami za które kupowało by się dtr. Jestem za. Wyeliminowałoby to jednostrzałowców, którzy rejestrują się na forum tylko po to aby założyć temat w dziale szukam/dtr, bo takich jest sporo.
Co do kasy to jak ktoś nie zapłaci to nic nie dostanie, sprawa jest prosta. Jak zależy to zapłaci, jak nie to wypad. Większość wchodzi do nas na forum po to żeby dostać coś za darmo. Jak ktoś stał cały wieczór przy skanerze na pewno nie chce być frajerem. Gorzej może być z tymi którzy nimi handlują, bo to oni mogą nas podpie... że u nas udostępnia się dtrki.
Tylko przy rejestracji trzeba wyświetlać baner o treści: Dział DTR płatny lub wymiana pkt. Zastanów się zanim się zarejestrujesz :mrgreen:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Postprzez zakub » 19 Lip 2015 22:13

ale tu znowu kwestie prawne jeśli dtr ki będą płatne to czy to nie będzie już handel ? :wink:

zakub
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 30 Mar 2015 00:17
  • Miejscowość: Częstochowa
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo EC25

Firma: .


Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Postprzez mechanior » 21 Lip 2015 14:02

Nie będziemy sprzedawać dtrek tylko dostęp do działu. :mrgreen:
A tak serio to sam nie wiem jak to prawnie wygląda.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Postprzez peckiel » 21 Lip 2015 17:39

Nie będziemy sprzedawać dtrek tylko dostęp do działu.

O właśnie :mrgreen: To jest dobre.

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Dział DTR, instrukcje, schematy itp

Postprzez PiatyElement » 30 Sie 2015 08:33

Witam.

DTR za punkty.
Punkty za aktywność i przestrzeganie regulaminu ( np zamykanie tematów z rozwiązaniem problemu itp ...)
Jeśli ktoś nie ma punktów niech je kupi a pieniądze na utrzymanie forum i serwera.

Na elektrodzie też jest dużo dokumentacji, i nie za pieniądze a za PKT. Jakoś prawnie nie ma z tym problemów.
Trzeba by się dowiedzieć jak to jest.
To nie jest opłata ( czy to w zł, czy w PKT ) za czyjeś prawa autorskie, ale za dostęp do określonych zasobów forum.
Taka polityka nie ma na celu wyłudzanie pieniędzy ale jak koledzy zauważyli odsiew jednostrzałowców, którzy mają problem a potem nawet nie odpiszą bo i po co.

Wprowadzić opcję "zamykam temat" - po podaniu rozwiązania, ( za to pkt jeśli był by taki system wprowadzony ).
3 nie zamknięte tematy to 3 ostrzeżenia - jeśli się użytkownik nie dostosuje ma zablokowaną opcję zakładania nowych tematów,aż uporządkuje poprzednie - eliminujemy tych, typu: daj mi a potem mam cię w d ..... . Wrócę jak będę miał kolejny problem. Przyjąć czas na zamknięcie tematu np 30 dni od ostatniego wpisu w temacie. Bo i tak chyba nikt nie trzyma popsutej maszyny na budowie tyle czasu. Termin się zresetuje jeśli użytkownik będzie zainteresowany i będzie pisał posty na bieżąco: czekam na części, na remont silnika itp ....

Co do plagi w nie wypełnianiu wymaganych danych ( model, vin, rok ... ) zrobić to jako pola obowiązkowe, bez których wysłanie postu jest nie możliwe z powodu nie wypełnienia obowiązkowych pól.
ewentualnie możliwość wybrania opcji w polu "podam w ciągu 24 godzin" ( bo różne są sytuacje, a czas goni )- jeśli nie poda bo z góry kłamał ( czyli cwaniak - dostać pomoc i tyle mnie tu widziano, bo mi się nie chce spisać, itp ), to post automatycznie jest usuwany przez system po 24 godzinach od założenia.

Powyższych wymagań może pilnować oprogramowanie, automatycznie. Nie trzeba siedzieć i się ręcznie męczyć jako administrator.

Pozdrawiam.

p.s. Oooo.... a niech mnie ..... właśnie zostałem "operatorem" .... :potluczony: :winko: :menel: :mrgreen: Niby tak mało a cieszy i motywuje.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej