wibako

Glina w kamieniu

Glina w kamieniu

Postprzez peckiel » 25 Paź 2015 22:59

projektt w jakim woj. działasz?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Reklama

simmet

Glina w kamieniu

Postprzez projektt » 25 Paź 2015 23:18

Pomorskie
Ogolnie pomalu wychodze z usług i ide w kierunku przetwarzanie kruszyw, a zaraz potem chce przeskoczyc w branze goposdarke odpadami.


juz nawet domene zaklepałem lokalną kruszwa.gda.pl, bo wtedy w google lepiej pozycjonowuje lokalnie.
a tak to mam kruszyc.pl i kruszyć.pl do podnajmowania kruszarek i przesiewaczy.
Ostatnio edytowany przez projektt, 26 Paź 2015 17:29, edytowano w sumie 1 raz

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Glina w kamieniu

Postprzez dawidg2 » 25 Paź 2015 23:43

O kruszarka bat. Ostatnio też taką mi kruszyl. Obecnie zbieram gruz do kruszenia.

Lt96 to jakieś 150-200t na godzinę więc trochę towaru potrzeba by miała chociażby robotę na te 150h w miesiącu a to raptem jak wiesz 15 dni w mc.

Bo tak z szczeki kamień na stozek więc możesz robić 0-80mm co zwiększy przerób na szczece.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Glina w kamieniu

Postprzez BH RUDA » 26 Paź 2015 06:15

Trochę mnie było a tu widzę wątek się rozwija.
Udarówka do otoczaka jest dobra, ale nie do każdego, zależy jak twardy i jak abrazywny.
Na jednym będą małe koszty na tonę, a na drugim nie wyrobisz na młotki i okładziny.
Dlatego czasem jest udarówka a czasem szczęka i stożek.
Trzeba by policzyć koszty energii, części, ile powstanie 0/2mm (każdy chce jak najmniej a po udarówce będzie więcej niż po stożku), itd.

Generalnie, jak tylko można mieć prąd, to najlepiej wszystko na płozach bo taniej w zakupie i taniej w eksploatacji.
Chyba że usługi to wtedy faktycznie nie ma wyjścia.
LT66 to fajna maszynka a chieftain bardzo dobry wybór, jak mają pracować razem kiedyś to można podłączyć przes pod 96 pod jedno sterowanie, to bardzo upłynnia proces.

Odpady to ciężki temat.
Trzeba mieć masę pozwoleń i najlepiej jakieś stare wyrobisko daleko od zabudowań.
No i rozdrabniacz wolnoobrotowy i szybkoobrotowy, jakiś przesiewacz i kilka przenośników a wydajności na godzinę to sięgają 10 - 15t.

Generalnie jak są jakieś pytania i mogę coś podpowiedzieć, to przez kilka dni będę w sieci
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Glina w kamieniu

Postprzez peckiel » 26 Paź 2015 08:29

A powiedz mi kolego jakby wyglądała sytuacja jakbym dał po szczękowej na udar? Mam też sporo tego kamienia i chciałbym zrobić z niego 0-31.5 bo to najbardziej mi potrzebne. Jeszcze pewnie bym piasku dodawał.

Kolego projektt masz rację z tymi usługami. Robi się coraz większe bagno.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Glina w kamieniu

Postprzez BH RUDA » 26 Paź 2015 10:19

1. Pytanie czy udarówka jest do kruszenia wstępnego czy do grysów?
Jeżeli np jest duża gardziel ale małe maksymalne obroty i nie można ją skręcić do mniej niż 20 - 30mm, to jest to udarówka do kruszenia wstępnego na duży kamień.
Wtedy robimy np 0/63 czy 0/80mm z dużego kamienia ( 0 /400 - 0/500mm), na przesiewaczu odsiewamy to co chcemy (np 0/31, 31/63) a reszta na powrót.

Jeżeli jest to mała kruszarka do kamienia np. 100 - 200mm i można zjechać na małą szczelinę np 8 -10 - 12 - 14mm, wtedy na początku szczęka by otrzymywać 0/150mm - 0/200mm, a z udarówki wyciśniemy np 0/20mm i rozsiewamy na 0/2mm, 2/8mm, 8/16mm i nawrót lub 22+mm.

Szczęka + udarówka jedynie do grysów, nie ma sensu na 0/31mm chyba że udarówka jest mała i typowo pod grysy, ale wtedy będą większe koszty uzyskania bo przechodzi przez 2 kruszarki.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Glina w kamieniu

Postprzez peckiel » 26 Paź 2015 10:40

W tej chwili mam najwięcej kamienia 50-100 mm po przesiewaczu. Do tego dochodzi jeszcze to co nie przejdzie przez kratę czyli większe niż 100 mm. Kruszę to szczękową na 0-60. Czyli najlepiej wtedy te moje 0-60 po szczękowej przekruszyć stożkiem żeby zrobić 0-31,5 mm.
Myślałem żeby udarówką traktować te moje 0-60 po szczękowej.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Glina w kamieniu

Postprzez BH RUDA » 26 Paź 2015 10:50

Ja bym to 0/200mm dawał na udar bez niczego, raczej niż szczeka + stożek (udar z wałem poziomym, nie pionowym).
Tylko żeby nie było dużych kamyczków, najlepiej tak do 250mm i powinno wychodzić fajne 0/31mm nawet bez przesiewacza (będzie lekkie nadziarno ale powinno przejść w produkcie).
Ze stożkiem to więcej zabawy a jeszcze wskazane by było przed nim odsiać 0/2mm czy nawet 0/4mm.
Jak ktoś ma duże, regularne przeroby to stosuje się szczęką + stożek, bo koszty na tonę w dłuższej perspektywie robią dużą różnicę, ale to trzeba codziennie po 6 - 10h i przez kilka lat.

Jak jest kilka tysięcy ton to wszystko na udarówkę.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Glina w kamieniu

Postprzez projektt » 26 Paź 2015 17:08

dawidg2 napisał(a):O kruszarka bat. Ostatnio też taką mi kruszyl. Obecnie zbieram gruz do kruszenia.

Lt96 to jakieś 150-200t na godzinę więc trochę towaru potrzeba by miała chociażby robotę na te 150h w miesiącu a to raptem jak wiesz 15 dni w mc.

Bo tak z szczeki kamień na stozek więc możesz robić 0-80mm co zwiększy przerób na szczece.



Ta bat, ogólnie musiałem zapłacic 500 zl/h, bo spieszyło mi się i tylle mnie skasował :/ . Robił 20 h i poszło 10 tyś zł.
Za 10 tyś to ja mam leasing na swoja kruszarke...

Ile Ty płaciłes za godzine roboty?

W ogóle to mnie podjebali i mam kontrole ze starostwa za kruszenie. Na szczęcie zaraz mam pozwolenie na plac składowy w innym miejscu, ale i tak musze decyzje środowiskową zrobić specjalnie na kruszenie...

EDIT MOD:
BH RUDA napisał(a):Trochę mnie było a tu widzę wątek się rozwija.
Udarówka do otoczaka jest dobra, ale nie do każdego, zależy jak twardy i jak abrazywny.
Na jednym będą małe koszty na tonę, a na drugim nie wyrobisz na młotki i okładziny.
Dlatego czasem jest udarówka a czasem szczęka i stożek.
Trzeba by policzyć koszty energii, części, ile powstanie 0/2mm (każdy chce jak najmniej a po udarówce będzie więcej niż po stożku), itd.

Generalnie, jak tylko można mieć prąd, to najlepiej wszystko na płozach bo taniej w zakupie i taniej w eksploatacji.
Chyba że usługi to wtedy faktycznie nie ma wyjścia.
LT66 to fajna maszynka a chieftain bardzo dobry wybór, jak mają pracować razem kiedyś to można podłączyć przes pod 96 pod jedno sterowanie, to bardzo upłynnia proces.

Odpady to ciężki temat.
Trzeba mieć masę pozwoleń i najlepiej jakieś stare wyrobisko daleko od zabudowań.
No i rozdrabniacz wolnoobrotowy i szybkoobrotowy, jakiś przesiewacz i kilka przenośników a wydajności na godzinę to sięgają 10 - 15t.

Generalnie jak są jakieś pytania i mogę coś podpowiedzieć, to przez kilka dni będę w sieci


Rozmawiałem z Waszej firmy z P. Dominikem i mówił, że Lt 96 1,3 mln zl, a 106 1,6 mln zł. Dzisiaj byłem u Pani z dofinansowań i w przyszłym roku mają się pojawić dofinansowania nawet do 1,2 mln zł, więc czekam i będę próbować nową kupić.
Narazie kamień i gruz będę hałdować.

Jeżeli chodzi o wyrobisko, to mam dziurę na 5 hą z koncesją jeszcze. Jestem w trakcie zamykania 1 ha ziemi rekultywując do rzędnej pierwotnego poziomu odpowiednimi kodami odpadów i potem na przemysł działka. Tutaj mi wejdzie 1,4 mln ton.
Kupiłem jeszczcze 2 tygodnie temu 3 hektary ziemi (dziura) z wygasłą koncesja i rektultywacją i tutaj będę z tego robił mieszkaniówke docelowo, ale zasypywać już bardziej neutralnymi rzeczami, bo domy dokoła troche jest...
Na tym też są duże pieniądze, czyli kupujemy i przetwarzamy nieruchomość... Przebitka z rzędu 500-800% w ciągu 3-8 lat

EDIT MOD:
BH RUDA napisał(a):Ja bym to 0/200mm dawał na udar bez niczego, raczej niż szczeka + stożek (udar z wałem poziomym, nie pionowym).
Tylko żeby nie było dużych kamyczków, najlepiej tak do 250mm i powinno wychodzić fajne 0/31mm nawet bez przesiewacza (będzie lekkie nadziarno ale powinno przejść w produkcie).
Ze stożkiem to więcej zabawy a jeszcze wskazane by było przed nim odsiać 0/2mm czy nawet 0/4mm.
Jak ktoś ma duże, regularne przeroby to stosuje się szczęką + stożek, bo koszty na tonę w dłuższej perspektywie robią dużą różnicę, ale to trzeba codziennie po 6 - 10h i przez kilka lat.

Jak jest kilka tysięcy ton to wszystko na udarówkę.


Jak jest dużo gliny, to czy też sie potrafi zalepić? Czy gruz też dobrze mieli? Jaka polecasz udarówke?
Czy frakcje np 5-10mm też przemieli?

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Glina w kamieniu

Postprzez peckiel » 26 Paź 2015 18:03

projektt to jest sporo papierologii z tym pozwoleniem na kruszenie. Już się kiedyś dowiadywałem, bo mam plac na którym zbieram kamienie i gruz. Jest to do zrobienia, ale jest gorzej niż z koncesją na wydobycie u starosty.

Prosiłbym żebyś edytował swój post jak chcesz coś dodać, a nie pisał jeden pod drugim.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Glina w kamieniu

Postprzez projektt » 26 Paź 2015 18:30

peckiel napisał(a):projektt to jest sporo papierologii z tym pozwoleniem na kruszenie. Już się kiedyś dowiadywałem, bo mam plac na którym zbieram kamienie i gruz. Jest to do zrobienia, ale jest gorzej niż z koncesją na wydobycie u starosty.

Prosiłbym żebyś edytował swój post jak chcesz coś dodać, a nie pisał jeden pod drugim.



Nie no, nie jest gorzej niz z koncesja. Jedynie co potrzebujemy to DŚ ,przychylnego Wójta i pewna odległość od domów :)

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Glina w kamieniu

Postprzez peckiel » 26 Paź 2015 18:43

To może jeżeli jest bliska odległość od budynków wtedy tych papierów jest więcej. U mnie najbliższe zabudowania to 500 m od żwirowni. Od tego placu to jakieś 400 m. Na koncesję to każdy wójt jest przychylny, bo liczy na wpływy z podatku.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Glina w kamieniu

Postprzez dawidg2 » 26 Paź 2015 19:44

projektt napisał(a):Ta bat, ogólnie musiałem zapłacic 500 zl/h, bo spieszyło mi się i tylle mnie skasował :/ . Robił 20 h i poszło 10 tyś zł.
Za 10 tyś to ja mam leasing na swoja kruszarke...

Ile Ty płaciłes za godzine roboty?

Ja od tony płacę. Nic mnie nie interesowało tylko żeby złom odciagac bo miałem na wąskiej działce i jechał wzdłuż haldy a z drugiej strony chodnik. I złom na chodnik leciał. Miał szczęki wyjechane już i szło o połowę wolniej i taśma główna jeszcze strzeliła i kleili na drugi dzień rano. Ciężko godziny zliczyć. On ladowal koparka a odwozil kop-lad, rozbijal też młotem to co większe.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Glina w kamieniu

Postprzez projektt » 26 Paź 2015 19:50

dawidg2 napisał(a):
projektt napisał(a):Ta bat, ogólnie musiałem zapłacic 500 zl/h, bo spieszyło mi się i tylle mnie skasował :/ . Robił 20 h i poszło 10 tyś zł.
Za 10 tyś to ja mam leasing na swoja kruszarke...

Ile Ty płaciłes za godzine roboty?

Ja od tony płacę. Nic mnie nie interesowało tylko żeby złom odciagac bo miałem na wąskiej działce i jechał wzdłuż haldy a z drugiej strony chodnik. I złom na chodnik leciał. Miał szczęki wyjechane już i szło o połowę wolniej i taśma główna jeszcze strzeliła i kleili na drugi dzień rano. Ciężko godziny zliczyć. On ladowal koparka a odwozil kop-lad, rozbijal też młotem to co większe.



To ile wyszła ta "przyjemność" za tonę? :)

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Glina w kamieniu

Postprzez dawidg2 » 26 Paź 2015 20:41

16 czy 17 netto za tonę, mało ton miałem. Gdyby miał nowe szczęki i nic się nie zepsuło to pewnie w jeden dzień by to zrobił. niecały tysiąc ton miałem. Teraz zbieram z min 3000 ton, na dużym placu wpadnie tylko ładowarką, kruszarką i kop-ład z młotem i po robocie w kilka dni będzie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Glina w kamieniu

Postprzez projektt » 26 Paź 2015 20:46

dawidg2 napisał(a):16 czy 17 netto za tonę, mało ton miałem. Gdyby miał nowe szczęki i nic się nie zepsuło to pewnie w jeden dzień by to zrobił. niecały tysiąc ton miałem. Teraz zbieram z min 3000 ton, na dużym placu wpadnie tylko ładowarką, kruszarką i kop-ład z młotem i po robocie w kilka dni będzie.



O kurde to bardzooooo duzo, to juz moje 500 zł/h było tanio, wyszło jakies 8 zł/t, koparka moja była

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Glina w kamieniu

Postprzez dawidg2 » 26 Paź 2015 20:52

ogólnie jak duża hałda (5000t), to ma cenę koło 7zł kruszarka i 4 zł ładowarka.

Do tysiąca ton nikt nie przyjedzie. On od lat mi kruszy. W sumie to o tym czasie co teraz kruszył w ostatnie dni października.

Do kamienia nie jeździ :)

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Glina w kamieniu

Postprzez projektt » 26 Paź 2015 23:23

dawidg2 napisał(a):ogólnie jak duża hałda (5000t), to ma cenę koło 7zł kruszarka i 4 zł ładowarka.

Do tysiąca ton nikt nie przyjedzie. On od lat mi kruszy. W sumie to o tym czasie co teraz kruszył w ostatnie dni października.

Do kamienia nie jeździ :)


No ja miałem około 1200 ton i przyjechał, ale faktycznie to znajomy.

Widzisz ile zarabiają, nawet przyjmując spalanie na poziomie 20 litrów/godzina, pracownik 22 zł/h, a szczęki to powiedział, że przy gruzie nigdy nie wymieniał, dopiero przy kamykach. Z 5000 ton zostaje 20 tyś na czysto plus ładowarka, a to jest 7-8 dni roboty :)

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Glina w kamieniu

Postprzez peckiel » 27 Paź 2015 09:50

projektt przepraszam, że w twoim temacie zamieszanie robię.
Czy taki materiał jak na fotce może iść prosto na udar?
Załączniki
20151027_084734.jpg
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Glina w kamieniu

Postprzez projektt » 27 Paź 2015 10:33

peckiel napisał(a):projektt przepraszam, że w twoim temacie zamieszanie robię.
Czy taki materiał jak na fotce może iść prosto na udar?


Super, ze pytasz, sam jestem mocno zainteresowany przemilenie udarem.

Wlasnie bylem na spotkaniu o wynajem kruszarki RM 80, chce za tone 15 zl. Mlotki mowil, ze zmienia co okolo 6 tys ton i kosztuje 30 tys. Nie wiem czy brutto czy netto.
Na podbudowe max 200 mm, min 30 mm, a gdyny dal nowe listwy, to min 20 mm.
Duzo chce, ale prawdopodobnie wezme go na jeden dzien - 500 ton i sprawdze jak sie spisuje.
Te rm 80, to nowy ponad 600 tys, uzywane juz za 250 tys dostaniemy.

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej