wibako

Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Marcinfart » 27 Gru 2015 17:39

Marka i model maszyny: Komatsu WB 93r 5
Rok produkcji: 2006

[url][/url] Witam mam pytanie odnośnie tego czy w Komatsu wb93r 5 przy włączaniu jazdy do przodu bądź do tylu powinna wyłączać sie funkcja power po włączeniu na manetce luzu power ponownie się włącza. Mój problem dotyczy tego ze maszyna gdy na tak zwanym luzie działa jak należy a gdy włączony jest przód-tył na manetce maszyna ma wolne ruchy ( bardzo wolne) ślimacze ruchy bo żółw przy nich to sprinter. Jest to bardzo kłopotliwe podczas nabierania przednią łyżką a nie mówiąc juz o zamykaniu rekina. Dodam ze na luzie jest ok moim zdaniem nie powinno to mieć nic wspólnego. Prosze o jakąś poradę co sprawdzić i tak dalej.

Marcinfart
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2015 20:53

Maszyna: Komatsu WB 93r-5

Firma: Usłbruk


Reklama

simmet

Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Grześiek » 27 Gru 2015 20:50

Funkcja Power przestaje działać na koparce (tj.na tył) jak przestawisz fotel na przód nie zależnie od tego czy luz czy bieg .Na ładowarce funkcja regulacji szybkości jest na przycisku po spodem wajchy od przodu>górny przycisk .Co do przyczyn to może coś z silnikiem i słabnie przy obciążaniu go jazdą i ladowaniem.......

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Marcinfart » 27 Gru 2015 22:00

Silnik nie słabnie nawet z obrotów nie schodzi. O jakim przycisku mowa konkretnie? Na przycisku power jest kontrolka informująca i tym ze aktywna funkcja gdy tylko włączę bieg w przód kontrolka gaśnie. Wyłącze bieg kontrolka włącza sie. Jest jeszcze jeden myk na dzoistyku jest dodatkowy power gdy go przytrzymam przy włączonym biegu kontrolka włącza sie i jest większa moc ale przecież nie o to chodzi aby swobodnie pracować i trzymać ten guzik z tylu dzoistyku.

Marcinfart
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2015 20:53

Maszyna: Komatsu WB 93r-5

Firma: Usłbruk


Re: Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Grześiek » 27 Gru 2015 22:12

A przy przekręcaniu fotela z tyłu na przód jest reakcja kontrolki?Chociaż to w sumie w twoim przypadku funkcja power nie ma chyba aż takiego znaczenia bo może szukać przyczyny spowolnienia :to stało się jakoś nagle ? może po wymianie oleju ,filtra ?

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Marcinfart » 27 Gru 2015 22:26

Nie zwracałem na to uwagi. Jak jest u Pana? Wiem tylko gdy operuje przodem jak bieg to słabsza i właściwie jak używam obrucony fotel i obsługuje tył tez jak czasem zapomnę wyłączyć napęd na przód lub tył rowniez wolniejsza i na przycisku power kontrolka gaśnie wrzucę luz i jest ok tył kopie jak szalony. Prosze o przedstawienie jak zachowuje sie u Pana maszyna podczas przekręcania fotela. Mówimy cały czas o WB 93r - 5

Marcinfart
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2015 20:53

Maszyna: Komatsu WB 93r-5

Firma: Usłbruk


Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Marcinfart » 27 Gru 2015 22:29

Ps jakiś czas temu nabyłem taką maszynę i od początku tak jest. Mam kupione filtry i olej będę dobiera wymieniać. Ale swoją droga to ma tylko cos jak włączony bieg a to ze sobą jedno z drugim nie powinno mieć nic wspólnego.

Marcinfart
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2015 20:53

Maszyna: Komatsu WB 93r-5

Firma: Usłbruk


Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Grześiek » 27 Gru 2015 22:34

Nie dam głowy i musiałbym sprawdzić ale wydaje mi się że Power na tył działa przy fotelu przestawionym na tył .To dotyczy WB 97S-2 ale myślę ze to chyba to samo .To prawda jakaś dziwna zalezność jedno z drugim chyba nie ma połaczenia .

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


Re: Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Grześiek » 28 Gru 2015 11:19

Sprawdziłem i jest tak:Power działa tylko na luzie a na biegu zapala się tylko po przyciśnięciu przycisku na dzwigni ładowarki ,a fotel tu nic nie daję więc z nim się myliłem.Pozdrawiam!

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Marcinfart » 28 Gru 2015 17:32

Ok dziękuję za sprawdzenie. Czyli to jest jak najbardziej wporządku. A czy moze mi Pan powiedzieć jeśli bez włączonego power to ruchy tez ma Pan tak strasznie wolne? Czy na biegu częsta jest konieczność u Pana wciskania power w dzoistyku?

Marcinfart
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2015 20:53

Maszyna: Komatsu WB 93r-5

Firma: Usłbruk


Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Grześiek » 28 Gru 2015 19:20

Witam! ruchy wg.mnie są jak najbardziej ok ,czyli szybkie a tego przycisku to nie używam w ogóle .Po prostu Power mam włączony cały czas ,kiedyś serwisant jak go pytałem o działanie tej funkcji stwierdził że różnice można zauważyć tylko przy bardzo dobrej kondycji pompy .A może to sprawa pompy w tych maszynach występowały wadliwe zdaje się firmy Cassapa i była na nie akcja serwisowa ,ale może poczekajmy na głosy jakiś innych użytkowników.

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Marcin1986 » 02 Lip 2016 21:18

Odświeżam;)
Na dżojstiku to nie power do przedniej łyżki tylko sprzęgło i cała moc idzie wtedy na ładowarkę a nie na koła. Przycisk ten powinien być wedle dtr używany max 20 sec.
Regulacja opadania i podnoszenia łyżki jest w dżojstiku a dokładnie to te dwa przyciski na wysokości kciuka. Po prawej stronie kabiny jest nalepka z oznaczeniami przycisków dżojstika.
Wracając do przycisku power u mnie nie zauważam różnicy czy włączę czy nie, maszyna reaguje szybko i ma optymalną moc do ustawionych obrotów na dźwigni przepustnicy.
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Re: Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Grześiek » 02 Lip 2016 21:40

Jak to rozumieć w pierwszym poście piszesz>Mój problem dotyczy tego ze maszyna gdy na tak zwanym luzie działa jak należy a gdy włączony jest przód-tył na manetce maszyna ma wolne ruchy ( bardzo wolne) ślimacze ruchy bo żółw przy nich to sprinter.<A po 6 miesiącach piszesz>Wracając do przycisku power u mnie nie zauważam różnicy czy włączę czy nie, maszyna reaguje szybko i ma optymalną moc do ustawionych obrotów na dźwigni przepustnicy.<to o co kaman ? coś wydarzyło się od grudnia do lipca ? :D

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


Power przy przełączaniu biegów przód tył manetką

Postprzez Marcin1986 » 02 Lip 2016 22:04

To nie ja zakładałem temat tylko napisałem swoje spostrzeżenia;)
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej