wibako

Słaba jazda do przodu CASE 580G

Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez cysiu580g » 08 Paź 2015 07:33

Marka i model maszyny: case 580g
Rok produkcji: 1987

Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem Case 580G z 1987r ale niestety mam problem ze słabą jazdą do przodu.
Jak próbuję nabrać ziemi w łyżkę lub coś popchnąć to staje , silnik wchodzi na obroty a nie chce pchać czy tez kręcić kołami, słychać też czasem takie jakby tarcie i smierdzi.
Natomiast do tyłu jest dużo zrywniejsza, dynamicznie reaguje na gaz itd.

Jak kupiłem to olej był poniżej minimum i myślałem że to jest przyczyną, zmieniłem na nowy ale w sumie nic się nie zmieniło.
Stary olej był czarny i śmierdział spalenizną.

Proszę o porady czy to wina na 100% tarczek??

Będę próbował zrobić to samemu, gdzie dostane wszystkie potrzebne części, jakieś schematy tej skrzyni??

Jeszcze nie działa mi cewka elektromagnetyczna w tym zmienniku, jak ją naprawić ewentualnie kupić??

Z góry bardzo dziękuję.

cysiu580g
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Paź 2015 07:48

Maszyna: Case 580G 87r

Firma: XXX


Reklama

simmet

Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez cysiu580g » 06 Lis 2015 08:01

po rozebraniu tarczki od jazdy przód spalone,
kupiłem zestaw naprawczy i wszystko ładnie teraz pracuje.

cysiu580g
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Paź 2015 07:48

Maszyna: Case 580G 87r

Firma: XXX


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez konrad1ok » 28 Lut 2016 17:44

Witam Pana mam taki sam problem z moja 580f , jak chce nabrać łyżkę przednią to tak jakby wyskakiwał bieg i staje . Do tyłu wszystko działa bez zarzutu, zastanawiam się nad tym co może jej dolegać. Wiadomo można wydać parę set złotych i nic nie pomoże wiec kieruje to pytanie do pana bo miał pan ten sam problem. Myślałem ostatnio kupić zmiennik po regeneracji no ale czy jest sens jak kosztuje prawie 7 tys zł. W mojej okolicy nie mam specjalisty w tych dziedzinach i myślę zrobić to samemu tylko chciałbym wiedzieć co i jak robić. Na forum nikt nie chce pisać tylko polecają serwisy ale to na to trzeba mieć dużo kasy ja jej niestety nie posiadam a maszynę mam po dziadku. Jeżeli możesz kolego to napisz co było przyczyną u Ciebie i jak się z tym uporałeś, czy dla osoby znającej się średnio na mechanice da się to zrobić ? Ile waży taki zmiennik bo będę chciał go wyciągnąć leżąc pod koparką ale boje się ze może być ciężki i mnie przygnieść. Jak go najbezpieczniej wyciągnąć i co trzeba wymienić przy tej pracy. Będę Ci wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Konrad

konrad1ok
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Cze 2015 22:03

Maszyna: CASE 580 F ROK 1981

Firma: WŁASNA FIRMA


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Brandix » 28 Lut 2016 19:16

Kolego konrad1ok - jeśli nie ma siły tylko do przodu, to wina nie tkwi raczej w zmienniku, tylko sprzęgle kierunku jazdy (a konkretniej jazdy do przodu). Nie dziw się, że polecają tylko serwisy - może to nie jest jakaś kosmiczna technologia, ale jakieś podstawy zasady działania takich skrzyń biegów trzeba znać, żeby móc zdiagnozować taką skrzynię i się zabrać za jej naprawę. Nie wiem, jak u Ciebie to jest dokładnie rozwiązane, a wg katalogu masz chyba tzw. mosto-skrzynię (transaxle) - tylny most skręcony ze skrzynią biegów, a zmiennik przy silniku (skrzynia i zmiennik połączone wałem napędowym i przewodami hydraulicznymi). Co do wyciągania samemu - nie radziłbym tego robić sam (min. jedną osobę do pomocy byś potrzebował)...
W tym temacie jest link do katalogu części online CASE: viewtopic.php?f=22&t=12986
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez konrad1ok » 28 Lut 2016 19:59

Serdeczne dzięki za odpowiedz wszystko jest tak jak napisałeś z tą skrzynią i zmiennikiem, zmiennik jest taki sam u mnie jak u ciebie w 580g. Co do katalogu części to posiadam taki ,jeżeli jazda przód to wymienić tych 7 tarcz ciernych i powinno być ok, czy ty musiałeś wymienić także przekładki metalowe? Oczywiście od razu kupić komplet uszczelniaczy do tego zmiennika i wymienić stare. A jaki olej lejesz do zmiennika ? Sprzęgło hydrokinetyczne jest dobre bo na 4 szosowej i wstecznym jak dodaje gazu to silnik prawie gaśnie. Zawór zmiany kierunku tak samo działa poprawnie no jedynie elektrozawór nie rozłącza jazdy jak go wcisnę, stuka ale chyba ten zawór jest zardzewiały lub coś takiego. Jeszcze raz dziękuje i raczej sam wezmę się za naprawę ze względu na budżet. Jestem osobą solidną tak ze myślę ze nic nie zepsuje. Widziałem na YouTube jak gość wymienia tarcze przy podobnym Case 580 E zmiennik wygląda na taki sam jak my mamy. Pozdrawiam Konrad

konrad1ok
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Cze 2015 22:03

Maszyna: CASE 580 F ROK 1981

Firma: WŁASNA FIRMA


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Brandix » 28 Lut 2016 20:15

Chyba mnie pomyliłeś z cysiu580g - nie mam CASE, tylko Ci odpowiedziałem na pytanie kierowane do niego :D
Wymienia się komplet - tarcze + przekładki + wypadałoby także zmienić uszczelnienia kosza sprzęgłowego (bo może się okazać, że tarcze będą dobre, a przez przepuszczające uszczelnienia będzie gubić ciśnienie na sprzęgle i jazda będzie słaba).
Co do silnego przygasania silnika - nie powinno tak być - układ paliwowy do sprawdzenia (możesz wpisać w wyszukiwarce hasło: kroplówka - będzie pomocne w diagnozie). Jeśli by wszystko było ok, to na 4 biegu np pod stromą górkę maszyna może mieć problem ruszyć kołami a silnik mimo to powinien pracować na wysokich obrotach (można porównać to do ślizgającego się sprzęgła - ale taki to już urok zmienników momentu/sprzęgieł hydrokinetycznych). Przy podjeździe pod stromiznę na wysokim biegu też może się zdarzyć, że maszyna zwolni (czasem nawet znacznie) ale jednak silnik będzie utrzymywał stałe, wysokie obroty - to normalne zjawisko w napędzie hydrokinetycznym.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez konrad1ok » 28 Lut 2016 23:59

Dzięki kolego teraz to przynajmiej wiem o co chodzi w za dwa tygodnie postaram się zamówic tarcze z przekładkami i uszczelnienia i bede się brał za ten zmiennik. Chciałem to zrobić przez zimę ale było zimno a maszyna stoi w stodole tak ze warunki nie do takiej pracy. Dzięki tobie juz wiem co jest mojej maszynie i nie muszę kupować innych drogich rzeczy typu zawór , pompa jazdy itd. A pompa jazdy bedzie miala inne objawy niz te o których piszemy. A co do oleju w zmienniku to ja zalałem go ATF takim czerwonym. Jeden gościu mi mówił ze mogę lać ten sam olej co leje do hydrauliki , czy to moze byc prawda. Dzięki stokrotne i pozdrawiam.

konrad1ok
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Cze 2015 22:03

Maszyna: CASE 580 F ROK 1981

Firma: WŁASNA FIRMA


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Pitbull8995 » 10 Cze 2019 19:07

Potrzebuje zmiennik jazdy case 580 g ktoś ma może albo ma jakieś namiary

Pitbull8995
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 Sty 2019 12:21

Maszyna: Case 580 G

Firma: Darek Trans Dariusz Wojtowicz


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez konrad1ok » 10 Cze 2019 20:21

Witam. Na portalu aukcyjnym all...o jest pan z Gdyni i on ma sporo części, osobiście kupiłem u niego obciążniki przedni oraz łyżkę. Cena pamiętam że dobra była i wysyłką na paletach. Pan nazywa się Wesołowski. Pozdrawiam

konrad1ok
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Cze 2015 22:03

Maszyna: CASE 580 F ROK 1981

Firma: WŁASNA FIRMA


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez kruchy_26 » 16 Lip 2019 13:14

Zgadza się, jest taki pan ale nie wszystkie części chce sprzedawać

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Kamillaw » 29 Sie 2019 20:18

Witam. Mam pytanie może mi ktoś odpowie jaka jest prędkość maksymalna case 580G? Jestem posiadaczem od niedawna i nie jestem pewny czy jazda jest ok. Moja maszyna rozpędza się do 18 km/H według GPS tak że wydaje mi się trochę wolna. Nie powinna jechać ok 30?

Kamillaw
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Sie 2019 20:12

Maszyna: Case 580G

Firma: Kamyk


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez konrad1ok » 29 Sie 2019 22:13

Dokładnie trochę wolno , z katalogu powinna jechać około 28 kmh.

konrad1ok
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Cze 2015 22:03

Maszyna: CASE 580 F ROK 1981

Firma: WŁASNA FIRMA


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Kamillaw » 29 Sie 2019 23:01

Dzięki teraz trzeba znaleźć przyczynę:)

Kamillaw
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Sie 2019 20:12

Maszyna: Case 580G

Firma: Kamyk


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez dawidg2 » 29 Sie 2019 23:12

Stall test zrób. Jakieś objawy? Słaby silnik, zwalnia pod górkę?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Kamillaw » 29 Sie 2019 23:29

Silnik pracuje ok trzyma obroty. Powiedzmy że na 1 i 2 nie ma różnicy pod górkę ale jak już jedziesz na 3 czy 4 to zwalnia trochę co nie zmienia faktu że demonem nie jest już myślałem że jeżdżę cały czas na żółwiu ale tu zmienia się to za pomocą dźwigni gazu przy kierownicy chyba że jest jeszcze jakiś magiczny przycisk lub dźwignia o której nie wiem. Pod obciążeniem też sobie radzi no ale nie może się rozpędzić

Kamillaw
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Sie 2019 20:12

Maszyna: Case 580G

Firma: Kamyk


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Pitbull8995 » 30 Sie 2019 08:51

Panowie czesci do skrzyni biegów do case 580 g ma ktoś namiary pan z Gdyni odpada nie chce sprzedać A jak już to za takie pieniadze że koparka można kupić

Pitbull8995
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 Sty 2019 12:21

Maszyna: Case 580 G

Firma: Darek Trans Dariusz Wojtowicz


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Stefan99 » 01 Wrz 2020 14:59

Witam chciałbym się dowiedzieć czy przy wymianie tarczek muszę koniecznie wyjmować zmiennik z maszyny?

Stefan99
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 Wrz 2020 14:52

Maszyna: Case

Firma: Prywatnie


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez kruchy_26 » 01 Wrz 2020 21:18

niestety ale musisz, nie ma dużo roboty, 6 śrub na zmienniku i wałek

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Re: Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez nicholosonjack » 17 Wrz 2020 07:40

Wymienia się komplet - tarcze + przekładki + wypadałoby także zmienić uszczelnienia kosza sprzęgłowego (bo może się okazać, że tarcze będą dobre, a przez przepuszczające uszczelnienia będzie gubić ciśnienie na sprzęgle i jazda będzie słaba).
Co do silnego przygasania silnika - nie powinno tak być - układ paliwowy do sprawdzenia (możesz wpisać w wyszukiwarce hasło: kroplówka - będzie pomocne w diagnozie). Jeśli by wszystko było ok, to na 4 biegu np pod stromą górkę maszyna może mieć problem ruszyć kołami a silnik mimo to powinien pracować na wysokich obrotach (można porównać to do ślizgającego się sprzęgła - ale taki to już urok zmienników momentu/sprzęgieł hydrokinetycznych).
Detailed information and guide to process Azerbaijan Visa can be found here.

nicholosonjack
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 Wrz 2020 20:27

Maszyna: Dell

Firma: Online visa


Słaba jazda do przodu CASE 580G

Postprzez Toomaszek » 02 Sty 2021 17:00

Do jakich obrotów powinien się wkręcać silnik bez obciążenia CASE 580 SM 2002 (Cummins 4BT).
U mnie dochodzi max di 2100 obr./min i wydaje się to mało. Ogranicznik na dźwigni gazu nie pozwala na więcej. Jestem nowicjuszem w temacie i to moja pierwsza maszyna na potrzeby własne.

Toomaszek
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 02 Sty 2021 13:19

Maszyna: CASE 580 SM 2002

Firma: Na własne potrzeby


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej